Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Tąpnięcie na kryptowalutach. Kurs bitcoina w 15 urodziny spada o 6%

|
selectedselectedselected
Tąpnięcie na kryptowalutach. Kurs bitcoina w 15 urodziny spada o 6% | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Cena Bitcoina runęła w środę o 6% po serii wzrostów w ostatnich tygodniach. Niedawne pogłoski o tym, że spotowy ETF na BTC będzie zatwierdzony jeszcze w styczniu, zderzyły się z nowymi przeciwnymi nieoficjalnymi informacjami. Możliwe, że będzie zupełnie odwrotnie niż oczekiwano.

 

  • Nowe nieoficjalne informacje przeczą ostatnim wieściom o nadchodzącym zatwierdzeniu spot ETF na Bitcoina
  • Dziś 15 urodziny uruchomienia BTC
  • Legendarny inwestor zapowiedział dobre czasy dla BTC, więc… kurs mocno spadł

 

 

Korekta ceny Bitcoina - spot ETF na BTC bez zgody SEC?

Kurs Bitcoina spada w środę o 6%, a zasadnicza część tej zwyżki to efekt przeceny w ciągu zaledwie dwóch godzin. Wystarczyła jedna godzina by zlikwidowane zostały lewarowane długie pozycje na Bitcoinie o wartości 103 mln USD.

Reklama

 

 

Rynek kryptowalut jest podgrzany informacjami związanymi z możliwym zatwierdzeniem spotowego ETF na Bitcoina. Spekulacje rodzą wysoką zmienność, zwłaszcza, gdy temat jest tak gorący.

Jeszcze we wtorek rynek był przekonany o tym, że SEC zaakceptuje dwa pierwsze ETF spotowe na BTC. Informacje te były oparte na nieoficjalnych źródłach.

Tym razem, inne wieści z kuluarów głoszą, że będzie zupełnie przeciwnie. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd ma w styczniu odrzucić wnioski o zatwierdzenie wszystkich ETF spotowych na Bitcoina.

Ekspert Matrixport, Markus Thielen, wskazał, że wnioski te nadal nie spełniają krytycznego wymogu, który musi zostać spełniony, zanim SEC będzie mogła je zatwierdzić. Argumentował on, że przewodniczący SEC nadal postrzega kryptowaluty jako wymagające bardziej rygorystycznej kontroli i nadzoru.

Reklama

"Przewodniczący SEC Gensler nie jest zwolennikiem kryptowalut w Stanach Zjednoczonych, a oczekiwanie, że zagłosuje za zatwierdzeniem bitcoinowych spotowych funduszy ETF może być nawet bardzo odległe" - napisał analityk Matrixport.

"Może to nastąpić do II kwartału 2024 roku, ale spodziewamy się, że SEC odrzuci wszystkie propozycje w styczniu" - dodał.

 

"W dziedzinie kryptowalut było zbyt wiele oszustw i złych aktorów" - powiedział Gensler, szef SEC, w grudniu.

"Istnieje wiele niezgodności, nie tylko z przepisami dotyczącymi papierów wartościowych, ale także z innymi zasadami związanymi z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy i ochroną społeczeństwa przed złymi podmiotami" - dodał przewodniczący SEC.

 

Zobacz także: Notowania BTC/USD najwyżej od 2 lat! Bitcoin ETF na horyzoncie


Legendarny inwestor zapowiada dobre czasy dla BTC, więc… notowania runęły

Reklama

Jim Cramer słynie z niecelnych analiz, które wyolbrzymiane są przez internetowych entuzjastów rynków finansowych. Tym razem, legendarny inwestor i gospodarz popularnego programu inwestycyjnego na CNBC podzielił się swoimi spostrzeżeniami o BTC.

Według niego, “Bitcoin ma pozostać z nami na długo”. Komentarz ten Cramer wygłosił, gdy BTC wspinał się na blisko dwuletnie szczyty. Niedługo później, kurs BTC/USD mocno zniżkował o 6%.

 

Zobacz także: Notowania PLN na Google – można było świetnie zarobić na błędnym kursie złotego

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę

Reklama
Reklama