Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Raport kryptowalut: ethereum (ETH) w cieniu bitcoina (BTC), który zaliczył właśnie imponujące 100% odbicie od majowego załamania!

|
selectedselectedselected
Raport kryptowalut: ethereum (ETH) w cieniu bitcoina (BTC), który zaliczył właśnie imponujące 100% odbicie od majowego załamania! | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Bitpanda Pro Market Recap 

08 – 15.10.2021 

  • Bitcoin w centrum uwagi
  • Stany Zjednoczone światowym liderem w wydobyciu BTC
  • Ethereum w cieniu Bitcoina
  • Polkadot gotowa do uruchomienia parachainów

 

Bitcoin w centrum uwagi

To był zdecydowanie "zielony" tydzień dla całej społeczności kryptowalutowej. Silny wzrost Bitcoina w ciągu ostatnich kilku dni poprawił nastroje na rynku i popchnął największą kryptowalutę do okrągłego poziomu 60 tys. dolarów. Notowania Bitcoina nie znajdowały się tak wysoko od połowy kwietnia, a sygnały z rynku wskazują, że inwestorzy zaczęli przenosić kapitał z altcoinów z powrotem do BTC. Ponadto, dominacja Bitcoina na rynku wzrosła do 46 proc. z 40 proc. w ciągu ostatnich 2 tygodni.

Reklama

Na wykresie BTC zamknęła się największa tygodniowa świeca wzrostowa w ciągu ostatnich 22 tygodni – zaledwie około 10 proc. od najwyższego poziomu w historii. Co za tym idzie, Bitcoin zaliczył właśnie imponujące 100 proc. odbicie od majowego załamania. Te wyniki dowodzą, że wszelkie działania regulacyjne Chin miały jedynie tymczasowy wpływ na cenę BTC.

 

 

Stany Zjednoczone światowym liderem w wydobyciu Bitcoinów

Według Cambridge Centre for Alternative Finance (CCAF), Stany Zjednoczone stały się światowym liderem w wydobyciu BTC po tym, jak w Chinach nastąpiło ograniczenie działalności tej branży. Najnowsze dane CCAF pokazują, że na Stany Zjednoczone przypada 35,4 proc. globalnego hashrate – światowej mocy obliczeniowej wykorzystywanej do wydobywania BTC – co stanowi ponad dwukrotność wyniku z kwietnia. Kazachstan i Rosja uplasowały się za USA z udziałami wynoszącymi odpowiednio 18,1 proc. oraz 11 proc. Według danych historycznych, dominacja Chin w "kopaniu" Bitcoina wynosiła ponad 75 proc. jeszcze we wrześniu 2019 r. Oznacza to, że cała branża jest teraz zdecydowanie bardziej rozproszona niż kiedyś.

Reklama

 

Ethereum w cieniu BTC

W ciągu ostatniego tygodnia Ethereum i altcoiny znajdowały się w cieniu BTC. Dominacja ETH na rynku spadła poniżej 18 proc. Mimo to, Ethereum zaliczyło wzrost do około 3 800 dolarów, co oznacza 120 proc. odbicie od majowego załamania. Obecnie ETH zbliża się do swojego wrześniowego maksimum na poziomie 3 900 dolarów, który jest ostatnim oporem przed historycznym szczytem kryptowaluty.

 

Polkadot gotowa do uruchomienia parachainów

Notowania Polkadot zaliczyły w ostatnim tygodniu około 36 proc. wzrost, przekraczając tym samym poziom 40 dolarów. Jest to najwyższa cena, jaką DOT, rodzimy token Polkadot, zdołał osiągnąć od maja, kiedy to dotarł do rekordowych 50 dolarów.

Parity Technologies, zespół inżynierów stojących za Polkadot, ogłosił, że DOT jest gotowy do uruchomienia parachainów. Parachainy to dodatkowe blockchainy, które działają obok głównej sieci. Ich zastosowanie mieści się w wielu dziedzinach, od zdecentralizowanych finansów po inteligentne kontrakty. Założyciele Polkadot, Gavin Wood i Robert Habermeier podkreślili rownież, że na sieci możliwe jest wdrożenie zdecentralizowanych aukcji czy pożyczek społecznościowych.

Reklama

 

Komentarz opracował: Lukas Enzersdorfer – Konrad, CPO Bitpanda

Niniejszy materiał jest jedynie komentarzem do sytuacji rynkowej i nie stanowi analizy finansowej ani rekomendacji.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Bitpanda

Bitpanda

Bitpanda została założona w 2014 roku w Wiedniu. Stworzyliśmy ją, aby umożliwić inwestowanie każdemu. Od początku naszym celem było przedefiniowanie znaczenia słowa „inwestowanie” poprzez tworzenie łatwych w użyciu produktów finansowych, które dostępne będą dla każdego.

Autora możesz obserwować na LINKEDIN | FACEBOOK TWITTER


Reklama
Reklama