- Ile będzie kosztował bitcoin w 2024, 2025 i 2026 roku?
- Czemu CryptoBirb chce się keszować przed 2026 rokiem?
- Jak przebiega adopcja kryptowalut?
- Na które cryptos warto zwracać uwagę?
„Mam przeczucie, że w roku 2026 zobaczymy bessę na cryptos. Będą spadki po 70%, ja nie chcę w tym uczestniczyć. Chcę się wcześniej skeszować” – powiedział Adrian Zduńczyk, czyli CryptoBirb, podczas wystąpienia na NBX Warsaw 2024.
CryptoBirb: chcę się skeszować przed 2026
Wydarzenie NBX Warsaw 2024 zaczęło się od mocnego uderzenia. Na scenę wszedł Adrian Zduńczyk, czyli CryptoBirb. Miał przedstawić swoją prognozę dla bitcoina i spróbować wyznaczyć szczyt w 2025 roku, ale niektórych mógł rozczarować.
„Żyjemy w świecie pełnym szumu, niepewności, ryzyka. Ja nie wiem, czy jutro zjem śniadanie, jak mogę przewidywać na jakim poziomie zakończy trwającą hossę bitcoin?” – stwierdził.
Przypomniał, jakich narzędzi można używać, próbując definiować aktualną sytuację na rynku kryptowalut. Wspomniał m.in. Stock-To-Flow model stworzony przez Plan B. Przypomniał również, że zazwyczaj IV kwartał jest najlepszy dla bitcoina, jeśli chodzi o dynamikę wzrostu ceny.
Namówiony przez organizatora po zakończeniu występu, zdecydował się na małą predykcję:
„Mam przeczucie, że w roku 2026 zobaczymy bessę na cryptos. Będą spadki po 70%, ja nie chcę w tym uczestniczyć. Chcę się wcześniej skeszować” – powiedział Adrian Zduńczyk.
Czytaj również: Kurs Bitcoin – prognozy dla kryptowaluty. Co dalej z notowaniami BTC po halvingu
Notowania BTC/USD
Źródło: TradingView
"Cryptos to już nie tylko BTC"
Podczas panelu "Current and Futures Narratives Driving the Bull Run", CryptoBirb przypomniał, że halving zawsze generował dynamiczny ciąg dalszy rynku byka. Zwrócił również uwagę, że na rynek BTC wchodzą banki i fundusze - poprzez ETF-y. W styczniu 2024 zatwierdzono ETF-y na bitcoina w USA.
Ben Yorke z Ecosystem VP uważa, że bitcoin to wciąż atrakcyjna propozycja dla młodych ludzi, mimo niesamowitych wzrostów wartości, jakie są za nim (prawie 13 800% w 10 lat - przyp. red.). "Takie appki, jak Lightning, zaczynają pozytywnie wpływać na adopcję BTC w realu. Masy zaraz zaczną napływać w kierunku bitcoina i kryptowalut, to się jeszcze nie zaczęło. Dlatego jestem stale byczy co do przyszłości BTC i kryptowalut" - stwierdził.
"Wiele dzieje się w ekosystemie ETH. To nie jest tak, że istnieje tylko bitcoin. Jest coraz więcej ciekawych projektów, które są rozwijane i aktualizowane. Deweloperzy naprawdę robią świetną robotę" - powiedział z kolei OxOskar.
"Według mnie nie należy się pozbywać BTC i należy uważać, na scamy. Czasami ktoś przekonuje cię, że kupujesz bitcoina, ale wcale nie kupujesz bitcoina, tylko ułudę. I należy pamiętać, że bitcoin jest absolutnie unikalny, choć ma swoje wady" - podkreślił Miko Matsumura, partner w Gumi Cryptos Capital. "Zalecam stosowanie portfeli self-custody, bo istnieje też wiele nieuczciwych giełd, które wykorzystują twoje BTC" - ostrzegł.
Zdaniem Adriana Zdyńczyka, zmienia się podejście regulatorów do kryptowalut. "W mojej opinii, regulacje w UE, takie jak MiCA [Markets in Crypto-Assets - przyp. red.], idą w dobrą stronę. Potrzebne są pewne ramy, w których ekosystem cryptos będzie działał. To daje nadzieję na przyszłość, że rewolucja bęzie postępowała" - uważa CryptoBirb.
"Uwaga na meme-coins. To są nieregulowane projekty. To są ryzykowne projekty. Tam jest wielka zmienność. Trzeba mieć dobry research, dostać się do dobrej community. Trzeba mieć też szczęście i emocje na wodzy, żeby zarabiać na meme-coins" - ostrzegł OxOskar. "To nie jest tak, że degens psują rynek, bo kolekcjonują też BTC czy ETH" - dodał.
Komentarze
Sortuj według: Najistotniejsze
Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy i rozpocznij dyskusję