Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Pieseł oszukał swoich inwestorów. Wycena dogecoina runęła w dół!

|
selectedselectedselected
Pieseł oszukał swoich inwestorów. Wycena dogecoina runęła w dół! | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

O dogecoinie powiedziano już wszystko. Z pewnością jednak nie to, że w ostatnią sobotę jego wycena miała spaść. Rakieta pełna niedoświadczonych inwestorów czekała na księżycowy lot, ale nic z niego nie wyszło.

Gdy Elon Musk - samozwańczy "Dogefather" - zadebiutował w "Saturday Night Live",

cena dogecoina runęła w dół, podnosząc ciśnienie chyba wszystkim, którzy chcieli się podpiąć do rajdu na dogecoinie, mającym trwać w nieskończoność. Kryptowaluta inspirowana memami, będąca w istocie żartem spadła aż o 29,5%, zmierzając w kierunku południa w pewnym momencie aż do poziomu 49 centów.

Musk wspomniał o dogecoinie w swoim monologu otwierającym oraz w "Weekend Update",

satyrycznym programie informacyjnym SNL. Podczas sesji pytań i odpowiedzi zgospodarzami Michaelem Che i Colinem Jostem Musk nazwał siebie "Dogefatherem", dał do zrozumienia że popularny coin idzie niesamowicie do przodu i zawył: "to the moon", nawiązując do słynnego na rynku kryptowalutowym sloganu, który w tym kontekście używany jest przez inwestorów marzących o wycenie na poziomie 1 dolara za 1 dogecoina. Społeczność kryptowaluty spodziewała się, że coin przekroczy magiczną barierę, ale zamiast tego rozpoczęła się masowa wyprzedaż i jego cena zaczęła spadać. Wyprzedaż była na tyle intensywna, że kilku użytkowników Robinhood narzekało, że handel kryptowalutami na platformie nie działa. Firma potwierdziła awarię na Twitterze (TWTR), ale usługa została przywrócona w mniej niż godzinę. Godzina na giełdach kryptowalutowych może jednak oznaczać wieczność.

To nie pierwszy raz,

kiedy Robinhood przegapił duży wolumen obrotu monetami dogecoin. Już w zeszłym miesiącu przedstawiciele platformy handlowej oświadczyli, że ​​klienci doświadczyli "sporadycznych niepowodzeń w zamówieniach kryptowalutowych" podczas rajdu dogecoina. Niespodzianką jest jednak fakt, że Wall Street nie spodziewała się spadku. Edward Moya, starszy analityk rynkowy w Oandzie w opinii z 4 maja stwierdził iż spodziewał się, że Musk doskonale wie, które waluty staną się wiralem, zmotywuje armię swoich zwolenników i spróbuje wraz z nią wysłać dogecoina na księżyc. Fani dogecoina na bieżąco komentowali swoje odczucia na Twitterze podczas programu, a transmisje na żywo na YouTube były poświęcone jednoczesnemu oglądaniu SNL i śledzeniu ruchów kryptowaluty.

URL Artykułu

Ciekawostką jest fakt, że sobotni show SNL wykorzystali rywale... Tesli (TSLA)

Reklama

Wszyscy wiedzą, że elektryczny potentat nie używa przekazów telewizyjnych do reklamowania swojej marki. Jednakże rywale Tesli z jej podwórka postanowili maksymalnie wykorzystać atencję fanów Muska, którzy odliczali dni i godziny do soboty, kupując czas antenowy akurat w tym czasie. Podczas show na antenie zareklamowali się m.in. Lucid, Ford (F) i Volkswagen (VWAGY). Można się tylko domyślić powodów, dla których Musk pompuje ceny dogecoina, ale biorąc powyższe pod uwagę ekipa Tesli być może nie spodziewała się takiego zaskoczenia ze strony najbliższych konkurentów. Spadek dogecoina pokazuje, jak zmiennym rynkiem jest rynek kryptowalut. Doświadczeni inwestorzy jednak z politowaniem patrzą na popularność memowego coina, który utrąca przy okazji odrobinę powagi tak poważnym projektom jak bitcoin, ethereum, cardano czy polka dot.

Piotr Popęda

Zobacz artykuł na stronie PWS

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Paszport do Wall Street null

Paszport do Wall Street

Paszport do Wall Street (PWS) dostarcza do Polski wiadomości i informacje o amerykańskim rynku giełdowym. Naszym celem jest świadczenie usług oraz służenie wiedzą i doświadczeniem zdolnym polskim inwestorom, którzy chcieliby inwestować na Wall Street.

 


Tematy

SL dogecoin opinie Elon Musk twitter tesla elon musk elon musk satelity elon musk biografia elon musk satelity starlink elon musk majątek elon musk tesla musk dogecoin price dogecoin kurs moon dogecoin dogecoin stock kurs dogecoin dogecoin wallet buy dogecoin dogecoin coinmarketcap dogecoin usd dogecoin free dogecoin faucet dogecoin na pln my dogecoin dogecoin portfel dogecoin reddit kalkulator dogecoin dogecoin to usd dogecoin price prediction dogecoin miner dogecoin cena dogecoin value giełda dogecoin the dogecoin mining simulator dogecoin kalkulator dogecoin prognozy free dogecoin dogecoin explorer dogecoin giełda dogecoin forum dogecoin kupno dogecoin market cap dogecoin moon dogecoin core dogecoin mining pool mining dogecoin dogecoin mining calculator dogecoin wykop koparka dogecoin dogecoin clicker cena dogecoin dogecoin bitcointalk dogecoin online wallet dogecoin portfel online free dogecoin faucet dogecoin difficulty dogecoin calculator dogecoin rate dogecoin price chart dogecoin chart dogecoin exchange sell dogecoin darmowe dogecoin how to buy dogecoin 1 dogecoin dogecoin blockchain dogecoin to btc dogecoin kopanie dogecoin predictions dogecoin mining kopanie dogecoin w chmurze dogecoin wallet online rzelicznik dogecoin gdzie kupić dogecoin dogecoin pln dogecoin to bitcoin dogecoin buy dogecoin news dogecoin pool elon musk dzieci justine musk elon musk dziecko maye musk elon musk żona musk elon elon musk wife elon musk grimes elon musk net worth twitter elon musk elon musk x æ a-12 musk elon musk x æ a-xii elon musk nevada alexander musk elon musk bitcoin elon musk baby elon musk wykształcenie elon musk wiek elon musk xavier musk
Reklama
Reklama