Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Kurs Bitcoina BTC/USD mocno w górę! Jaka będzie cena bitcoin? Prognoza ekspertów

|
selectedselectedselected

W dzisiejszym materiale skupimy się na analizie zmienności kursu Bitcoina, sprawdzimy jak radziła sobie kryptowaluta w ostatnich miesiącach, dniach a także w dłuższej perspektywie. W dalszej części materiału znajdziesz również informacje o tym, jakie prognozy i przewidywania co do przyszłych cen BTC/USD mają ekonomiści i eksperci rynkowi. 

 

Kurs Bitcoina BTC/USD +7.54%! Prognoza ekspertów przewiduje nadchodzące mocne wzrosty
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Najnowsze wiadomości i informacje ze świata na FXMAG

 

Z racji iż zmienność na rynku kryptowalut potrafi niekiedy zaskoczyć, a notowania z dnia na dzień mogą odwrócić trend, analizujemy jak zmienia się cena najpopularniejszej kryptowluty na rynku, jaką jest oczywiście Bitcoin BTC/USD. Poniżej przyglądniemy się notowaniom kryptowaluty i sprawdzimy jakich zmienności procentowych doświadczyła kryptowaluta w poszczególnych okresach czasowych.

Reklama

 

>> Czytaj również: Kurs BitTensor TAO/USD leci mocno w dół! Notowania z ponad 40% spadkiem na przestrzeni miesiąca - czy są jeszcze szanse na odbicie?

 

Kurs Bitcoina BTC/USD w minionym tygodniu

W ciągu ostatniego tygodnia notowania Bitcoina BTC/USD wzrosły o pokaźne 7,6%, kurs podczas wczorajszej sesji, we środę 15 maja wzrósł o +7.54%. 

Najwyższa cena kryptowaluty w tym okresie wynosiła 66.712,0 USD, co miało miejsce dziś, najniższy kurs wynosił z kolei 60.300,0 USD i było to 10 maja. 

Reklama

kurs bitcoina btcusd mocno w gore jaka bedzie cena bitcoin prognoza ekspertow grafika numer 1kurs bitcoina btcusd mocno w gore jaka bedzie cena bitcoin prognoza ekspertow grafika numer 1

 

>> Czytaj także: Kurs Worldcoin WLD/USD: spore spadki na rynku krypto! Co dalej w kwestii zarzutów Hiszpanii wobec projektu WLD?

 

Kurs Bitcoina BTC/USD w ciągu miesiąca

Na przestrzeni ostatniego miesiąca notowania kryptowaluty Bitcoin osiągnęły 4% wzrost, cena BTC z poziomu 61.765,0 USD wzbiła się do dzisiejszego maksimum wynoszącego 66.712,0 USD co daje nam różnicę blisko 5 tys. dolarów.

Reklama

Na przestrzeni analizowanego okresu notowania Bitcoina osiągnęły najniższą wartość podczas sesji dnia 1 maja 2024 dobijając do poziomu 56.756,0 USD.

Najwyższy kurs odnotowaliśmy na poziomie 67.282,0 USD i było to dokładnie 22 kwietnia.

Poniższy wykres prezentuje zmienność notowań.

kurs bitcoina btcusd mocno w gore jaka bedzie cena bitcoin prognoza ekspertow grafika numer 2kurs bitcoina btcusd mocno w gore jaka bedzie cena bitcoin prognoza ekspertow grafika numer 2


 

“Cena Bitcoina charakteryzowała się dużą zmiennością od początku miesiąca i już pierwszego dnia utworzyła nowe minima poniżej 57 000 dolarów. Chociaż byki szybko wywindowały wzrost powyżej niedźwiedziego studni, mają trudności z przekroczeniem kluczowej strefy oporu pomiędzy 62 500 a 63 600 dolarów. Uważamy jednak, że cena BTC utrzyma rosnącą konsolidację i zamknie miesięczny handel w przedziale od 64 500 do 64 800 dolarów.”  - pisze Coindcx.com


“W drugiej połowie roku rynki mogą odnotować znaczny wzrost dynamiki przy utrzymujących się niedźwiedzich wpływach. Traderzy mogą nabrać optymizmu, podnosząc cenę powyżej 70 000 dolarów. Oczekujemy, że do końca miesiąca cena Bitcoina będzie wynosić od 70 500 do 71 200 dolarów.” - kontynuowali eksperci

“W sierpniu presja zakupowa może się nasilić, co wpłynie na aktywność rynku i pozytywną dynamikę. Ten optymistyczny trend może znacząco wpłynąć na rynek, sprzyjając wzrostom cen. Mogą jednak pojawić się wyzwania związane z przekroczeniem kluczowego oporu na poziomie 72 500 dolarów. Przewiduje się, że do końca miesiąca cena Bitcoina będzie wahać się pomiędzy 73 100 a 73 900 dolarów”

 

Bitcoin - ile to euro?

1 Bitcoin wynosi obecnie około  60708.1233580 EUR, oznacza to że za 1 BC musimy dziś zapłacić 60708.12 euro.

Reklama

kurs bitcoina btcusd mocno w gore jaka bedzie cena bitcoin prognoza ekspertow grafika numer 3kurs bitcoina btcusd mocno w gore jaka bedzie cena bitcoin prognoza ekspertow grafika numer 3

 

Bitcoin - ile to dolarów?

1 Bitcoin obecnie oscyluje wokół poziomu  65941.5796000 USD, oznacza to że za 1 BTC/USD musimy zapłacić około 65941.58 dolarów amerykańskich.

 

kurs bitcoina btcusd mocno w gore jaka bedzie cena bitcoin prognoza ekspertow grafika numer 4kurs bitcoina btcusd mocno w gore jaka bedzie cena bitcoin prognoza ekspertow grafika numer 4

Reklama

 

Bitcoin - ile to złotych?

1 Bitcoina waha sie wokół poziomu 253879 PLN, co oznacza że za 1 jednostkę kryptowaluty zapłacimy obecnie około 253879.00 złotych.

kurs bitcoina btcusd mocno w gore jaka bedzie cena bitcoin prognoza ekspertow grafika numer 5kurs bitcoina btcusd mocno w gore jaka bedzie cena bitcoin prognoza ekspertow grafika numer 5

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę

Reklama
Reklama