Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Kryptowaluty krwawią: wszystkie główne waluty spadły do poziomów niewidzianych od prawie dwóch lat! Kurs Ethereum (ETH) jednym z największych przegranych trwającej wyprzedaży

|
selectedselectedselected
Kryptowaluty krwawią: wszystkie główne waluty spadły do poziomów niewidzianych od prawie dwóch lat! Kurs Ethereum (ETH) jednym z największych przegranych trwającej wyprzedaży
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Bitpanda Pro Market Recap  

03.06 – 10.06.2022 

  • Kryptowaluty coraz niżej
  • Bitcoin na poziomie z grudnia 2020
  • Ethereum poniżej szczytu z 2018

 

Kryptowaluty coraz niżej

Obecne warunki na rynku kryptowalut można określić jako ekstremalne. Trwające wyprzedaże spowodowały spadek cen wszystkich głównych kryptowalut do poziomów niewidzianych od prawie dwóch lat. Całkowita kapitalizacja rynku spadła poniżej 1 biliona dolarów, co stanowi spadek o prawie 2 biliony dolarów od szczytu. Spadki obserwowane były również na tradycyjnych rynkach finansowych, napędzane obawami o szalejącą inflację, podwyżkami stóp procentowych i perspektywą recesji. Wskaźnik Crypto Fear & Greed Index spadł do poziomu 7/100. Ostatni raz był on tak niski w sierpniu 2019 roku.

Obecny spadek cen jest w dużej mierze spowodowany zmianami w sytuacji makroekonomicznej i napięciami geopolitycznymi. Podwyżki stóp procentowych w połączeniu z zacieśnieniem ilościowym spowodowały wzrost korelacji między aktywami i wyprzedaże na większości rynków finansowych. W Europie odnotowano rekordowe poziomy inflacji, a inflacja w Stanach Zjednoczonych wyniosła 8,6 proc., co stanowi najszybszy wzrost w ujęciu rocznym od ponad 40 lat.

Reklama

Oliwy do ognia dolały w ubiegłym tygodniu informacje z platformy kryptowalutowej Celsius, która zawiesiła wszystkie wypłaty dla klientów w celu ustabilizowania płynności i operacji. Według plotek Three Arrows Capital - znany fundusz kryptowalutowy – również stoi podobno w obliczu masowego upłynniania środków w wyniku gwałtownego spadku wartości ETH. Wiadomości te spotęgowały negatywne nastroje panujące na rynku po upadku Terra w maju, a podobna historia dzieje się obecnie z USDD, stablecoinem Tron DAO. USDD stracił na wartości w stosunku do dolara amerykańskiego, a Tron DAO próbuje go ustabilizować za pomocą programu masowych zakupów.

Zobacz także: Co świat wie o kryptowalutach? O cyfrowych aktywach słów kilka

 

 

Bitcoin na poziomie z grudnia 2020

W dramatycznym tygodniu dla całego rynku kryptowalut, Bitcoin spadł w okolice 20 tys. dolarów - poziomu niewidzianego od grudnia 2020 roku. Oznacza to spadek o prawie 70 proc. w stosunku do szczytu z listopada ubiegłego roku. Bitcoin znajduje się obecnie w pobliżu długoterminowego obszaru wsparcia, określonego przez 200-tygodniową średnią kroczącą. Historycznie re-test tej granicy zwiastował gwałtowne odwrócenie trendu.

Kryptowaluty krwawią: wszystkie główne waluty spadły do poziomów niewidzianych od prawie dwóch lat! Kurs Ethereum (ETH) jednym z największych przegranych  - 1Kryptowaluty krwawią: wszystkie główne waluty spadły do poziomów niewidzianych od prawie dwóch lat! Kurs Ethereum (ETH) jednym z największych przegranych  - 1

Reklama

Wygląda na to, że nadszedł moment kapitulacji nastrojów inwestorów – indeks Crypto Fear & Greed Index znajduje się na ekstremalnie niskim poziomie, jednak proces osiągania dna może zająć jeszcze trochę czasu. Wśród eskalacji obaw i panicznej sprzedaży wykresy są pełne dużych knotów na świecach dziennych, które wskazują na dużą zmienność.

Zobacz także: Gigantyczna wyprzedaż Terra/Luna szokuje rynek kryptowalut

 

Ethereum poniżej szczytu z 2018

Ethereum było jednym z największych przegranych ostatniego tygodnia, spadając o około 40 proc. w ciągu zaledwie siedmiu dni. Druga co do wielkości kryptowaluta jest obecnie notowana najniżej od stycznia 2021 r. oraz poniżej maksimum wszech czasów z 2018 r. Ethereum wydrukowało 11 kolejnych czerwonych świec na wykresie tygodniowym, a ostatnie pozytywne zamknięcie zanotowało w marcu. Podobnie jak Bitcoin, ETH walczy obecnie o utrzymanie się powyżej 200-tygodniowej średniej kroczącej.

Kryptowaluty krwawią: wszystkie główne waluty spadły do poziomów niewidzianych od prawie dwóch lat! Kurs Ethereum (ETH) jednym z największych przegranych  - 2Kryptowaluty krwawią: wszystkie główne waluty spadły do poziomów niewidzianych od prawie dwóch lat! Kurs Ethereum (ETH) jednym z największych przegranych  - 2

Zobacz także: Ekstremalny strach na rynku kryptowalut

 

Komentarz opracował: Lukas Enzersdorfer – Konrad, CPO Bitpanda 

Reklama

Niniejszy materiał jest jedynie komentarzem do sytuacji rynkowej i nie stanowi analizy finansowej ani rekomendacji. 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Bitpanda

Bitpanda

Bitpanda została założona w 2014 roku w Wiedniu. Stworzyliśmy ją, aby umożliwić inwestowanie każdemu. Od początku naszym celem było przedefiniowanie znaczenia słowa „inwestowanie” poprzez tworzenie łatwych w użyciu produktów finansowych, które dostępne będą dla każdego.

Autora możesz obserwować na LINKEDIN | FACEBOOK TWITTER


Reklama
Reklama