Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Euforia na notowaniach bitcoina! Nowe maksima na najpopularniejszej kryptowalucie stały się faktem

|
selectedselectedselected
Euforia na notowaniach bitcoina! Nowe maksima na najpopularniejszej kryptowalucie stały się faktem | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

W zasadzie cały rynek mówi o wczorajszym ważnym wydarzeniu, czyli debiucie funduszu ETF na kontrakty terminowe na Bitcoin w Stanach Zjednoczonych. Jest to bardzo ważne wydarzenie zarówno dla rynku giełdowego, jak i rynku kryptowalut i dodatkowo zbiegło się w czasie z niemal rekordowymi poziomami tej kryptowalut. Dzisiaj można już powiedzieć, ze sentyment doprowadził do wyznaczenia nowych maksimów na Bitcoinie.

 

Euforia na rynku związana z pierwszym ETF w USA związanym z Bitcoinem jest naprawdę bardzo duża

Chociaż sam fundusz nie inwestuje bezpośrednio w kryptowaluty, a w kontrakty terminowe, to jednak nastroje na rynku są naprawdę bardzo dobry. ETF prowadzony przez ProShares o tickerze BITO zyskał 4% podczas pierwszej sesji i dzisiaj ten ruch jest kontynuowany. Te dobre nastroje doprowadziły do tego, że Bitcoin sięgnął już ponad 66 tysięcy dolarów, przebijając poprzednie rekordy z kwietnia o niemal 2 tysiące dolarów. Pomimo tego, że nie jest to bezpośrednia inwestycja w kryptowaluty, to jednak daje możliwość inwestycji dla nowych inwestorów. Mamy w tym wypadku nie tylko firmy, które wcześniej obawiały się inwestycji bezpośrednio w kryptowaluty, ale również np. fundusze emerytalne. W momencie, kiedy na rynek wejdą kolejne ETFY, inwestujące już bezpośrednio, aktywa cyfrowe mogą zyskać kolejną rzeszę klientów.

 

Z innych ważnych rzeczy warto przytoczyć wyniki Netflixa, które pomimo tego, że były lepsze od oczekiwań,

Reklama

to jednak doprowadziły do straty podczas początku dzisiejszej sesji. Spółka zarobiła 3,19 dolara na akcję, co jest wynikiem znacznie powyżej oczekiwań rynkowych na poziomie 2,56 dolara na akcję. Serwis odnotował wzrost liczby abonentów o 4,4 miliona, przy oczekwianiach zakładających tylko 3,84 miliona. Netflix zakończył trzeci kwartał z 213,56 mln abonentami na całym świecie i ogłosił, że będzie stosował nowe metody pomiaru oglądalności. Firma zacznie raportować godziny oglądania zamiast liczby kont, które są online. Warto dodać również, że spółka oczekuje, że zyski związane z ostatnim serialem, który okazał się hitem – Squid Game, mogą sięgnąć nawet 1 mld dolarów, przy wkładzie na poziomie zaledwie kilkudziesięciu milionów dolarów.

Sesja giełdowa przebiega dzisiaj w dobrych nastrojach, choć wzrosty w Europie są raczej ograniczone. DAX znajduje się niewiele nad kreską, natomiast wzrosty na Wall Street wynoszą od 0,2 do 0,4%. WIG20 traci na koniec sesji 0,2%.

 

Nota prawna

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Michał Stajniak

Michał Stajniak

Wicedyrektor Działu Analiz XTB. Specjalizuje się rynkach surowców i towarów, rynku walutowym oraz sytuacji ekonomicznej w Polsce, USA i Chinach. Z XTB związany od 2014 roku, gdzie rozpoczął jako analityk rynków finansowych, by w 2019 roku awansować na stanowisko Zastępcy Dyrektora Działu Analiz. Jego komentarze często pojawiają się w mediach, w których dzieli się swoją wiedzą z zakresu rynków finansowych. Wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego na studiach podyplomowych “Profesjonalny Inwestor”

Obserwuj autoraTwitterLinkedIn


Reklama
Reklama