Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Ethereum (ETH) vs. Bitcoin (BTC): walka o wyższą stopę zwrotu! Czy kryptowaluty pójdą jeszcze w górę?

|
selectedselectedselected

W artykule przyglądamy się potencjałowi inwestycyjnemu Ethereum i Bitcoina, analizując historyczne cykle, obecne warunki makroekonomiczne oraz prognozy na najbliższe miesiące. Omówimy także spekulacje dotyczące wprowadzenia ETF-ów na inne kryptowaluty oraz możliwość przebicia przez Bitcoina poziomu 100 000 USD. Na koniec zajmiemy się sezonowymi trendami na rynku kryptowalut, które mogą wpłynąć na ich zachowanie w okresie wakacyjnym.

Ethereum vs. Bitcoin: Która kryptowaluta przyniesie większe zyski w 2024?
depositphotos.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop
  • Ethereum vs. Bitcoin: Która przyniesie większe zyski?
  • Kiedy ETF na Solana i Ripple?
  • Halving i Bitcoin: Czy osiągnie 100 000 USD?
  • Czy latem rynek kryptowalut wzrośnie?

 

 

Ethereum versus Bitcoin. Która kryptowaluta powinna przynieść większą stopę zwrotu w najbliższym czasie?

Aby odpowiedzieć na to pytanie należy przeanalizować kilka scenariuszy. Patrząc na poprzednie cykle Bitcoin po halvingu powracał do wzrostu dopiero po 2-3 miesiącach korekty lub konsolidacji. W takim scenariuszu Bitcoin radził sobie dobrze jednak wraz z malejącym potencjałem do dalszych wzrostów na Bitcoinie, Ethereum radziło sobie stosunkowo lepiej. Kapitał stopniowo zaczynał przepływać z Bitcoina do mniejszych projektów w tym Ethereum. Jeśli taki scenariusz miałby się powtórzyć to możemy liczyć na większe stopy zwrotu na Ethereum w drugiej połowie tego roku niż na Bitcoinie.

Jednak należy pamiętać w jakim środowisku makroekonomicznym obecnie się znajdujemy. Wysokie stopy procentowe nadal wywierają presję na gospodarce, a efekty są powoli coraz bardziej zauważalne. Ryzyko recesji nadal istnieje, a w takim scenariuszu ciężko wyobrazić sobie trwającą hossę na ryzykownych aktywach jakimi są kryptowaluty. Wtedy kapitał zacznie odpływać z rynku, a najbezpieczniejszymi aktywami w tym sektorze może okazać się Bitcoin oraz stablecoiny. W tym wypadku Ethereum może okazać się gorszym aktywem inwestycyjnym.

 

Zobacz także: Polacy przepłacają za Coca-Colę. Pepsi jest w Polsce o 40% droższa niż w USA

Reklama

 

Kiedy pojawi się spotowy ETF na Solana i Ripple?

Po akceptacji wniosków ETF na Ethereum przez SEC pojawiło się sporo spekulacji dla kolejnych typów. Jednak na taką akceptację być może przyjdzie nam poczekać jeszcze długi czas i tutaj nie jestem optymistą. SEC najprawdopodbniej będzie chciał obserwować efekty wprowadzenia na rynek ETFów na BTC oraz ETH.

 

 

Czy cykl halvingowy będzie realizowany? Czy jest szansa na przebicie poziomu 100 000 USD za jednego Bitcoina?

Biorąc pod uwagę obecny wysoki popyt oraz dalszą popularyzację tego aktywa wśród instytucji oraz firm potencjał wzrostowy nadal istnieje. Jednak jak już wspomniałem wyżej, wszystko zależy od sytuacji makroekonomicznej w nadchodzących miesiącach. Z drugiej strony rosnące zainteresowanie inwestycjami przez takie firmy jak Semler Scientific, a także przez instytucje oraz kraje jest zdecydowanie pro-wzrostowym argumentem.

 

Zobacz także: Kiedy pęknie bariera 100 tysięcy za jednego bitcoina? Ekspert komentuje TYLKO na FXMAG

Reklama

 

Czy w okresie wakacyjnym możemy spodziewać się wzrostów na rynku kryptowalut?

Cykliczność wskazuje, że okres wakacyjny nie jest sprzyjającym okresem dla spekulacji na rynku. Jednak biorąc pod uwagę, że korekta na rynku kryptowalu trwa już od trzech miesięcy możemy spodziewać się większej zmienność w nadchodzących miesiącach. Co więcej, w okresie wakacyjnym zostaną prawdopodobnie wprowadzone ETFy na Ethereum przyciągając dodatkową uwagę inwestorów. Zbliżające się wybory w listopadzie w USA również nie mogą zostać pominięte. Kryptowaluty stały się ostatnio mocno politycznym tematem, a nie brakuje spekulacji że nagła akceptacjia ETFów na ETF również była motywowana politycznymi wpływami. 

 

Zobacz także: Czy dolara czeka upadek? Prawda o USD jest ukryta w tych danych

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę

Reklama
Reklama