Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Cena Bitcoina (BTC) wzbiła się na wyżyny. Nowe sojusze otwierają nowe możliwości

|
selectedselectedselected
Bitcoin i Trump: Nowe Sojusze
freepik
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

W czwartek 20 czerwca Bitcoin nieznacznie zwyżkuje i przekracza poziom 66 000 USD. Z technicznego punktu widzenia kurs BTC/USD od dłuższego czasu znajduje się w konsolidacji, wyczekując na informacje z rynku pozwalającą na wybicie lub głębszą korektę. Również Ethereum notuje dziś nieznaczny wzrost ceny po ostatnich spadkach.

 

cena bitcoina btc wzbila sie na wyzyny nowe sojusze otwieraja nowe mozliwosci grafika numer 1cena bitcoina btc wzbila sie na wyzyny nowe sojusze otwieraja nowe mozliwosci grafika numer 1

Wykres BTC/USD, YTD, źródło baha.com

Reklama

 

W ubiegły wtorek w rezydencji Mar-a-Lago należącej do Donalda Trumpa odbyło się spotkanie byłego prezydenta z wybranymi ekspertami i menadżerami związanymi z rynkiem kryptowalut. W kameralnym spotkaniu brali udział przedstawiciele największych amerykańskich spółek wydobywczych. Wśród nich byli reprezentanci Riot Platforms, Marathon Digital Holdings, Terawulf, CleanSpark, Core Scientific, Arkon Energy, Cholla Energy i Exacore. Podjęto dyskusje na tematy dotyczące Bitcoinów, energii, tworzenia miejsc pracy i dążenia do pokonania Chin w wyścigu zbrojeń sztucznej inteligencji. Jednym z głównych punktów dyskusji grupy był fakt, że Stany Zjednoczone są numerem jeden w wielu branżach i powinny być numerem jeden w technologii blockchain, zwłaszcza że największa pod względem kapitalizacji kryptowaluta osiągnęła nowe rekordy cenowe w tym roku. Trump po spotkaniu ogłosił, że chce, aby wszystkie pozostałe Bitcoiny były produkowane w USA.

 

Zobacz także: Moda na spółkę. Jak ocenić czy wzrost biznesu przełoży się na realne zyski z akcji?

 

Sieć energetyczna w Teksasie wymaga większego wzrostu niż oczekiwano, aby obsłużyć sztuczną inteligencję i wydobycie Bitcoinów. Sieć energetyczna tego stanu pozostaje przedmiotem sporów politycznych, ponieważ wkrótce będzie musiała zostać znacznie rozbudowana ze względu na duże zapotrzebowanie na energię ze strony centrów danych sztucznej inteligencji oraz górników kryptowalut. Te dwie branże będą odpowiedzialne za ponad połowę dodatkowego obciążenia sieci w następnych latach, a wygenerują stosunkowo mało nowych miejsc pracy. Obecna sytuacja zmusza urzędników do zmiany początkowych szacunków dotyczących zużycia energii w Teksasie. Oczekiwano poszerzenie wydajności sieci do 130 000 megawatów, ale przy korekcie prognozy będzie to 150 000 megawatów na przestrzeni kolejnych sześciu lat przy obecnej wydajności na poziomie 85 000 megawatów.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Superfund TFI S.A

Superfund TFI S.A

Założony w 1996. Pierwszy fundusz hedgingowy dostępny dla inwestorów detalicznych na całym świecie. Jeden z najbardziej renomowanych na świecie dostawców funduszy działających w oparciu o własne w pełni zautomatyzowane systemy transakcyjne


Reklama
Reklama