Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Cena Bitcoina (BTC) w górę o prawie 50% w ciągu miesiąca

|
selectedselectedselected

Wartość Bitcoina osiągnęła nowy szczyt, zaledwie kilka dni po pobiciu poprzedniego rekordu. W poniedziałek popołudniu Bitcoin był handlowany blisko poziomu 73 000 USD. Cena kryptowaluty wzrosła o prawie 50% w ciągu miesiąca. 

Cena Bitcoina (BTC) w górę o prawie 50% w ciągu miesiąca
pexels.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Głównym czynnikiem napędzjącym wzrosty na początku obecnego tygodnia było ogłosznie brytyjskiego Financial Conduct Authority o zezwoleniu na handel Exchange Traded Notes (cETNs) zabezpieczonych kryptowalutami.

 

Miesięczny wykres notowań BTC/USD

cena bitcoina btc w gore o prawie 50 w ciagu miesiaca grafika numer 1cena bitcoina btc w gore o prawie 50 w ciagu miesiaca grafika numer 1

 

Reklama

Źródło: baha.com

 

W poniedziałek 11 marca brytyjski organ nadzoru finansowego zatwierdził uruchomienie notowań instrumentów giełdowych opartych na kryptowalutach dla profesjonalnych inwestorów. Financial Conduct Authority nie będzie sprzeciwiać się wnioskom uznanych giełd o utworzenie brytyjskiego segmentu rynku giełdowego dla Exchange Traded Notes (cETNs) zabezpieczonych kryptowalutami. Giełdy będą musiały nadal zapewniać wymaganą kontrolę, aby handel był uporządkowany, a inwestorom profesjonalnym zapewniono odpowiednią ochronę. cETN muszą spełniać wszystkie wymogi brytyjskiego systemu notowań, m.in. w zakresie prospektów emisyjnych i bieżącego ujawniania informacji. FCA nadal uważa, że cETN i kryptowalutowe instrumenty pochodne są nieodpowiednie dla konsumentów detalicznych ze względu na wysokie ryzyko, w rezultacie czego konsumenci detaliczni nie będą mieli możliwości zakupu wspomnianych aktywów. FCA współpracuje z rządem, partnerami międzynarodowymi i branżą w celu opracowania brytyjskiego systemu regulacyjnego dotyczącego kryptoaktywów i wiodących międzynarodowych standardów w tej dziedzinie.

 

Przychody sieci Ethereum wzrosły w tym tygodniu do prawie dwuletniego maksimum, ponieważ spekulacyjny szał z monetami memów zwiększył aktywność blockchain. Przychody sieci głównej Ethereum z opłat sieciowych osiągnęły w tym tygodniu 193 miliony dolarów, co jest najwyższym wynikiem od maja 2022 roku i wzrostem o 78% w porównaniu z ubiegłym tygodniem. Aktywność w łańcuchu była w dużej mierze napędzana zwiększoną spekulacją tokenami memów. Oparte na Ethereum tokeny, takie jak pepe (PEPE), shiba inu (SHIB) czy floki (FLOKI), wzrosły ponad dwukrotnie w ciągu ostatniego tygodnia. Wolumeny obrotu na zdecentralizowanych giełdach (DEX) zbudowanych na Ethereum osiągnęły w tym  tygodniu 20 miliardów dolarów. Dla posiadaczy ETH jest to bradzo dobra informacja ze wzgledu na charakterystykę kryptowaluty, która poprzez działanie w technologii blockchain proof-of-stake spala część opłat transakcyjnych uiszczanych przez użytkowników, zmniejszając podaż tokena. W ciągu ostatniego tygodnia podaż ETH zmniejszyła się o około 130 milionów dolarów po obecnych cenach tokenów.

Reklama

 

Zobacz także: Debiut giełdowy Mentzen SA - czy warto zainwestować w spółkę znanego polityka? Analiza IPO

 

Mateusz Szymański, Trader, Superfund TFI S.A. 2024.03.15

 


 

Reklama

Nie przegap najciekawszych artykułów! Obserwuj nas w Wiadomościach Google (GOOGLE NEWS)!  Obserwuj FXMAG>>

 


 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Superfund TFI S.A

Superfund TFI S.A

Założony w 1996. Pierwszy fundusz hedgingowy dostępny dla inwestorów detalicznych na całym świecie. Jeden z najbardziej renomowanych na świecie dostawców funduszy działających w oparciu o własne w pełni zautomatyzowane systemy transakcyjne


Reklama
Reklama