Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Bitcoin przebija 3000$, po czym daje pokaz niestabilności

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Bitcoin przekracza kolejną magiczną barierę. Kurs bitcoina w stosunku do dolara przekroczył już 3000$. Jak długo mogą trwać wzrosty na bitcoinie? Sprawdź jak dużym wahaniom podlega bitcoin.

 

Zawrotne tempo wzrostu

Gdy ponad miesiąc temu pisałem o rekordowym kursie bitcoina na poziomie 1700$, nie przypuszczałem, że w tak krótkim terminie kurs najpopularniejszej kryptowaluty wzrośnie do 3000$. Coraz bardziej prawdopodobne wydaje się, że bitcoin osiągnie granicę 4000$, o czym z dużym sceptycyzmem pisałem w poprzednim miesiącu. Zastanawiam się tylko co będzie jeśli (podkreślam słowo jeśli) bitcoin osiągnie ten poziom.

 

Przestrzegam przed huraoptymistycznym kupowaniem bitcoina. Bardzo możliwa jest sytuacja, w której po osiągnięciu pewnego poziomu (np. 4000$) nastąpi gwałtowny spadek kursu. Można w takiej sytuacji utracić zainwestowane środki. Dla tych, którzy zastanawiają się jak może wyglądać załamanie kursu, polecam przeczytanie historii "O Henryku Inwestorze i Syrence Ariel".

Reklama

 

Polski rynek

A jak wygląda sytuacja na polskim rynku kryptowalut? Kurs BTC/PLN oscyluje w granicach 11 tys. zł. Jeszcze miesiąc temu był on wart "jedynie" +/- 6500 zł.

 

 BTC/PLN 12-06-2017BTC/PLN 12-06-2017

 

Bitcoin i stabilny wzrost?

Gdyby ktoś miał wątpliwości, czy bitcoin jest stabilny i daje możliwość jakiejkolwiek wiarygodnej analizy to chciałbym pokazać Wam, jak bardzo dużym wahaniom może podlegać.

Reklama

 

BTC/USD 12-06-2017BTC/USD 12-06-2017 

 

W ciągu kilkunastu minut, cena bitcoina w stosunku do dolara spadła z poziomu około 3000$ do nieco ponad 2650$, by zaraz kurs BTC/USD powrócił do poziomu niemal 2900$. Trudno mówić tu o stabilności. Tym bardziej, że nie była to tylko jednorazowa sytuacja. Chwilę później znów mieliśmy do czynienia z dużymi wahaniami. Dlatego też sugeruję rozwagę w transakcjach z udziałem bitcoina. Szczególnie ostrzegam przed stosowaniem dźwigni finansowej w stosunku do bitcoina. Owszem, może ona zwiększyć zyski, ale może też spowodować straty większe niż wniesiony kapitał. Przy takich wahaniach kursu bitcoina, nawet hazardziści powinni wzdrygnąć się na myśl o dźwigni finansowej. Dla odpowiedzialnego inwestora jest ona w tej sytuacji nie do pomyślenia. Zachęcam również do przeczytania w kontekście wahań bitcoina, o tym czy bitcoin jest pieniądzem i weź udział w sondzie.

 

(źródło grafiki głównej: pixabay.com)

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Kamil Marszycki

Kamil Marszycki

Analityk finansowy specjalizujący się w rynkach akcyjnych. Zainteresowany finansami behawioralnymi i wpływem rachunkowości na wycenę spółek. Wyznaje zasadę głoszącą, że nawet w najgorszych sytuacjach można odnaleźć perspektywę osiągnięcia sukcesu.


Reklama
Reklama