Problemy z płynnością First Republic Bank, innego banku w Stanach Zjednoczonych, pojawiły się po upadku SVB i Signature Bank. Pomimo posiadania znacznych depozytów i zamożnych klientów First Republic Bank stał się najgorzej radzącym sobie bankiem na Wall Street. Po nieudanej próbie wpompowania 30 mld dolarów, aby zapobiec panice finansowej i bankructwu, bank próbuje ratować się sprzedażą części swoich aktywów. Dodatkowo sześć głównych banków centralnych podpisało umowy o wspieraniu płynności, aby umożliwić zagranicznym bankom łatwiejszy dostęp do finansowania w dolarach amerykańskich. Jaka czeka nas przyszłość w sektorze finansowym?
First Republic Bank to amerykański bank działający na terenie Stanów Zjednoczonych. Zajmuje się on przede wszystkim obsługą klientów prywatnych, firm i organizacji non-profit poprzez udzielanie kredytów, zarządzanie aktywami, bankowość inwestycyjną, bankowość biznesową oraz bankowość prywatną. Bank skupia się na dostarczaniu indywidualnych rozwiązań finansowych swoim klientom i oferuje szeroki zakres usług, w tym kredyty hipoteczne, kredyty samochodowe, karty kredytowe, lokaty, rachunki oszczędnościowe oraz usługi maklerskie.
Od dwóch tygodni trwa kryzys banku First Republic, który doprowadził do spadku cen jego akcji o niemal 90 proc. Mimo że bank ten dysponuje znacznymi środkami depozytów i ma też zamożnych klientów, stał się obecnie najsłabiej prosperującym bankiem na Wall Street. Kilka dni temu, w obliczu groźby paniki finansowej i upadku banku, 11 największych największych banków na Wall Street zdecydowało się na wpompowanie w First Republic Bank gotó