Dochód pasywny bez dodatkowego wysiłku i gwarantowana stopa zwrotu, a w dodatku to wszystko na rynku kryptowalut. Mowa o stakingu kryptowalut - Ale, zanim się na to zdecydujesz, musisz wiedzieć na czym polega ów staking i na co trzeba zwrócić uwagę, szukając kryptowalutowej lokaty.
Zaczynamy kolejny odcinek naszego najlepszego kursu o kryptowalutach, którego partnerem jest giełda kryptowaluta Binance. Jeśli jeszcze nie masz konta na największej i najbardziej płynnej giełdzie kryptowalut, jaką właśnie jest Binance, to korzystając z linku w opisie tego video otrzymasz o 20% niższe prowizje transakcyjne, bezterminowo.
Dziś zajmę się tematem dochodu pasywnego, jaki możemy uzyskać dzięki naszym kryptowalutom, czyli czymś w rodzaju lokat na blockchainie, które są w stanie generować dla nas zyski i jednocześnie nie wymagają od nas żadnego wysiłku, a jedynie cierpliwości. Oczywiście, już na pierwszy rzut oka brzmi to jak coś zbyt pięknego, aby mogło być prawdziwe, ale w tym materiale postaram się pokazać Ci wszystkie plusy i minusy stakingu, a także ryzyka, jakie się z nim wiążą. No i oczywiście, sprawdzimy ile tak naprawdę można na tym zarobić i czy jest to gra warta świeczki.
Czym tak w ogóle jest staking? Jest to proces, w którym blokujemy, bądź jak kto woli zamrażamy, na jakiś czas nasze środki na portfelu krypto albo na specjalnej platformie, za co dostajemy wynagrodzenie w postaci odsetek, wypłacanych w tej kryptowalucie, którą stakujemy. No ale dlaczego ktoś chciałby nam płacić za to, że na jakiś czas zamrozimy swoje środki?
Zacznijmy od tego, że staking jest możliwy w przypadku kryptowalut