Reklama
WIG82 745,58+1,45%
WIG202 436,05+1,72%
EUR / PLN4,31+0,03%
USD / PLN4,00+0,15%
CHF / PLN4,43+0,03%
GBP / PLN5,05+0,14%
EUR / USD1,08-0,11%
DAX18 492,49+0,08%
FT-SE7 952,60+0,26%
CAC 408 205,81+0,01%
DJI39 807,37+0,12%
S&P 5005 254,35+0,11%
ROPA BRENT87,07+1,60%
ROPA WTI82,70+1,20%
ZŁOTO2 234,24+0,06%
SREBRO25,03+1,87%

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój

Praca zdalna prawie z dnia na dzień stała się codziennością dla wielu organizacji i profesji, inne uczą się przetrwać w warunkach niepewności i wielokrotnego zawieszania i wznawiania działalności. O szansach i zagrożeniach nowego status quo opowie prof. Jerzy Kociatkiewicz podczas inauguracji drugiej części kolejnej edycji TransferHUB - inkubatora innowacji społecznych. Wydarzenie w formule online odbędzie się 24 marca o godzinie 10.

Rejestracja:

https://transferhub.clickmeeting.com/zarzadzanie-ku-wyzwoleniu-i-zniewoleniu

„Zarządzanie ku wyzwoleniu i zniewoleniu” to tytuł inauguracyjnego spotkania nowej odsłony drugiej edycji projektu TransferHUB. Gościem wydarzenia będzie Jerzy Kociatkiewicz, profesor zarządzania w InstituteMines-Télécom Business School we Francji. Współautor publikacji „Zarządzanie w płynnej nowoczesności”. Rozmowę przeprowadzi Julia Koczanowicz-Chondzyńska, prezeska Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, współorganizatora TransferHUB.

Termin spotkania: 24 marca br. (środa), godz. 10:00

Reklama

Tytuł: „Zarządzanie ku wyzwoleniu i zniewoleniu”

Goście wydarzenia: prof. Jerzy Kociatkiewicz, Julia Koczanowicz-Chondzyńska

Rejestracja:

https://transferhub.clickmeeting.com/zarzadzanie-ku-wyzwoleniu-i-zniewoleniu

Impulsem do dyskusji, tłumaczą organizatorzy, jest obserwowany właśnie wielopoziomowy kryzys: zdrowotny, gospodarczy, organizacyjny. Doświadczenia ostatniego roku już podważyły szereg oczywistości zarządzania. Postkryzysowe status quo w wielu aspektach nie przypominać będzie dotychczasowego świata pracy. Zakres i forma zmian zależy od nas, globalnej społeczności organizacji: czy wykorzystamy tę szansę, by stworzyć bardziej inkluzywne warunki dla szczęśliwszej pracy, czy też odwrotnie, wprowadzimy nowe formy wyzysku i inwigilacji. Spotkanie zostanie poświęcone możliwościom i zagrożeniom wynikającym z obecnej sytuacji oraz temu, komu i czemu ma służyć zarządzanie i zarządzający.

- Od roku w zarządzaniu i organizacji pracy przechodzimy przyspieszony kurs z nowinek technologicznych i sposobów efektywnego organizowania pracy zespołów. Samo przejście na pracę zdalną wiązało się dla wielu osób i organizacji z niemałym wyzwaniem. Rok później w zasadnie nie wyobrażamy sobie innego trybu pracy. Jaki wpływ na jakość pracy, zarządzania i stosunków międzyludzkich ma pandemia i ekspresowe zmiany, których doświadczyliśmy? Jakie przełożenie na świat pracy może mieć pandemia w kontekście innowacji społecznych? – o tym będę rozmawiać z prof. Kociatkiewiczem - mówi Julia Koczanowicz-Chondzyńska, prezeska Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych.

TransferHUB

Reklama

Celem TransferHUB jest poszukiwanie innowacji społecznych na wyzwania zdefiniowane w projekcie. Mają dotyczyć kwestii zatrudnienia w jednej z trzech wiodących ścieżek tematycznych: starzejące się społeczeństwo, pozycja i możliwości kobiet na rynku pracy oraz automatyzacja i robotyzacja. Drugi nabór innowacyjnych projektów będzie realizowany na wiosnę 2021 roku. Organizatorzy wkrótce poinformują o dokładnych terminach rozpoczęcia i zakończenia zgłaszania rozwiązań do TransferHUB.

- Pandemia pokazała wzajemną zależność kwestii społecznych, ekonomicznych i środowiskowych, znaczenie rozwiązań technologicznych, ale i konieczność zadbania o relacje i dobrostan ludzi. Zmiany na rynku pracy i w samych organizacjach muszą nadążyć za szybko zmieniającą się rzeczywistością, a ich celem powinno być zapewnienie warunków sprzyjających pracownikom: bezpieczeństwu finansowemu, fizycznemu, poczuciu sensu i przynależności. Stajemy przed pytaniem o to, jak zapewnić godną pracę, zwłaszcza osobom zagrożonym wykluczeniem czy jej przedwczesną utratą. TransferHUB to przestrzeń do tego, aby zmierzyć się z wyzwaniami nowej rzeczywistości w zakresie pracy. Zapraszamy do aktywnego udziału i zgłaszania inicjatyw stanowiących wkład w budowanie zrównoważonego rozwoju - mówi Marzena Strzelczak, prezeska, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Inkubator TransferHUB to projekt realizowany w drugiej edycji przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Pomysły innowacyjne mają dotyczyć pracy przyszłości oraz być odpowiedzią na problemy w obszarze „zatrudnienia”. Projekt „TransferHUB – inkubator innowacji społecznych w obszarze zatrudnienia” prowadzony jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowany w latach 2020-2023.

 

Koordynatorka projektu: 

Reklama

Julia Koczanowicz-Chondzyńska

Czytaj więcej

Artykuły związane z Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój