Reklama
WIG82 745,58+1,45%
WIG202 436,05+1,72%
EUR / PLN4,31-0,20%
USD / PLN3,99-0,07%
CHF / PLN4,43+0,38%
GBP / PLN5,04+0,01%
EUR / USD1,08-0,14%
DAX18 492,49+0,08%
FT-SE7 959,74+0,35%
CAC 408 205,81+0,01%
DJI39 765,81+0,01%
S&P 5005 250,14+0,03%
ROPA BRENT86,63+1,09%
ROPA WTI82,75+1,26%
ZŁOTO2 218,69+1,23%
SREBRO24,80+0,94%

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

płatność

Rewolucja w płatnościach za bilety komunikacji podmiejskiej i międzymiastowej. Dzięki integracji terminali płatniczych Worldline z najnowocześniejszym modelem bileterki fiskalnej EMAR 205 będzie można płacić kartą płatniczą za bilety w autobusach i na dworcach PKS. Rozwiązanie działa już w autobusach na Dolnym Śląsku i na dworcu PKS Gdańsk.

Pomimo stale rosnącej popularności płatności bezgotówkowych, pasażerowie autobusów komunikacji podmiejskiej i międzymiastowej nie mieli dotychczas możliwości skorzystania z tej wygodnej i – szczególnie w dobie zagrożenia epidemiologicznego – bezpiecznej formy zapłaty za bilet. Jako pierwsze na rynku płatność bezgotówkową za bilety zarówno w autobusie, jak i na dworcu umożliwi nowe rozwiązanie płatnicze przygotowane przez firmę SIX Payment Services należącą do grupy Worldline, lidera płatności elektronicznych w Europie, we współpracy z dominującym na rynku producentem kas fiskalnych, firmą EMAR.

Dzięki integracji terminala płatniczego Worldline z najnowszym modelem bileterki EMAR 205 od wiodącego polskiego producenta profesjonalnych urządzeń fiskalnych, firmy EMAR, która jest absolutnym liderem na rynku, każdy pasażer planujący podróż będzie mógł wygodnie zapłacić za bilet na dworcu lub już na pokładzie autobusu kartą płatniczą, bez konieczności kontaktu z gotówką. To prawdziwa rewolucja i wyjście naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom zarówno samych pasażerów, jak i przewoźników.

  • Pełna integracja naszego terminala płatniczego z własnym modułem komunikacji i bileterką fiskalną firmy EMAR ogranicza do minimum obsługę urządzeń przez przewoźnika, gdyż wszystkie czynności związane ze sprzedażą biletu wykonywane są wyłącznie na kasie EMAR 205. To sprawia, że obsługa płatności przez kierowcę jest szybka a do tego intuicyjnie prosta, co pozwala uniknąć kolejek i opóźnień w stosunku do rozkładu, a tym samym zapewnić komfort i bezpieczeństwo pasażeromtłumaczy Piotr Jakubowski, Senior Partner Manager, Associate Director w Worldline.

Dla pasażerów oznacza to możliwość skorzystania po raz pierwszy z prostej i bezpiecznej metody płatności – bezgotówkowej, a przy kwotach do 100 złotych – bezstykowej.

EMAR 205 – najnowocześniejsza profesjonalna bileterka fiskalna na rynku

Reklama

Bileterka EMAR 205 to najnowszy produkt firmy EMAR, który jest następcą niezawodnego i powszechnie stosowanego poprzedniego modelu urządzenia – EMAR 105. Jest to specjalizowana kasa rejestrująca z ewidencją dopłat do ustawowych biletów ulgowych przeznaczona do obsługi sprzedaży biletów w autobusie dla dalekobieżnej, podmiejskiej i miejskiej komunikacji pasażerskiej. Poza rejestracją dopłat do biletów ulgowych dla uczniów, studentów i osób starszych, umożliwia też wydruk wielu typów biletów i obsługę biletów elektronicznych (ulgowe, normalne, miesięczne, zbiorcze, czasowe, itp.).

  • Nasza bileterka EMAR 205 ma bardziej pojemną pamięć fiskalną niż inne kasy dostępne na rynku – 2 000 raportów dobowych, podczas gdy inne kasy mają maksymalnie 1 830, co oznacza, że pamięć kopii elektronicznych biletów (paragonów) wystarcza na ok 6 latmówi Stanisław Szumski, Dyrektor w EMAR Sp.J. – Jest przy tym mniejsza i lżejsza niż poprzedni bardzo popularny model bileterki naszej firmy – EMAR 105, a przy tym jest z nią kompatybilna i można ją zamocować na szufladzie lub na podstawie mocującej.

Model EMAR 205 jest w pełni przenośny oraz łatwy w zakładaniu i zdejmowaniu w autobusie a sama bileterka jest odporna na trudne warunki pracy i przygotowana na wieloletnią eksploatację.

Bileterka autobusowa EMAR 205 jest przeznaczona do pracy w nowym systemie biletowym i w ramach tego systemu może współpracować z bileterką EMAR 105. System ten został zaprojektowany z myślą o potrzebach zmieniającego się rynku i jest wykorzystywany w małych i dużych firmach przewozowych, a jednocześnie pozwala na projektowania linii, tras, kursów i cenników oraz do rozliczania sprzedaży w każdym kanale sprzedażowym.

Emar 205 – dostępne wersje i opcjonalne funkcjonalności

Bileterka autobusowa EMAR 205 występuje w dwóch podstawowych wersjach: z klawiaturą mechaniczną lub z dużym, 7-calowym panelem dotykowym. Ponadto, posiada kopię elektroniczną paragonu oraz automatyczny obcinacz papieru w standardzie. Zastosowany wytrzymały termiczny mechanizm Fujitsu pozwala na dwukrotne szybszy wydruk niż w bileterce EMAR 105, dodatkowo szeroki papier 57 mm pozwala uzyskać bardziej czytelny bilet, jednocześnie skracając jego długość.

Dzięki modułowej budowie bileterki EMAR 205 istnieje możliwość w miarę potrzeb rozbudowy jej funkcjonalności. Można dodać do niej czytnik mifare dla biletów elektronicznych (EM-Karta pasażera) a także czytnik kodów QR służący do odczytu kodów z legitymacji uprawniających do ulg ustawowych i kodów z biletów sprzedanych w innych kanałach sprzedaży w celu ich weryfikacji i rejestracji. Istnieje także możliwość dołączenia jednego z dwóch modułów komunikacji – podstawowego, zapewniającego obsługę terminala płatniczego oraz sterowanie tablicami informacyjnymi produkcji firmy EMAR, zamontowanymi w autobusie, oraz rozszerzonego, który dodatkowo umożliwia pracę zdalną poprzez GSM lub Wi-Fi oraz śledzenie położenia autobusu GPS.

  • Co jednak najważniejsze, Emar 205 posiada pełną homologację i spełnia wszystkie wymogi Ministerstwa Finansów dotyczących sprzedaży biletów w komunikacji pasażerskiej. Dzięki wydzielonej części fiskalnej istnieje też możliwość rozbudowy urządzenia bez konieczności ponownej homologacji w Głównym Urzędzie Miar, co pozwala na jej elastyczne dostosowanie do aktualnych potrzebpodkreśla Stanisław Szumski z EMAR.
Reklama

Płatność bezgotówkowa za bilet na dworcu już możliwa dzięki integracji dworcowych drukarek fiskalnych EMAR z terminalem Worldline i oprogramowaniem INFOKUB

Integrację drukarek dworcowych EMAR DUO BUS, EMAR Printo BUS i ostatnio EMAR Printo Line B z terminalem Worldline umożliwia oprogramowanie dla przewoźników autobusowych od firmy INFOKUB. Najnowsze wersje oprogramowania INFOKUB – BiletMSQL i DworzecSQL v.2.00 – umożliwiają płatność kartą za bilet także na dworcu.

  • Obecnie dzięki współpracy i przy udziale firmy INFOKUB istnieje możliwość zintegrowania przez system dworcowy INFOKUB drukarki fiskalnej EMAR z naszym terminalem Ingenico ICT250 dodaje Piotr Jakubowski. – Urządzenie to posiada certyfikację PCI PED i spełniaj standardy EMV, co zapewnia użytkownikom pełne bezpieczeństwo przy dokonywaniu transakcji bezgotówkowych zarówno zbliżeniowych, jak i tych potwierdzanych kodem PIN lub podpisem.

W przypadku płatności kartą kwota transakcji jest automatycznie przekazywana do zintegrowanego terminala płatniczego , który może zrealizować zarówno transakcję zbliżeniową, jak i poprzez czytnik chipowy z potwierdzeniem PIN-em, bez konieczności wprowadzania kwoty transakcji na terminalu. To duże udogodnienie dla osoby obsługującej, gdyż pozwala uniknąć ewentualnych pomyłek kasjerskich polegających na wprowadzeniu różnych kwot na kasie i na terminalu. Płatności bezgotówkowe, które stają się coraz powszechniejsze, oznaczają również brak konieczności wydawania reszty a także obrotu gotówką i jej przechowywania, co pozwala ograniczyć ryzyko epidemiologiczne, a także ryzyko kradzieży.

  • W związku z niedawnym podwyższeniem przez Mastercard i Visę limitu dla transakcji zbliżeniowych, przy których nie jest potrzebna autoryzacja PIN-em, do 100 złotych, większość transakcji może odbywać się też jeszcze szybciej w sposób bezdotykowy. Zapewnia to też jeszcze większe bezpieczeństwo korzystającym z tej opcji pasażerom dodaje Piotr Jakubowski.

W pierwszym etapie wdrożenia, nowe rozwiązanie pojawiło się już w autobusach Dolnośląskich Linii Autobusowych (łącznie 44 bileterki EMAR 205) oraz na stacji PKS Gdańsk – w sumie 20 urządzeń, w tym zarówno bileterki EMAR 205, jak i kasy dworcowe EMAR.

Obecnie, instalację do 20 terminali funkcjonujących w ramach tego rozwiązania, można otrzymać za darmo na 12 miesięcy. Wszystko za sprawą Programu Polska Bezgotówkowa – wspólnej inicjatywy uczestników rynku usług płatniczych w Polsce: wydawców kart, agentów rozliczeniowych oraz organizacji Visa i Mastercard przy udziale Związku Banków Polskich i Ministerstwa Rozwoju. Celem Programu jest upowszechnienie i promocja obrotu bezgotówkowego na terenie całego kraju. Jednym z priorytetowych sektorów jest właśnie transport publiczny, dlatego wychodząc naprzeciw jego oczekiwaniom Fundacja zwiększyła ilość terminali do 20 sztuk dla zamiast standardowych trzech.

Reklama

Więcej o Programie Polska Bezgotówkowa: https://polskabezgotowkowa.pl/

 

Czytaj więcej