Reklama
WIG82 745,58+1,45%
WIG202 436,05+1,72%
EUR / PLN4,31-0,21%
USD / PLN3,99-0,11%
CHF / PLN4,43+0,42%
GBP / PLN5,04+0,07%
EUR / USD1,08-0,11%
DAX18 501,15+0,13%
FT-SE7 959,96+0,35%
CAC 408 205,81+0,01%
DJI39 773,52+0,03%
S&P 5005 250,98+0,05%
ROPA BRENT86,67+1,13%
ROPA WTI82,82+1,35%
ZŁOTO2 220,99+1,33%
SREBRO24,87+1,22%

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

kurs franka szwajcarskiego sprzedaż

Nadchodzący weekend nie przyniesie nam żadnych istotnych informacji ekonomicznych. Z tego powodu już dziś przyjrzymy się co zostało zaplanowane w kolejnym tygodniu czerwca. Na jakie wydarzenia musimy się przygotować i co wpłynie na kursy głównych waluty i rynek forex? Zapraszamy do zapoznania się z kalendarzem ekonomicznym!

Kalendarz ekonomiczny na weekend, 12 i 13 czerwca

W nadchodzący weekend nie zostały zaplanowane żadne wydarz ekonomiczne. W związku z tym zwrócimy dziś uwagę na najistotniejsze publikacje nadchodzącego tygodnia. Jakie informacje dotrą do nas w trzecim tygodniu czerwca?

Poniedziałek, 14 czerwca będzie dniem wolnym w Chinach, Hongkongu oraz Australii. Inwestorzy powinni zwrócić uwagę na publikację z Wielkiej Brytanii - Przemówienie Baileya, Prezesa BoE, która może mieć wpływ na kurs funta brytyjskiego GBP.

Wtorek, 15 czerwca przyniesie nam sporo ciekawych i ważnych informacji ekonomicznych ze świata. W pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na informację z Australii o godzinie 03:30 dotyczącą polityki monetarnej (protokół z posiedzenia). Kolejnym ważnym wydarzeniem może okazać się średnie wynagrodzenie z uwzględnieniem premii oraz wnioski o zasiłek dla bezrobotnych w Wielkiej Brytanii. Następnie o godzinie 14:15 przemówienie Baileya, prezesa BoE. O godzinie 14:30 wskaźnik PPi (m/m) oraz sprzedaż detaliczna z USA. Wtorkowe wydarzenia mogą wywołać reakcję inwestorów na kursach funta i dolara amerykańskiego.

Reklama

We środa, 16 czerwca możemy spodziewać się ciekawych publikacji z Wielkiej Brytanii dotyczącej wskaźnika CPI (r/r), następnie z Chin - produkcja przemysłowa, 14:30 dane z USA odnośnie zezwoleń na budowę, później zapasów ropy naftowej i decyzji w sprawie stóp procentowych. O godzinie 20:00 istotne wiadomości ze Stanów Zjednoczonych - protokół z posiedzenia FOMC, oświadczenie FOMC, a o 20:30 prognozy ekonomiczne. Chwilkę wcześniej ważna informacja dotrze do nas także z Kanady - bazowy wskaźnik CPI (r/r).

We czwartek, 17 czerwca szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na informacje dotyczące PKB w Nowej Zelandii, zmiany zatrudnienia w Australii, decyzji w sprawie stóp procentowych w Szwajcarii, wskaźnika CPI (r/r) ze strefy euro oraz zadeklarowanych wstępnych bezrobotnych i wskaźnik przemysłowy wg Fed z Filadelfii z USA.

W piątek, 17 czerwca ważne informacje dotrą do nas z Japonii - decyzja w sprawie polityki pieniężnej BoJ i konferencja BoJ oraz z Wielkiej Brytanii - sprzedaż detaliczna (m/m).

Jak łatwo zauważyć nadchodzący tydzień może przynieść nam wiele ważnych publikacji ze świata, szczególną uwagę powinniśmy zwrócić więc na kurs dolara amerykańskiego, franka szwajcarskiego oraz funta brytyjskiego. Przygotowaliśmy dla Was wykres i jego charakterystykę, dotyczący nastrojów inwestorów na różnych parach walut. Dzięki temu będziecie mogli sprawdzić jak zmieniają się dane z najbliższych dniach.

Nastroje inwestorów na parze funta brytyjskiego do dolara amerykańskiego na dzień 11 czerwca

Reklama

Kurs franka szwajcarskiego CHF, dolara USD i jena japońskiego JPY może nas zaskoczyć w nadchodzącym tygodniu! - 1

Kurs franka szwajcarskiego CHF, dolara USD i jena japońskiego JPY może nas zaskoczyć w nadchodzącym tygodniu! - 1

Kalendarz wydarzeń ekonomicznych na 12 oraz 13 czerwca. Nastroje inwestorów na parze funta brytyjskiego do dolara amerykańskiego. Źródło: CMC Markets

Zgodnie z danymi widocznymi na powyższym wykresie 40% inwestorów utrzymuje pozycjie długie na tej parze, co oznacza spekulacje wzrostu kursu funta w relacji do dolara przez inwestorów. Wartość pozycji długich to jednak zaledwie 25%.

Nastroje inwestorów na parze franka szwajcarskiego do dolara amerykańskiego na dzień 11 czerwca

Kurs franka szwajcarskiego CHF, dolara USD i jena japońskiego JPY może nas zaskoczyć w nadchodzącym tygodniu! - 2

Kurs franka szwajcarskiego CHF, dolara USD i jena japońskiego JPY może nas zaskoczyć w nadchodzącym tygodniu! - 2
Kalendarz ekonomiczny na 12 i 13 czerwca. Nastroje inwestorów na parze franka do dolara amerykańskiego. Źródło: CMC Markets

Jak widzimy na powyższym wykresie pozycje długie na tej parze to 55%, oznacza to spekulacje wzrostu ceny franka w stosunku do dolara. Wartość pozycji długich to jedynie 6%! Warto monitorować jak będą reagować inwestorzy w najbliższych dniach.

Nastroje inwestorów na parze franka szwajcarskiego do euro na dzień 11 czerwca

Reklama

Kurs franka szwajcarskiego CHF, dolara USD i jena japońskiego JPY może nas zaskoczyć w nadchodzącym tygodniu! - 3

Kurs franka szwajcarskiego CHF, dolara USD i jena japońskiego JPY może nas zaskoczyć w nadchodzącym tygodniu! - 3

Kalendarz ekonomiczny na 12 i 13 czerwca. Nastroje inwestorów na parze franka szwajcarskiego do euro. Źródło: CMC Markets

Zgodnie z danymi publikowanymi przez brokera CMC Markets 67% inwestorów spekuluje wzrost franka w stosunku do euro, utrzymują oni pozycje długie na tej parze. Wartość pozycji długi to 79%.

Nastroje inwestorów na najpopularniejszej parze, euro do dolara na dzień 11 czerwca

Kurs franka szwajcarskiego CHF, dolara USD i jena japońskiego JPY może nas zaskoczyć w nadchodzącym tygodniu! - 4

Kurs franka szwajcarskiego CHF, dolara USD i jena japońskiego JPY może nas zaskoczyć w nadchodzącym tygodniu! - 4

Kalendarz ekonomiczny na 12 i 13 czerwca. Nastroje inwestorów na parze euro do dolara amerykańskiego EUR/USD. Źródło: CMC Markets

Reklama

Z racji wagi danych jakie zostaną opublikowane w najbliższych dniach warto zwrócić uwagę na nastroje inwestorów na najpopularniejsze parze rynku walutowego - euro i dolara amerykańskiego. 38% inwestorów utrzymuje pozycje długie, czyli spekulują oni wzrost euro w stosunku do dolara. Wartość tych pozycji to jednak tylko 23%.

Czytaj więcej