Reklama
WIG82 625,35+1,31%
WIG202 429,70+1,46%
EUR / PLN4,31-0,12%
USD / PLN3,99-0,04%
CHF / PLN4,42+0,37%
GBP / PLN5,04+0,15%
EUR / USD1,08-0,09%
DAX18 497,57+0,11%
FT-SE7 973,25+0,52%
CAC 408 213,94+0,11%
DJI39 760,92+0,00%
S&P 5005 251,44+0,06%
ROPA BRENT86,35+0,76%
ROPA WTI82,43+0,87%
ZŁOTO2 213,88+1,01%
SREBRO24,83+1,06%

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

ing pos

Sektor bankowy rynku finansowego podlega nieustannym zmianom, a nowe trendy technologiczne tylko wspierają rozwój bankowości w Polsce i na świecie. Jak zmienia się oferta i pozycja rynkowa banków wraz z biegiem czasu? W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej instytucji, jaką jest ING Bank Śląski. Poniżej przedstawiona została historia banku, wpływ wszelkich działań wewnętrznych jak i zewnętrznych na funkcjonowanie spółki oraz zmieniająca się na przestrzeni lat oferta.

Podstawowe informacje o spółce ING Bank Śląski

ING Bank Śląski jest jedną z największych instytucji sektora bankowego w Polsce. Powstał w 1988 roku jako Bank Śląski, aktualnie główna siedziba banku mieści się właśnie w Katowicach. ING Bank Śląski stworzył ofertę zarówno dla klientów indywidualnych jak i dla firm, czy przedsiębiorstw. Klienci banku mogą dokonywać wszelkich transakcji zarówno poprzez bankowość elektroniczną, aplikację mobilną jak i osobiście w jednej z wielu placówek.

Siedziba Banku ING Bank Śląski

Główna siedziba ING Banku Śląskiego znajduje się w Katowicach przy ulicy Sokolskiej 34. Na terenie całego kraju rozlokowane jest blisko 300 oddziałów banku i prawie 4500 bankomatów. Jednakże klienci nie muszą wcale korzystać z usług banku osobiście w placówce, wszelkie działania są udostępnione przez pośrednictwo aplikacji mobilnej.

Fundacje korporacyjne ING Banku Śląskiego

ING Bank Śląski prowadzi 2 fundacje korporacyjne: Fundacja ING Dzieciom z siedzibą w Wiśle oraz Fundacja Sztuki Polskiej ING z siedzibą w Warszawie. ING Dzieciom jest to stowarzyszenie zajmujące się zapewnieniem tzw: “dobrego startu” i wyrównaniu szans życiowych dzieci i młodzieży. ING Fundacja Sztuki Polskiej zajmuje się promowaniem artystów i realizacją wystawy ich twórczości.

Najważniejsze i najciekawsze wydarzenia, czyli historia ING Banku Śląskiego

Reklama

W 1988 roku Rada Ministrów wydała rozporządzenie w sprawie utworzenia Banku Śląskiego z siedzibą w Katowicach, a już w kolejnym roku instytucja rozpoczęła działalność. W 1991 roku stanowisko prezesa zarządu objął Marian Rajczyk, a Bank Śląski z banku państwowego przekształcił się w spółkę akcyjną, która wciąż w 100% była własnością Skarbu Państwa.

W roku 1993 Komisja Papierów Wartościowych

wyraziłą zgodę na wprowadzenie akcji Banku Śląskiego do obrotu publicznego. Akcje Banku Śląskiego notowane są po raz pierwszy na GPW w 1994 roku, w tym samym roku ING nabywa ponad 25% akcji, a już zaledwie 2 lata później staje się posiadaczem ponad 54% kapitału akcyjnego Banku Śląskiego. W roku 2001 następuje podwyższenie kapitału akcyjnego spółki, dodatkowo nazwa zostaje przekształcona na ING Bank Śląski S.A. W 2018 roku ING otrzymuje zgodę KNF na utworzenie ING Banku Hipotecznego, kilka miesięcy później następuje wpis spółki do KNF.

Debiut giełdowy ING Banku Śląskiego

Po raz pierwszy akcje Banku Śląskiego S.A. notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych były 25 stycznia 1994 roku, uzyskując rekordową cenę 675 PLN. W 1996 roku ING kupiło 1 937 000 akcji i stało się posiadaczem 54,08% kapitału akcyjnego spółki. Dwa lata później ING Bank N.V. został posiadaczem 54,98% kapitału akcyjnego.

Oferta dla klientów indywidualnych

Instytucja oferuje wiele produktów z zakresu bankowości dla klientów indywidualnych. Istnieje możliwość założenia konta rozliczeniowo-oszczędnościowego, konta walutowego, konta dla młodych, konta maklerskiego oraz konta oszczędnościowego. Klient ma możliwość wyboru, rachunku bankowego, który będzie dla niego najbardziej dogodny.

Dodatkowo w ofercie banku znajdują się

kredyty hipoteczne, pożyczki gotówkowe, konsolidacyjne i hipoteczne karty kredytowe. W produktach związanych z oszczędzaniem i inwestowaniem znajdują się lokaty bankowe, fundusze inwestycyjne, dostęp do podcastów ekonomicznych, założenie konta maklerskiego oraz konta funduszowego. Więcej informacji dotyczących oferty ING Banku Śląskiego znajdziesz na oficjalnej stronie banku.

Jak założyć konto całkowicie przez internet?

Reklama

Oferta dla firm i przedsiębiorstw

Oferta dla przedsiębiorców jest równie bogata w produkty i usługi. Instytucja umożliwia założenie firmy przez pośrednictwo platformy, założenie konta firmowego, otrzymanie pożyczki, skorzystanie z leasingu samochodów osobowych jak i ciężarowych oraz maszyn i urządzeń. Więcej szczegółów oferty znajdziesz na stronie ING Banku Śląskiego.

ING Bank Śląski w liczbach

Według danych dostępnych na stronie banku ING, posiada on około 4,4 miliona klientów detalicznych, 71,9 tysięcy klientów korporacyjnych i blisko 300 placówek na terenie kraju.

Realizacja przelewów, sesje elixir

Czas realizacji przelewu w ING Banku Śląskim jest uzależnionych od sesji elixir, czyli od systemu przelewów międzybankowych. Każdy bank ma odgórnie ustalone godziny dla przelewów wychodzących jak i dla przelewów przychodzących. ING Bank Śląski przelewy wychodzące księguje w trzech sesjach i odbywają się one o godzinach: 8:10, 11:30 oraz 14:30, natomiast w przypadku przelewów przychodzących są to: 11:00, 15:00 oraz 17:00.

 

Przelewy wychodzące

Przelewy przychodzące

08:10

11:00

11:30

15:00

14:30

17:00

 

Spółki zależne

Spółki zależne ING Banku Śląskiego:

  • ING Bank Hipoteczny S.A.
  • ING Usługi dla Biznesu S.A.
  • Nowe Usługi S.A.
  • ING Investment Holding S.A.
  • ING Commercial Finance Polska S.A.
  • ING Leasing S.A.
  • Solver Sp. z o.o.
Reklama

Oraz fundacje korporacyjne:

  • Fundacja ING Dzieciom
  • Fundacja Sztuki Polskiej ING

ING Biuro Maklerskie

ING Bank Śląski umożliwia swoim klientom otwarcie konta maklerskiego. Korzystając z usług biura maklerskiego klienci uzyskują dostęp do “akademii inwestowania”, oraz wielu innych materiałów edukacyjnych. Platforma OPT Trader umożliwia dokonywanie inwestycji w akcje, obligacje skarbowe, fundusze ETF, kontrakty terminowe oraz indeksy, surowce czy pary walutowe. Więcej informacji dotyczących funkcjonowania biura maklerskiego znajdziesz na stronie Banku ING.

Opinie o spółce ING Bank Śląski

Instytucja cieszy się na ogół pozytywną opinią, liczba posiadanych klientów potwierdza zadowolenie z ich strony. Oczywiście, w sieci można znaleźć także negatywne komentarze, być może są związane z nieodpowiednim doborem oferty lub usługodawcy do oczekiwań. Zanim zdecydujesz się na założenie konta, lub skorzystanie z oferty jednego z banków, zapoznaj się dokładnie z warunkami i wymaganiami.

Podziel się swoją opinią

Jeżeli korzystałeś z usług ING Banku Śląskiego koniecznie podziel się swoją opinią dotyczącą jakości świadczonych przez bank usług.

Czytaj więcej