Reklama
WIG82 408,88+1,04%
WIG202 423,14+1,18%
EUR / PLN4,32+0,07%
USD / PLN4,00+0,25%
CHF / PLN4,42+0,20%
GBP / PLN5,04+0,19%
EUR / USD1,08-0,19%
DAX18 503,91+0,15%
FT-SE7 958,36+0,33%
CAC 408 227,92+0,28%
DJI39 760,08+1,22%
S&P 5005 248,49+0,86%
ROPA BRENT85,82+0,14%
ROPA WTI81,83+0,13%
ZŁOTO2 195,91+0,19%
SREBRO24,45-0,49%

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

ing konto maklerskie obligacje

Wiele osób rozpoczynając swoją przygodą na rynkach finansowych zastanawia się nad wyborem odpowiedniego rachunku inwestycyjnego. Zależnie od tego jakimi instrumentami jesteś zainteresowany, możesz znaleźć różne propozycje domów, biur maklerskich czy instytucji brokerskich. Wybór usługodawcy jest jedną z pierwszy, ale równie ważnych decyzji dla inwestora. W dzisiejszym materiale przyglądniemy się instytucji jaką jest Biuro Maklerskie ING. Z artykułu dowiesz się:

  • jak otworzyć konto w BM ING,
  • jakie opłaty, koszty i prowizje narzuca instytucja,
  • wszelkich najważniejszych informacji dotyczących BM ING,
  • jak zamknąć rachunek w BM ING oraz
  • wielu innych istotnych kwestii dla początkującego inwestora.

Biuro Maklerskie ING. Najważniejsze informacje o instytucji

Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego prowadzi działalność w zakresie sprzedaży usług maklerskich, działa na podstawie zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego w formie wyodrębnionej jednostki organizacyjnej. Główna siedziba instytucji mieści się w Katowicach przy ulicy Sokolskiej 34. Biuro Maklerskie jest instytucją uczestniczącą w systemie rekompensat, który prowadzi Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych w Warszawie. Dzięki temu inwestorzy będący klientami ING mają gwarancję wypłat w wysokości określonej ustawą o obrocie instrumentami finansowymi. Jak działa Biuro Maklerskie ING? Świadczy ono usługi z tytułu wykonywania zleceń nabycia i sprzedaży instrumentów finansowych na rachunek klienta, wcześniej przyjmuje i przekazuje i przechowuje te zlecenia na rzecz klienta. Rachunek maklerski może być prowadzony w walucie polskiej - polski nowy złoty PLN lub w innych walutach, zgodnie z komunikatem, który ukaże Ci się podczas zakładania rachunku. Wszelkie usługi jakie świadczy instytucja są objęte uprzednio podpisaną umową.

Rachunek demo w Biurze Maklerskim ING. Co to jest konto demo?

Konto demo jest to rachunek demonstracyjny, służący do dokonywania inwestycji bez wkładu własnego. Osoby korzystające z takiego rozwiązania mogą wykonywać większość operacji dokładnie w taki sposób, jak w przypadku rachunku rzeczywistego. Różnicą jest jednak fakt, że na koncie demo nie operują oni prawdziwymi środkami. Jest to świetna alternatywa prawdziwego konta dla początkujących inwestorów, gdyż mogą oni uczyć się zachowań rynku i kreowania swojej własnej strategii, bez ryzyka utraty środków pieniężnych. Niestety Biuro Maklerskie ING obecnie nie oferuje możliwości otwarcia konta demo, klienci mogą rozpocząć swoją przygodę korzystając od razu z rachunku rzeczywistego.

Jak założyć rachunek maklerski w ING?

Reklama

Aby móc otworzyć rachunek maklerski w Biurze Maklerskim ING konieczne będzie posiadanie statusu klienta, jeśli nie jesteś więc klientem ING Banku Śląskiego w pierwszej kolejności musisz założyć tutaj rachunek. Aby otworzyć konto osobiste możesz udać się do jednej z placówek banku lub dokonać tego przez internet, potwierdzając swoją tożsamość przelewem z innego banku, podczas wizyty kuriera, w oddziale banku lub przesyłając swoje selfie w aplikacji mobilnej ING. Kolejnym krokiem jest wybranie opcji - otwórz konto maklerskie przez pośrednictwo bankowości internetowej.

Jakie dokumenty są konieczne do okazania podczas otwierania rachunku maklerskiego?

Aby założyć konto klient musi posiadać i okazać lub przesłać skan dowodu osobistego, paszportu lub karty pobytu. W przypadku braku adresu zamieszkania w wymienionych dokumentach wymagane jest oświadczenie w formie ustnej lub pisemnej o miejscu zamieszkania na terenie Polski.

W co możesz inwestować, posiadając konto maklerskie w ING?

Otwierając rachunek maklerski w ING klienci mają możliwość dokonywania zleceń na następujących instrumentach: akcje, obligacje, fundusze ETF, kontrakty terminowe, indeksy, surowce, pary walut oraz indeksy zagraniczne. Inwestycje mogą dotyczyć instrumentów notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz na NewConnect. W kwestii obligacji istnieje możliwość wybrania oprocentowanie stałego lub zmiennego, inwestując w kontrakty terminowe można korzystać z dopasowanej dźwigni finansowej, co może przełożyć się na wyższy zysk przy niewielkim depozycie zabezpieczającym. Więcej informacji dotyczących możliwości jakie daje konto maklerskie znajdziesz na oficjalnej stronie instytucji.

Koszty, prowizje, spready, swapy i inne opłaty w ING

W Biurze Maklerskim ING osoby zainteresowane otwarcie rachunku mają możliwość wyboru pomiędzy kontem maklerskim elastycznym i kontem maklerskim aktywnym. Druga opcja jest dedykowana dla inwestorów lokujących ok. 10 000 PLN miesięcznie, skupimy się jednak na opłatach jakie obowiązują posiadaczy konta elastycznego. Otwarcie i prowadzenie rachunku jest darmowe, klient otrzymuje także bezpłatny dostęp do wiadomości rynkowych i materiałów edukacyjnych. Prowizje od obrotu: akcjami, prawami do akcji, obligacjami, obligacjami strukturyzowanymi, warrantami, certyfikatami inwestycyjnymi, certyfikatami strukturyzowanymi lub innymi zbywalnymi papierami wartościowymi wynosi 0,3%, ale min 3 PLN dla zleceń składanych przez system internetowy. Prowizje od obrotu opcjami wynoszą 2,5% min. 1,5 PLN, ale max. 12 PLN.

Prowizje od obrotu kontraktami terminowymi:

  • na akcje - 3 PLN
  • na pary walutowe - 0,5 PLN
  • na pozostałe instrumenty - 9 PLN.
Reklama

Pełna tabela opłat jest dostępna do pobrania na stronie instytucji.

Jak zamknąć rachunek w Biurze Maklerskim ING?

Niekiedy inwestorzy decydują się na zakończenie działalności inwestycyjnej na rynku finansowym lub po prostu zmieniają aktualną ofertę rachunku na inną, bardziej korzystną. W takich sytuacjach aktywny rachunek maklerski powinien zostać usunięty. Aby zamknąć konto w Biurze Maklerskim ING klient może złożyć drugiej stronie wypowiedzenie, po doręczeniu odpowiedniego dokumentu rozpoczyna się miesięczny okres wypowiedzenie, następnie po jego upływie rachunek zostaje zamknięty. Drugą możliwością jest zamknięcie rachunku bez zachowania okresu wypowiedzenia. Rozwiązanie takie jest skuteczne i sfinalizowane jeśli na rachunku papierów wartościowych jak i rachunku pieniężnym widnieje stan zerowy.

Opinie i komentarze dotyczące oferty konta maklerskiego

Ogólna opinia dotycząca rachunku maklerskiego w Biurze Maklerskim ING jest pozytywna, klienci są zadowoleni z możliwości jakie daje im posiadanie konta. Bardzo wiele opinie dotyczy jakości obsługi klienta zarówno osobiście w placówkach jak i przez infolinię. Kolejną zaletą w ocenie klientów jest możliwość korzystania z materiałów edukacyjnych i komentarzy rynkowych, w kwestii kosztów i prowizji opinie są zróżnicowane, jednak większa część konsumentów ocenia wysokość opłat jako adekwatną do świadczonych usług.

Zostaw w komentarzu swoją opinię!

Jeżeli jesteś posiadaczem konta maklerskiego w Biurze Maklerskim ING lub może korzystałeś z usług instytucji w przeszłości - podziel się z nami ogólną opinią dotycząca świdczonych usług.

Czytaj więcej