Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

fundusze europejskie

Czerwiec br. przyniósł pozytywne wyróżnienie portfela umiarkowanie agresywnego (+0,26% m/m), który zyskuje od lipca 2013 r. 100,91%. To pokazuje, że najsilniejsze fundusze akcyjne oraz dłużne z Bossafund lepiej radzą sobie od swoich benchmarków.

Indeks MSCI World wzrósł w poprzednim miesiącu o 1,57%

przy umiarkowanym spadku notowań indeksu strachu VIX o 6,43% m/m. Zgodnie z rynkowym konsensusem FOMC nie dokonał w czerwcu żadnych istotnych zmian w polityce monetarnej. Komitet utrzymał docelowy zakres stopy funduszy Fed w przedziale od 0,00% do 0,25%, natomiast miesięczne tempo skupu aktywów nie uległo zmianie. Zgodnie z najnowszą aktualizacją Fed-u PKB Stanów Zjednoczonych może wzrosnąć o 7,0% w 2021 r. (Poprzednio szacowano +6,5% r/r), podczas gdy wskaźnik PCE (preferowany wskaźnik inflacji Fed) powinien zmierzać do 3,4%.

 grafika numer 1 grafika numer 1

Źródło: Bossafund, obliczenia własne. Stopa zwrotu dla portfeli BOSSAFUND, liczona narastająco od dnia: 11 lipca 2013 do dnia: 2021-06-30. Stopa zwrotu została obliczona na podstawie symulacji opartej na wynikach osiągniętych w przeszłości i nie stanowi gwarancji uzyskania podobnych wyników w przyszłości. Prezentowane wyniki są wynikami brutto (wynik będzie niższy po uwzględnieniu podatku od zysków kapitałowych). Biuletyn BF jest publikowany od kwietnia 2014.; Oznaczenia portfeli: AGR (agresywny), UAGR (umiarkowanie agresywny), ZRW (zrównoważony), UKON (umiarkowanie konserwatywny), KON (konserwatywny).

 

Reklama

 grafika numer 2 grafika numer 2

Tabela TOP 20 zawiera fundusze

wyselekcjonowane przez analityków DM BOŚ z całej oferty BOSSAFUND.PL wg kryteriów parametrów ratingu i ryzyka, w podziale po pięć funduszy dla każdej kategorii: akcyjne, mieszane, dłużne, dłużne krótkoterminowe. Szczegółowy opis kryteriów doboru funduszy do TOP 20 znajduje się w uwagach metodologicznych.

 grafika numer 3 grafika numer 3

 

Prawie wszystkie fundusze z TOP-20 zanotowały w ostatnim miesiącu dodatnią stopę zwrotu

Warto również zauważyć, że przeciętna zmiana funduszy akcyjnych z TOP-20 wyniosła +2,22% m/m, przy -0,33% m/m dla Wig-u. Zmiany te częściowo przełożyły się na zwyżki aż trzech portfeli Bossafund. Warto w tym miejscu odnotować, że wśród wszystkich ww. funduszy tylko ALLIANZ Artificial Intelligence zbliżył się w tym roku do +1,6% średniomiesięcznej stopy zwrotu, liczonej od początku działalności tego funduszu. Ponadto wygrywa on z konkurentami również znacznie niższym, miesięcznym obsunięciem, jakie posiada na poziomie 21%. To świadczy o posiadanej przez niego wyjątkowej sile tzw. alfie, czyli kreowaniu dla inwestorów dodatkowych wartości w oderwaniu od głównych trendów na rynku finansowym.

 grafika numer 4 grafika numer 4

Reklama

 

 

Materiał pochodzi z Biuletynu Bossafund

 Pobierz Biuletyn Bossafund

Czytaj więcej