Już 77% Polaków wypisało się z PPK. Ale czy słusznie? Czy warto dołączyć do tej grupy? A jeśli tak, to jak to zrobić i skutecznie zrezygnować z Pracowniczych Planów Kapitałowych? Dziś postaramy się znaleźć odpowiedzi na te pytania.
Z artykułu dowiesz się:
Trudno nie zgodzić się z jednym – Polacy nie mają zaufania do tego, co jest odgórnie przez polityków zarządzane, czy obiecywane. W ocenie 57 proc. respondentów politykom nie można ufać. Zaufanie w polityków pokłada co czwarty pytany (25 proc.). Co dziewiąty (11 proc.) nie ma zdania. Ponadto niemal połowa badanych (49 proc.) uważa, że większość polityków "nie zna spraw, o których mówi”. Przeciwne zdanie ma 32 proc.
którzy mówią, że środki na PPK są bezpieczne i nie grozi nam drugie OFE. Ktoś nagle mówi nam, że część naszego wynagrodzenia pracodawca będzie wysyłał na jakieś inne konto, gdzie co prawda trafiać jeszcze mają jakieś inne bonusy, ale zero-jedynkowo patrząc, na mój rachunek bieżący od teraz wpływa o 2% mniej pieniędzy niż dotychczas…
Oczywiście po te pieniądze można sięgnąć wcześniej – stracimy wtedy bonusy, które dodało nam państwo i 30% dodatków od pracodawcy. Odzyskamy jednak nasze 2% i część bonusu, który wpłacił podmiot nas zatrudniający – po szczegóły zapraszam do poprzedniego odcinka, tam szerzej opisałem procedurę wypłaty. Dodam jeszcze, że możemy też potraktować PPK jako podwyżkę