Reklama

Brak danych

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

convert polish zloty to euro

Pogorszenie nastrojów otoczenia zewnętrznego wraz ze schłodzeniem oczekiwań rynkowych na rychłe podwyżki stóp procentowych w Polsce skutkuje presją na przecenę polskiej waluty. Kurs EUR/PLN walczy obecnie o wybicie powyżej psychologicznej bariery 4,50, choć w naszej ocenie to techniczny opór na 4,5050 jest zdecydowanie silniejszym poziomem mogącym zatrzymać zwyżkę notowań.

Jesteśmy dość sceptycznie nastawieni do wyceny złotego w najbliższych dniach. Rozstrzygający będzie wpływ otoczenia, gdyż nie uważamy, by po stronie perspektyw polityki pieniężnej miałoby się wiele zmienić w czerwcu.

Zakładając stabilizację eurodolara (nasz scenariusz bazowy) liczymy również na uspokojenie wyceny złotego do euro. Wspomniana wcześniej bariera powinna być zatem kresem osłabienia polskiej waluty a notowania EUR/PLN powinny przejść w trend horyzontalny oczekując na nowe impulsy. W średnim terminie nadal pozostajemy jednak optymistami co do wartości złotego. O jego aprecjacji zadecydować powinny solidne fundamenty polskiej gospodarki. 

USD/PLN

Najbliższe dni przebiegać będą w spokojnej atmosferze. Spodziewana stabilizacja par EUR/USD i EUR/PLN zadecydować powinna także o niewielkich fluktuacjach kursu USD/PLN. W szczególności, iż piątkowy niezwykle silny ruch tej pary wskazuje na potrzebę złapania krótkoterminowego punktu równowagi w oczekiwaniu na wynik posiedzenia Fed.

EUR/USD

Reklama

Słabsze nastroje w połączeniu z pozytywnymi niespodziankami w danych z USA wspierają dolara w relacji do euro. W rezultacie kurs EUR/USD obniżył się – po raz drugi w ciągu tygodnia – do bariery 1,21. W naszej ocenie od tego momentu eurodolar powinien przejść jednak w trend horyzontalny a argumentem za tym przemawiającym będzie oczekiwanie na najważniejsze wydarzenie tego tygodnia na rynkach finansowych tj. posiedzenie amerykańskiej Rezerwy Federalnej.

URL Artykułu

O ile jego wynik jest dość łatwy do przewidzenia (stabilizacja stóp procentowych, ostrożne podejście do ożywienia gospodarczego, wstrzemięźliwość w kwestii ograniczania programu skupu aktywów), to inwestorzy i tak będą skłonni wstrzymywać się w swoich decyzjach do czasu poznania między innymi wykresu dot-plot.

Czytaj więcej