Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Co może przyczynić się do wzrostu notowań BTC?

 

  • Jak zachowuje się bitcoin po halvingu?
  • Co może przyczynić się do wzrostu notowań BTC?
  • Co mówi analiza techniczna wykresu BTC/USD?

 

 

Daniel Kostecki (analityk CMC Markets): „BTC po łącznej korekcie wynoszącej 23% od rekordu dość szybko zawrócił nad 60 tys. USD. W rezultacie, po takim V-kształtnym odbiciu, można by oczekiwać zakończenia korekty i rozpoczęcia nowego swingu w górę na ATH.”

Michał Krajczewski (kierownik Zespołu Doradztwa Inwestycyjnego BNP Paribas Bank Polska): „Podobnie jak w przypadku rynku akcji, także na rynku kryptowalut obserwowaliśmy schłodzenie sentymentu w kwietniu. Mogło dojść do tzw. sprzedaży faktów po wcześniejszych wzrostach napędzanych uruchomieniem ETF-ów spot i dokonanemu halvingu. Notowania po wybiciu w dół wsparcia przy ok. 60-62k USD powróciły jednak ponad ten poziom, co może być sygnałem zakończenia korekty i powrotu trendu wzrostowego.”

Reklama

Bartłomiej Mętrak (analityk XTB): „Zgodnie z cyklicznością, cena bitcoina konsoliduje się po halvingu, który tym razem miał miejsce w drugiej połowie kwietnia. Spadki są z reguły spowodowane sprzedażą faktów inwestorów krótkoterminowych oraz kapitulacją górników. W obecnym cyklu mamy najprawdopodobniej do czynienia z mieszanką obydwu czynników. Co więcej, w maju dodatkową słabość rynku możemy obserwować z uwagi na rozpoczęcie relatywnie gorszego okresu wynikającego z cykliczności, który trwa z reguły do września/października. Patrząc na obraz rynków z szerszej perspektywy, główne indeksy w USA nadal pozostają w technicznym trendzie wzrostowym, jednak w krótkim terminie pozostają w konsolidacji. Z tego względu najbardziej prawdopodobnym scenariuszem dla BTC w maju jest pozostanie w dalszym kanale bocznym z ewentualnymi okresowymi spadkami. Sentyment może nieco się poprawiać wraz z końcem miesiąca. W tym kontekście kluczowe będą również raporty o inflacji oraz z rynku pracy dla USA, które obecnie kreują nastroje rynkowe.”

 

Zobacz także: Prognozy dla złotego – co dalej z kursem dolara USD/PLN, euro EUR/PLN i franka CHF/PLN

 

Prof. Krzysztof Borowski (SGH): Cena BTC powróciła od góry, do górnego ograniczenia kanału wzrostowego (z którego wcześniej wybiła się w górę – wygląda ono na stosunkowo silne). Wskaźniki w układzie dziennym są bardzo wyprzedane, co stwarza szansę na krótkoterminową zwyżkę, jednak w układzie tygodniowym zarysowują się na ich wskazania sprzedaży (potencjalny powrót do wnętrza kanału wzrostowego – dolne jego ograniczenie to ok. 38 500 USD).  Wskaźnik Akumulacja / Dystrybucja uwidacznia ciągłe zbieranie bitcoinów z rynku (co sugeruje możliwość utrzymania się ceny w pobliżu górnego ograniczenia kanału wzrostowego).”

Wojciech Białek (TMS Oanda): „Wykres kursu BTC/USD w lutym br. wyłamał się w górę z kanału trwającego od listopada 2022 roku trendu wzrostowego, po czym od początku maja br. wykonał ruch powrotny do przełamanej w górę linii oporu. Od marca br. zmaga się z poziomem oporu wyznaczanym przez jego szczyt z grudnia 2021 roku. Wykres kurs BTC/USD przebywa obecnie poniżej swojej opadającej średniej 50-sesyjnej oraz ponad swoją rosnącą średnią 200-sesyjną.

 

Zobacz również: Kurs złota, ropy i gazu ziemnego – prognozy dla cen surowców od najlepszych analityków

Reklama

 

BTC/USD – AT

 grafika numer 1 grafika numer 1

Źródło: Bloomberg / W. Białek

Czytaj więcej

Artykuły związane z Co może przyczynić się do wzrostu notowań BTC?