W swym artykule na portalu Cointelegraph Elena Perez opisuje regulacje dotyczące kryptowalut w Azji. Jak wyglądają one w poszczególnych krajach?
Elena Perez w swym artykule zwraca uwagę, że wiele spośród największych giełd kryptowalut jest zlokalizowanych w Azji. Obecnie takie kraje, jak Chiny i Korea Południowa stały się centrami innowacji blockchainowych. Jednocześnie jest też wiele krajów, w których status prawny kryptowalut jest niepewny.
W Chinach miało swój początek wiele projektów związanych z kryptowalutami. Swą siedzibę miało tutaj wiele znanych giełd kryptowalut. Mimo tak obiecujących początków, kryptowaluty zostały tu zabronione. W 2017 r. Bank Ludowy Chin zakazał ICO i działalności giełd kryptowalut. Szanghajski oddział banku centralnego Chin ogłosił swój zamiar wykorzenienia branży kryptowalut z kraju, traktując sprzedaż tokenów jak nielegalną emisję papierów wartościowych lub inną formę nielegalnego pozyskiwania funduszy. Wkrótce największe giełdy kryptowalut w kraju – Huobi i OK Coin ogłosiły, że zaprzestały swej działalności. Punkt zwrotny nastąpił w lipcu 2019 r., kiedy chiński sąd określił Bitcoin jako „własność cyfrową”. Ta decyzja oznaczała zmiany w podejściu do kryptowalut. W październiku 2019 r. prezydent Chin – Xi Jinping nawoływał do zwiększenia działań na rzecz rozwoju technologii blockchain. Co więcej, Bank Ludowy Chin uczynił swym priorytetem uruchomienie waluty cyfrowej banku centralnego (CBDC). Jednak chiński rząd jest wciąż ostrożn