Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Big Cheese Studio

Może się wydawać, że rynek gier jest już przegrzany, gdyż jest na nim obecnych wiele spółek, których ceny osiągają szczyty. Tymczasem swego miejsca na tym rynku poszukują kolejne spółki. Jeśli oferowana tematyka gier będzie różnorodna i każdy gracz wybierze coś dla siebie, jest szansa, że nowe podmioty również znajdą swą niszę na tym rynku. Obecnie na głównym parkiecie GPW jest notowanych 13 spółek gamingowych, a na NewConnect jest ich aż 36. W tym roku na giełdzie miało swój debiut 6 nowych spółek z tej branży, z czego 1 na rynku głównym, a pozostałych 5 na „małym parkiecie”. W najbliższym czasie przybędzie jeszcze więcej gamingowych debiutantów. Na chwilę obecną wiadomo, że na główny parkiet wybierają się 2 spółki, natomiast pozostałe mają w planach dołączenie do rynku NewConnect. Większość z nich należy do Grupy PlayWay, notowanej na rynku głównym GPW. Obejmuje ona liczne spółki zależne, z których wiele pragnie zostać odrębnymi spółkami giełdowymi. Najwięcej spółek planuje debiut w 2021 r. Niektóre mają nadzieję na wejście na giełdę jeszcze w tym roku. Są również spółki, które rozważają pojawienie się na giełdzie w dalszej, bliżej nieokreślonej perspektywie. Które spółki wybierają się na giełdę? Co mają w planach? Z jakich gier zasłynęły i jakie są ich nowe projekty?

People Can Fly

Spółka została założona w 2002 r. przez Adriana Chmielarza, Andrzeja Poznańskiego i Michała Kosieradzkiego. W 2007 r. większościowym akcjonariuszem spółki stał się Epic Games – amerykański producent i twórca silnika do budowy gier – Unreal Engine, na którym bazują gry tworzone przez PCF. W 2015 r. spółka stała się niezależna. Obecnie głównym akcjonariuszem jest Sebastian Wojciechowski. Łącznie spółka ma 25 akcjonariuszy i zatrudnia około 250 pracowników.

PCF jest jednym z najbardziej doświadczonych polskich producentów gier z segmentu AAA (gier wysokobudżetowych). Jest to ten sam segment, co CD Projekt i Techland. W odróżnieniu od CD Projektu, który sam finansuje swe produkcje, spółka PCF współpracuje z wydawcami gier, którzy finansują koszty produkcji, co zmniejsza ryzyko biznesowe. Obecnie PCF współpracuje nad największą grą w swojej historii – Outriders - z wydawcą Square Enix, od którego zależy ostateczna decyzja o dacie premiery. Dodatkowo PCF pracuje nad innymi projektami, w tym m. in. drugą produkcją z segmentu AAA, która zostanie wydana w wersjach na PC, konsole i platformy streamingowe, jednak na razie nie zostały podane szczegóły. Do tej pory spółka zasłynęła z takich produkcji jak Painkiller, Bulletstorm, Gears of War: Judgment.

Gra Outriders jest to strzelanka z elementami RPG, osadzona w klimacie mrocznego science fiction. Gracze będą mieli okazję wcielić się w członków załogi statku kosmicznego. Akcja gry toczy się w odległej przyszłości, kiedy Ziemia uległa zniszczeniu, a główni bohaterowie zostają wysłani na odległą planetę z misją, od której będą zależeć losy ludzkości. Premiera gry początkowo była planowana jeszcze w tym roku, ale ostatecznie została przesunięta na 2 lutego 2021 r.

Reklama

Spółka od dłuższego czasu ma w planach debiut na rynku głównym GPW. Na początku września informowano, że został złożony prospekt emisyjny w KNF. Spółka ma nadzieję na debiut jeszcze w tym roku. W ramach oferty publicznej planuje zarówno emisję akcji, jak i sprzedaż części akcji przez dotychczasowych akcjonariuszy.

– Ogromnie się cieszę, że po kilku miesiącach przygotowań jesteśmy na „ostatniej prostej” przed rozpoczęciem oferty akcji i debiutem na giełdzie. Jestem przekonany, że inwestorzy pozytywnie ocenią perspektywy rozwoju People Can Fly, mogącym pochwalić się portfolio gier, które odniosły globalny sukces. Wierzę, że przed nami bardzo dobre perspektywy, gdyż jesteśmy przed premierą największej produkcji w naszej historii – gry Outriders, której wydawcą jest Square Enix, globalny koncern z siedzibą w Tokio. Nasza gra Bulletstorm sprzedała się do tej pory w kilku milionach egzemplarzy. Nie mogę zdradzić, jakie mamy prognozy sprzedaży Outriders, ale ma to być nasza dotychczas największa i najbardziej ambitna produkcja. Ponadto w naszym oddziale w Nowym Jorku kilkanaście miesięcy temu rozpoczęliśmy prace nad kolejną nową grą, która, podobnie jak Outriders, będzie realizowana przy współpracy z międzynarodowym wydawcą. A to nie wszystko, jeżeli chodzi o nasze plany rozwoju. Cieszę się, że w kolejnych jego etapach będą mogli uczestniczyć nowi akcjonariusze spółki – mówi Sebastian Wojciechowski, prezes zarządu i większościowy akcjonariusz PCF Group S.A.

– Wyniki Grupy PCF potwierdzają zdolność do generowania znacznych przepływów pieniężnych i dalszych możliwości rozwoju. W latach 2017-2019 skumulowany roczny wskaźnik wzrostu przychodów wyniósł 38%. Skuteczność naszego modelu biznesowego odzwierciedlają także wyniki wypracowane w I półroczu 2020 r., w którym zanotowaliśmy niemalże 53 mln zł przychodów, tj. o prawie 97% więcej w porównaniu do przychodów w I półroczu 2019 r. oraz ponad 17 mln zł zysku netto – mówi Michał Sokal, dyrektor finansowy PCF Group S.A.

Big Cheese Studio

W 2019 r. spółka wydała swą pierwszą grę – Cooking Simulator, oferującą doświadczenia kulinarne połączone z zaawansowaną fizyką. Należy ona do Grupy PlayWay.

Big Cheese Studio planuje swój debiut giełdowy w połowie 2021 r. Spółka również celuje w rynek główny GPW.

Reklama

 

Drago entertainment

Drago entertainment z kolei planuje swój debiut na rynku NewConnect. Jeszcze w tym roku zamierza dokończyć formalności z KNF związane z planowanym IPO.

Spółka ma długą historię. Swoją działalność rozpoczęła w 1998 r. Początkowo koncentrowała się na tworzeniu projektów na zlecenie, finansowanych głównie przez międzynarodowych wydawców gier. Od 2018 r. przyjęła nową strategię, skupiając się na produkcji własnych gier, których wydawcą jest Movie Games – spółka notowana na rynku NewConnect. Warto wspomnieć, że Movie Games jest też jednym z akcjonariuszy.

Do najbardziej znanych gier Drago entertainment należy Treasure Hunter Simulator, która miała premierę w grudniu 2018 r. Koszty produkcji gry zwróciły się już w pierwszym dniu po premierze.

We wrześniu 2020 r. spółka z sukcesem przeprowadziła zbiórkę na portalu crowdfundingowym. W ramach kampanii pozyskała 2 mln zł.

Reklama

Środki te planuje przeznaczyć na stworzenie nowych projektów i rozwój już trwających. Wśród zapowiadanych przez spółkę produkcji znalazło się 6 symulatorów i 1 większa średniobudżetowa produkcja z gatunku FPS/survival. W ramach planowanych gier znajdują się: Gas Station Simulator, Food Truck Simulator, Paparazzi Simulator, Airport Contraband, Detective Simulator. Premiery pierwszych gier symulacyjnych są zamierzone na początek 2021 r. Spółka pracuje też nad większą produkcją – Frost Fall (pod nowym tytułem Red Frost). Jest to gra w klimacie postapokaliptycznym z wielowątkową fabułą. Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w grze jest dynamiczny system pogody, umożliwiający takie efekty jak roztapianie się śniegu.

Prezes Joanna Tynor:

"Wszelkie działania związane z debiutem Drago entertainment na rynku NewConnect realizujemy zgodnie z założonym przez nas planem. Jesteśmy po przekształceniu w spółkę akcyjną, mamy podpisaną umowę z autoryzowanym doradcą. Przeprowadziliśmy emisję akcji za pośrednictwem platformy Crowdconnect przy współpracy z Domem Maklerskim INC. Jesteśmy w trakcie procedury obowiązkowej dematerializacji akcji, przygotowujemy dokumenty do złożenia do Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych. Po sfinalizowaniu tego kroku, czyli uchwale KDPW, składamy dokumenty na GPW. Sam moment debiutu jest już kwestią niezależną od nas. Czekamy na dopuszczenie akcji do obrotu. Liczymy, że może to być jeszcze końcówka grudnia lub początek stycznia. Oczywiście na bieżąco będziemy komunikować się z rynkiem".

Incuvo

Spółka jest obecna na rynku gier od 2012 r. Na początku swej działalności skupiała się na produkcji gier na urządzenia mobilne. Obecny model biznesowy koncentruje się przede wszystkim na portowaniu i produkcji gier na sprzęt do wirtualnej rzeczywistości.

W czerwcu w ramach kampanii crowdinvestingowej spółka pozyskała 2,8 mln zł. W październiku informowano, że złożyła dokument informacyjny i liczy na debiut na NewConnect jeszcze w tym roku.

Reklama

Obecnie Incuvo współpracuje ze spółką Creepy Jar nad wersją VR znanej gry Green Hell, której tematyka skupia się na przetrwaniu w amazońskiej dżungli. Premiera jest planowana na III kwartał 2021 r. Spółka pracuje też nad wersją VR gry Blair Witch Bloober Team.

Simteract 

Jest producentem gier z gatunku premium indie simulation. W październiku informowano, że zakończyła prywatną ofertę akcji. Akcje cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że redukcja sięgnęła 88,5%. Spółka zamierza wprowadzić do obrotu akcje na rynek NewConnect na przełomie 2020/2021 r.

Simteract jest autorem Inteligentnego Systemu Ruchu Drogowego na Potrzeby Symulatorów i Gier Wideo. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Spółka pozyskała również 3,2 mln zł z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na projekt „Technologia generowania realistycznych wizualizacji tras kolejowych na potrzeby profesjonalnych symulatorów szkoleniowych”.

Obecnie skupia się na dwóch projektach: Carpool Simulator – produkcji, w której gracz może wcielić się w rolę kierowcy samochodu (premiera 2022 r.) oraz Projekcie 1, którego szczegóły nie zostały podane. Wiadomo jedynie, że Projekt 1 powstaje we współpracy z francuską spółką Nacon, która ma ogromne doświadczenie w branży gier.

Image Power S.A.

Spółka zamierza zadebiutować na rynku NewConnect w I kwartale 2021 r. Obecnie prowadzi prace nad kilkunastoma grami. Planuje wydawać 4-5 gier rocznie. Przykładowe gry, nad którymi pracuje, to takie tytuły jak: Yacht Mechanic Simulator, DieselPunk Wars, Ambulance Simulator, Archer: The Witch’s Wrath, Offroad Mechanic Simulator, Gaming Constructor Simulator i Eco Warrior.

Reklama

Spółka ma za sobą trzy udane emisje akcji. W 2019 r. blisko 26% akcji nabyła Grupa PlayWay. Obecna wycena Image Power to około 30 mln zł.

Hydra Games

Spółka informowała w tym roku o swych planach debiutu na rynku NewConnect, jednak konkretny termin jeszcze nie został ustalony. Nawiązała już w tej sprawie współpracę z Domem Maklerskim INC.

Hydra Games należy do grupy RLTY Investments. Jest producentem i wydawcą gier na komputery oraz konsole. Produkcje dotyczą problemów społecznych, takich jak wojna, przemoc i uzależnienia. Spółka wiąże duże nadzieje z grą Don’t be afraid, której premiera została zaplanowana na 26 listopada na platformie Steam. Gracz będzie miał okazję wcielić się w rolę chłopca uprowadzonego przez psychopatę.

Kool2Play

Kool2Play jest warszawskim deweloperem gier komputerowych. W swej grupie ma agencję marketingu gamingowego Kool Things.

W lipcu w ramach IPO spółka pozyskała 2,5 mln zł. Oferta cieszyła się tak dużym zainteresowaniem inwestorów, że miała miejsce znaczna redukcja. Spółka informowała, że pozyskane środki zamierza przeznaczyć na produkcję i promocję gier Uragun, City of Minds oraz projektu Odrodzenie.

Reklama

Złożyła stosowne dokumenty i czeka na debiut na rynku NewConnect.

Noobz from Poland

Spółka jest producentem gier typu battle symulator. W ramach oferty prywatnej pozyskała ponad 0,56 mln zł. W maju 2020 r. miała miejsce premiera gry Total Tank Simulator. Jest to strategiczny symulator bitew osadzony w realiach II wojny światowej. Wydawcą gry jest globalny wydawca – 505 Games.

Jeszcze w 2019 r. Noobz from Poland złożyła dokument informacyjny na GPW w związku z planowanym debiutem na rynku NewConnect.

Pixel Crow

Kolejną spółką, która planuje debiut na NewConnect, jest Pixel Crow. Studio przez długi czas wchodziło w skład Movie Games, jednak ostatecznie zostało wydzielone jako odrębny podmiot. Pierwszą zrealizowaną produkcją była gra Beat Cop z 2017 r., wydana przez 11 bit studios. Obecnie spółka pracuje nad Total Alarm – grą przygodowo-strategiczną, której bohaterem jest inżynier zajmujący się konserwacją stacji kosmicznych. Ciekawym aspektem mogą być realia przedstawionej w grze gospodarki opartej na niedoborach.

 

Detalion Games

Reklama

Jest to producent gier należący do Grupy PlayWay. W kwietniu Detalion Games pozyskała 1,4 mln zł w ramach kampanii crowdfundingowej. W październiku poinformowano, że spółka poczyniła kolejny krok w kierunku debiutu na NewConnect. Złożyła dokument informacyjny i oczekuje na decyzję w sprawie dopuszczenia do obrotu akcji.

Detalion Games jest reaktywacją studia znanego z gier takich jak m.in.: Schiz” i Sentinel: Strażnik Grobowca. Obecnie spółka kończy prace nad grą Nemezis: Mysterious Journey III. Będzie to wymagająca gra przygodowa z licznymi łamigłówkami. Premiera gry jest planowana na I kwartał 2021 r. Spółka zamierza wydawać co najmniej 2 gry rocznie. Prowadzi też wstępne prace nad grami z gatunku symulatorów.

Scena z gry Nemezis: Mysterious Journey III (źródło: Steam)

„Z radością możemy poinformować o wykonaniu kolejnego kroku przybliżającego nas do debiutu na NewConnect. Złożyliśmy dokument informacyjny na GPW, teraz czekamy na decyzję w sprawie dopuszczenia do obrotu akcji spółki. Chcemy zadebiutować na giełdzie jeszcze w tym roku. Oczywiście w trakcie przygotowań do debiutu nie zwalniamy tempa i koncentrujemy się na pracach finalizujących Nemesis. Chcemy przedstawić graczom oryginalny świat, oferujący im unikalne doświadczenie. Wiemy, że na rynku gier przygodowo-logicznych występuje duża luka pomiędzy tym, jakich produkcji oczekują gracze, a tym, jakie dostają. Jako doświadczony zespół z dużą wiedzą i know-how w zakresie tworzenia takich tytułów, wiemy, jak ją zapełnić”. - komentuje Aleksandra Cwalina, prezes Detalion Games.

 

Atomic Jelly

Reklama

W październiku spółka informowała, że złożyła wniosek o wprowadzenie akcji do obrotu na rynku publicznym i czeka na zatwierdzenie dokumentu informacyjnego przez GPW. Atomic Jelly zamierza wejść na rynek NewConnect. Nie planuje, by debiut był połączony z publiczną ofertą akcji. W 2019 r. spółka pozyskała 2,4 mln zł w ramach kampanii crowfundingowej.

Obecnie najważniejszym spośród realizowanych projektów jest Truck Mechanic Dangerous Paths. Premiera gry jest zaplanowana na II kwartał 2021 r. Spółka rozwija także swą działalność wydawniczą, w ramach której współpracuje nad symulatorem naprawy promów i stacji kosmicznych Space Mechanic Simulator. Premiera jest planowana na I kwartał 2021 r. Strategia spółki zakłada wydawanie 1-2 średniobudżetowych gier rocznie.

Prezes Bartosz Rakowski:

„Aktualnie jesteśmy w trakcie ostatniej rundy konsultacji z Giełdą Papierów Wartościowych co do treści dokumentu informacyjnego spółki. Data debiutu akcji na rynku NewConnect zostanie wyznaczona przez GPW zapewne niebawem, niemniej jednak celujemy z debiutem na IV kwartał 2020 r. Debiut akcji Atomic Jelly będzie istotnym krokiem w rozwoju naszego studia. Mamy nadzieję, że po dołączeniu firmy do grona spółek notowanych na giełdzie zwiększy się grono przyszłych inwestorów spółki, jak i wzrośnie rozpoznawalność naszego studia”.

Play2Chill

Spółka jest producentem gier z Grupy PlayWay. Play2Chill złożył już dokument informacyjny i zamierza zadebiutować na rynku NewConnect. W maju w ramach emisji prywatnej spółka pozyskała 1,5 mln zł na rozwój produkcji nowych gier.

Reklama

Jej działalność obejmuje produkcję gier przeznaczonych na komputery stacjonarne, urządzenia mobilne oraz konsole. Obecnie główną specjalnością spółki jest produkcja gier z kategorii indie premium. Najbardziej znanym projektem jest gra Motorcycle Mechanic Simulator. Jest ona inspirowana znaną produkcją PlayWay – Car Mechanic Simulator. Premiera gry jest planowana na przełomie 2020/2021 r. Wcześniej studio miało na swoim koncie 2 gry: Dream Alone i Counter Terrorist Agency.

Pentacle

Spółka została założona w 2016 r. Głównym udziałowcem jest PlayWay. Do tej pory korzystała z kampanii crowdfundingowych na Kickstarterze i FindFunds. Pierwszym projektem była gra The Works of Mercy, która miała swą premierę w 2018 r. Jest to gra przygodowa utrzymana w konwencji thrillera psychologicznego. Obecnie spółka czeka na premierę 2 gier. Jedną z nich jest Trans-Siberian Railway Simulator – symulator kolei, a drugą Magnet Fishing Simulator, która skupia się na poszukiwaniach cennych przedmiotów w wodzie z wykorzystaniem magnesu neodymowego.

W ubiegłym roku informowano, że spółka w najbliższym czasie ma w planach wejście na rynek New Connect.

SimulaM

Kolejna spółka należąca do Grupy PlayWay. Ma w planach debiut na NewConnect w I półroczu 2021 r. Bierze pod uwagę możliwość emisji akcji. Aktualnie znana jest z gry I am Jesus Christ.

Live Motion Games

Live Motion Games to również spółka z Grupy PlayWay, która z kolei planuje debiut na NewConnect w I połowie 2021 r.

Reklama

Produkcje spółki są wyczekiwane przez graczy i znalazły się na Top Wishlist platformy Steam. Wśród nich są takie tytuły jak: Car Trader Simulator, Builder Simulator, Builders of China, Supermarket Manager i Chernobyl Liquidators Simulator. Niewątpliwie najciekawsza może być ostatnia z wymienionych gier, dla której inspiracją były prawdziwe wydarzenia w Czarnobylu z 1986 r. Produkcja jest połączeniem gry symulacyjnej i survivalu. Mocnym atutem ma być jej realistyczność.

Woodland Games

Spółka jest producentem i wydawcą gier należącym do Grupy PlayWay. Działalność spółki obejmuje produkcję wysokojakościowych gier i portowanie ich na konsole, urządzenia VR i nośniki mobilne. Na początku listopada informowano, że po przekształceniu w spółkę akcyjną Woodland Games rozpoczyna pracę nad dokumentem informacyjnym. Swój debiut na rynku NewConnect planuje w I połowie 2021 r. wraz z emisją akcji.

Do 2022 r. Woodland Games planuje premiery kilku gier z gatunku symulatorów w wersji na komputery stacjonarne. Wśród nich znajdą się takie tytuły jak: Hell Architect, Autopsy Simulator, Urban Explorer i Taxi Simulator.

Środki z emisji akcji planowanej przez spółkę zostaną przeznaczone na finansowanie realizacji bieżących projektów i preprodukcji. Obecnie skupia się na produkcji gry Hell Architect, która ukaże się na platformie Steam w I kwartale 2021 r. Przyjęta przez spółkę strategia zakłada 1-2 premiery rocznie. Średni nakład na produkcję każdej gry jest szacowany na kwotę do kilkuset tysięcy złotych.

Forestlight Games

Jest to również spółka należąca do Grupy PlayWay. Jej debiut planowany jest na NewConnect w I połowie 2021 r.

Reklama

Spółka jest obecna na rynku gier od 2019 r. Zajmuje się produkcją i wydawaniem gier na PC i konsole. Jak do tej pory ma na swym koncie premierę gry Electro Ride: The Neon Racing, której była wydawcą. W tym momencie w planach są 2 premiery. W najbliższym czasie dostępna będzie autorska gra Dorian Morris Adventur” – określona jako „przygodowa gra coachingowa, zrealizowana w oparciu o wiedzę o ludzkim umyśle, teorie psychologiczne i testy osobowościowe”. Gra opowiada historię chłopca, który decyduje się poznać sekrety swego zaginionego dziadka – sławnego podróżnika. W tym celu wyrusza w podróż pełną przygód, która jest jednocześnie wędrówką w głąb swego umysłu. Będzie pełna zagadek i łamigłówek do rozwiązania.

Spółka pracuje również nad inną autorską produkcją – Specialist’s Vengeance. Główna bohaterka gry traci męża i syna w wyniku zabójstwa zleconego przez potężny kartel. Postanawia sama wymierzyć sprawiedliwość. Produkcja łączy w sobie elementy symulatora, gier akcji oraz taktyczne. Premiera gry jest planowana na początek 2022 r., a trailer będzie dostępny jeszcze w tym roku na platformie Steam. Wydawcą obu gier są PlayWay i Forestlight Games.

FreeMind Games

Działalność spółki skupia się na niskobudżetowych symulatorach. Wśród nich można znaleźć takie tytuły jak: Farmer’s Life, Let’s Drive, PsychoSimulator, House Builder i Beach Games. W grze Farmer’s Life gracz będzie miał okazję wcielić się w rolę rolnika, który wiedzie życie kawalera i alkoholika. Z kolei Let’s Drive daje możliwość spróbowania swoich sił jako charyzmatyczny instruktor jazdy, który będzie uczył zasad prowadzenia samochodu i zachowania się w niebezpiecznych sytuacjach drogowych.

Spółka zakończyła proces prywatnej emisji akcji. Planuje swój debiut w 2021 r. Decyzja o emisji akcji przed debiutem jeszcze nie została podjęta.

Iron Wolf Studio

Debiut na NewConnect jest planowany na III kwartał 2021 r. Jak do tej pory spółka zasłynęła z gry planszowej wspomaganej aplikacją mobilną U-BOOT The Board Game, która została nominowana do nagrody Origins 2020 w kategorii gra historyczna. Spółka ma w planach premierę dużej produkcji Destroyer The U-Boat Hunter oraz gry mobilnej U-Boat Mobile. Spółka przygotowuje także preprodukcje 7 innych gier.

Baked Games

Reklama

Spółka jest producentem i wydawcą gier na PC i mobilnych. Należy do Grupy PlayWay. Baked Games prowadzi swą działalność od 2015 r. Model biznesowy spółki zakłada produkcję własnych tytułów i wydawanie kilku gier rocznie.

Pod koniec października informowano, że spółka kończy pracę nad dokumentem informacyjnym i spodziewa się debiutu na NewConnect w I półroczu 2021 r. Obecnie oczekuje na premierę prologu swego największego projektu Prison Simulator, który ma wejść na rynek w grudniu. Gra znajduje się w zestawieniu Top Wishlist platformy Steam. Gracze będą mieli okazję wcielić się w rolę strażnika fikcyjnego więzienia w USA. Pełna wersja gry na PC będzie dostępna w I półroczu 2021 r. Spółka planuje też wersję na konsole Sony i Microsoftu oraz wersję kompatybilną z goglami VR.

Prezes Zarządu Przemysław Bieniek:

„Aktualnie przygotowujemy się do wejścia na rynek NewConnect. Trwają prace nad naszym dokumentem informacyjnym. Chcemy go złożyć na giełdę w ciągu miesiąca. Obecnie dokument jest jeszcze uzupełniany. Konsultujemy go z osobami z branży oraz doradcami finansowymi.

Dołączenie do grona spółek publicznych jest dla nas bardzo ważne pod względem rozpoznawalności Baked Games na arenie krajowej, jak i na rynkach zagranicznych. Ufam też, że debiut na rynku New Connect pozwoli nam zwiększyć wiarygodność spółki w oczach inwestorów, partnerów biznesowych i kontrahentów”.

President Studio

Reklama

Spółka ma w planach wejście na rynek NewConnect, jednak nie są jeszcze znane dokładne szczegóły. Nie wyklucza emisji akcji, chociaż decyzja póki co nie została podjęta. Spółka obecnie pracuje nad własnymi grami. Przykładowe tytuły to: I Am Your President, Ship Builder Simulator i Crime Scene Cleaner. Grę I am Your President spółka planuje wydać jeszcze w tym roku. Gracz będzie miał okazję wcielić się w rolę prezydenta Stanów Zjednoczonych i podejmować strategiczne decyzje dla państwa.

WarZoneLab

Jest to jedna z najmłodszych spółek z branży gamingowej. Została założona w kwietniu 2020 r. Przygotowuje trailery kilku gier. Spółka pracuje nad takimi projektami jak: Convoy, symulatory samolotów, symulator eksploracji zatopionych statków w morskich głębinach - Kingdom of Wreck Business, symulator pociągu pancernego oraz symulator historycznych zamachów. Spółka myśli o debiucie na NewConnect, jednak plany jeszcze nie zostały dokładnie sprecyzowane.

MadMind Studio

Spółka jest producentem gier osadzonych w konwencji horroru. Do tej pory zasłynęła z gry Agony, która została wydana przez PlayWay. Warto wspomnieć, że większościowym udziałowcem jest PlayWay. W tym roku we współpracy z Domem Maklerskim INC spółka pozyskała 2,25 mln zł w ramach prywatnej emisji udziałów. Środki te zostaną przeznaczone na finalizację prac nad horrorem Succubus. Spółka pracuje także nad horrorem Paranoid. MadMind Studio planuje debiut na rynku NewConnect na przełomie 2020/2021 r.

Punch Punk Games

Spółka została założona w 2016 r. przez Krzysztofa Grudzińskiego – wykładowcę Warszawskiej Szkoły Filmowej oraz Grupę PlayWay. W połowie tego roku pozyskała 1,5 mln zł w ramach kampanii crowdinvestingowej na platformie CrowdConnect. Informowała wówczas, że jeszcze w tym roku planuje debiut na rynku NewConnect.

Od 15 października na platformie Steam jest dostępna gra This is the Zodiac Speaking, opowiadająca historię znanego amerykańskiego seryjnego mordercy. Inny projekt to Moonshine – adaptacja komiksu pod tym samym tytułem autorstwa Briana Azarello. Akcja gry toczy się w czasach prohibicji. Premiera jest planowana na 2021 r.

Stereo Games

Reklama

Swój początek datuje na 2018 r. Obecnie pracuje nad projektem gry Car Manufacture i portem gry Car Mechanic Flipper na konsolę Switch. Ma zamiar rozpocząć przygotowania do debiutu giełdowego w 2021 r. Nie wyklucza emisji akcji przed wejściem na rynek.

Games Incubator

Należąca do Grupy PlayWay spółka, która rozpoczęła działalność w 2018 r. Jest producentem i wydawcą gier, działa też w obszarze inkubacji projektów. Spółka planuje debiut na rynku NewConnect po premierze swych najważniejszych gier i wypracowaniu zysków – najwcześniej na przełomie 2021/2022 r. Obecnie spółka pracuje nad następującymi grami: Animal Shelter Simulator, Police Shootout, Police Interceptors, Car Detailing Simulator, Ship Graveyard Simulator, Disco Simulator, Monuments Flipper.

Nesalis Games

Powstała w 2017 r. W tym samym roku większość udziałów objął PlayWay. Działalność Nesalis Games skupia się na symulatorach. Spółka wstępnie planuje debiut giełdowy w 2021 r.

Space Boat Studios

Spółka została założona w 2014 r. Jednym z udziałowców jest PlayWay. Od października na platformie Steam jest dostępna gra Out of Reach: Treasure Royal. Akcja rozgrywa się na morzu, lądzie i w jaskiniach. Wydawcą jest PlayWay.

Strategy Labs

Głównym udziałowcem tej spółki jest PlayWay (69%). Powstała ona w 2019 r. Obecnie pracuje nad grami strategicznymi typu city-building, w których będzie można budować takie potęgi jak Rzym, Egipt czy Chiny. Strategy Labs w swych planach rozważa wejście na giełdę, ale wiążące decyzje nie zostały jeszcze podjęte.

Reklama

Skrócone informacje o planach wejścia na giełdę poszczególnych spółek przedstawia poniższa tabela:

 grafika numer 1 grafika numer 1 grafika numer 2 grafika numer 2

Podsumowanie

W artykule został przedstawiony krótki przegląd 30 spółek z sektora gier, które mają w swych planach wejście na giełdę. Branża gamingowa cieszy się ogromną popularnością i wciąż powstają nowe spółki, które pragną zaistnieć na tym rynku. Tematyka gier jest tak różnorodna, że każdy gracz może znaleźć coś dla siebie, zarówno miłośnik przygód, jak i horrorów.

Większość wspomnianych spółek planuje swój debiut w 2021 r., może to być więc bardzo ciekawy rok. Niektóre zamierzają rozpocząć przygodę z giełdą jeszcze w tym roku, lecz ze względu na niepewną sytuację rynkową prawdopodobnie część tych zamierzeń może uleć przesunięciu w czasie.

Być może każda spółka z branży gier po cichu marzy, że powtórzy sukces CD Projektu. Jeszcze w 2010 r. jej akcje kosztowały poniżej 5 zł, a analitycy z powątpiewaniem spoglądali na przyszłość. Wówczas nikt nie przypuszczał, że gra Wiedźmin zdobędzie tak ogromną popularność, a kurs akcji spółki znajdzie się w okolicach 300-400 zł. Oczywiście trudno oczekiwać, by każda spółka gamingowa powtórzyła taki sukces, tym niemniej spółki z tej branży w większości cieszą się pozytywnym sentymentem rynkowym. Giełda niewątpliwie zyska, wzbogacając się o nowe spółki, a inwestorzy będą mieli większą możliwość wyboru aktywów do swego portfela.

Reklama

Źródła:

Materiały informacyjne spółek

Materiały informacyjne na platformie Steam (https://store.steampowered.com/)

https://www.gram.pl/

https://strefainwestorow.pl/

Reklama

https://www.stockwatch.pl/

www.gpw.pl

Czytaj więcej