Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Na podbój wirtualnych akwenów. Premiera Yacht Mechanic Simulator to tylko część ambitnych planów Image Power

|
selectedselectedselected
Na podbój wirtualnych akwenów. Premiera Yacht Mechanic Simulator to tylko część ambitnych planów Image Power
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Spółka zapowiedziała już 5 gier, w pre-produkcji znajduje się 5 kolejnych, nieogłoszonych jeszcze tytułów. Poza ambitnymi celami biznesowymi, członkowie zarządu mają jeszcze jedną motywację – realizowanie poprzez gry swoich życiowych pasji.

Image Power planuje wejście na rynek regulowany NewConnect na przełomie 2020/2021. Już w 2019 roku 25,93% jej akcji z serii B nabyła notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych spółka Playway. Krótko później większość emisji serii C nabyli dotychczasowi akcjonariusze, a emisję serii D w kwocie miliona złotych dwóch akcjonariuszy, w tym firma inwestycyjna z Gdańska.

 

Dzięki tym działaniom aktualna wycena Image Power sięga 30 milionów złotych. Pozyskane 1,5 miliona PLN przeznaczono na bieżącą produkcję 5 gier oraz pre-produkcję kolejnych 5.

Reklama

 

Choć pierwsza premiera gry dopiero przed spółką, ta już zarabia na swoich produktach dzięki wsparciu społecznościowemu. Kampania gry Dieselpunk Wars na Kickstarterze zakończyła się sukcesem i zbiórką 10.314 dolarów kanadyjskich (ok. 30.000 złotych), co pozwoliło zwiększyć budżet gry o ok. 15%.

 

Największą produkcją Image Power jest jednak Yacht Mechanic Simulator, symulator naprawy jachtów łączący w sobie kluczowe elementy największych hitów Playway: Car Mechanic Simulator oraz House Flipper. Z pierwszej zaczerpnięto zaawansowany model naprawy pojazdu, z drugiej urządzanie i dekorowanie wnętrz. W czasie ograniczonej mobilności i zamorskich wojaży pozostających w sferze marzeń, możliwość przeniesienia się w świat ekskluzywnych łodzi zapowiada się szczególnie ekscytująco.

 

Reklama

 Zobacz trailer Yacht Mechanic Simulator

 

- Chcemy robić dobre gry, których oczekują fani, ale chcemy też realizować własne pasje i zainteresowania - mówi Marcin Zaleński, wiceprezes zarządu Image Power. - Jestem fanem jachtów i uważam, że niesamowicie jest przenosić swoje hobby na język gier. Uważamy, że przed tym tytułem rysuje się świetna przyszłość – Polska jest drugim na świecie producentem jachtów (wyprzedzają nas tylko Stany Zjednoczone) do 9 metrów, świetnie radząc sobie zarówno jeśli chodzi o własne marki, jak i produkcję dla największych światowych stoczni. Według ostatnich branżowych danych jachtingiem interesuje się w samej tylko Polsce aż 800 tysięcy ludzi, co pokazuje skalę potencjalnie zainteresowanych na całym świecie.

 

Dużą szansą jest też fakt, że temat jachtów w grach komputerowych nie był do tej pory eksponowany. Podobnie jak łucznictwo – to z kolei konik prezesa Image Power, Pawła Graniaka.

Reklama

 

- Trenuję łucznictwo tradycyjne i uwielbiam fantasy – zdradza. – W grach owszem, często strzela się z łuku, ale to z reguły opiera się na uproszczonej mechanice. Chcieliśmy, by gry oddały tej dyscyplinie sprawiedliwość, więc… postanowiliśmy stworzyć własną.

 

Pierwszą grą skupioną na strzelaniu z łuku jest Archer: The Witch’s Wrath, łączący elementy gry fabularnej z symulatorem łucznika. Gracz wciela się w Johana, członka bandy leśnych zbójów, a poza zaawansowanym modelem walki w oczy rzuci się realistyczna grafika.

 

Reklama

Kierunek artystyczny jest ważny dla Pawła Graniaka, twórcy i organizatora warsztatów Potęgi Obrazu, w ramach której od 2012 r. prowadzi zajęcia z concept artu i digital paintingu, a także autor książki “Sen czarownika”, fabularnego podręcznika concept artu.

 

Poza Yacht Mechanic Simulator, Archer: The Witch’s Wrath oraz Dieselpunk Wars firma ogłosiła też już prace nad dwoma tytułami:

  • Dirty Jobs Simulator - symulator speca od brudnej roboty
  • Gaming Constructor Simulator - tytuł, w którym gracz tworzy wymyślne konstrukcje do symulatorów samochodowych bądź lotniczych

 

 Zobacz trailer Dieselpunk Wars

Reklama

 

O 5 tytułach pozostających w pre-produkcji Image Power będzie informowało jeszcze w tym roku

 

- W 2020 roku chcemy wydać Dieselpunk Wars na PC oraz Nintendo Switch - mówi Marcin Zaleński. - Pracujemy również nad wydajnością naszej produkcji, by nie była to nasza jedyna tegoroczna premiera. Wciąż rozwijamy i rozbudowujemy nasze zespoły w Warszawie, Katowicach i Łodzi. Nie zapominamy o Kickstarterze, gdzie chcemy się pojawić jeszcze przy dwóch kampaniach.

 

Reklama

Rok 2020 to również rozpoczęcie procedury wejścia na New Connect, które planowane jest na przełom 2020-2021 roku.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Zespół FXMAG

Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 


Reklama
Reklama