Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Incuvo ogłasza wspólną datę premiery Green Hell VR na PCVR i Oculus Quest. Gra trafi do sprzedaży w I kwartale 2022 roku

|
selectedselectedselected
Incuvo ogłasza wspólną datę premiery Green Hell VR na PCVR i Oculus Quest. Gra trafi do sprzedaży w I kwartale 2022 roku | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Zarząd Incuvo, notowanej na NewConnect spółki specjalizującej się w produkcji gier dedykowanych wirtualnej rzeczywistości (VR),  zdecydował, że premiera jednego z najważniejszych tytułów studia – Green Hell VR – odbędzie się jednocześnie w wersji na PCVR i Oculus Quest . Tytuł trafi do sprzedaży w I kwartale 2022 r.  Wspólna data premiery ma  przełożyć się na optymalizację kosztów gry oraz zwiększenie działań marketingowych tytułu.

Green Hell VR zadebiutuje na PC VR i Oculus Quest w I kwartale 2022 r.

Wspólna data premiery pozwoli spółce zwiększyć działania marketingowe i ma przełożyć się na lepsze zarządzanie kosztami. 

Budżet przeznaczony na produkcję gry wyniesie ponad 2 mln zł. Gra czerpie z PC-towej wersji Green Hell VR, która sprzedała się w liczbie ponad 2 mln kopii.

Produkcja VR-owej wersji sprzedażowego hitu Creepy Jar – Green Hell  – przebiega zgodnie z planem. Postanowiliśmy jeszcze bardziej skoncentrować się na przetestowaniu oraz dopracowaniu samej mechaniki, aby immersja i środowisko gry były wyjątkowe. W pierwszym kwartale przyszłego roku Green Hell VR trafi na gogle Oculus Quest i Steam VR.  – mówi Andrzej Wychowaniec, prezes Incuvo.

Reklama

Green Hell to gra z gatunku survival, w której zadaniem gracza jest przetrwanie w amazońskiej dżungli. Podczas rozgrywki, zmierzy się z fizycznym wyczerpaniem, którego objawem będą, m.in. halucynacje. W przemierzaniu lasów Amazonii pomoże mu kompas oraz GPS. Green Hell VR to największy projekt Incuvo. Koszt produkcji gry wyniesie ponad 2 mln zł. PC-towa wersja projektu, autorstwa CreepyJar, od dnia premiery (early access Q3 2018 r.), do maja br. sprzedała się na platformie Steam w nakładzie ponad 2 mln sztuk.

Incuvo obecnie pracuje nad trybem kooperacji w Green Hell VR.

Podczas prac nad Green Hell VR bardzo wyraźnie dostrzegliśmy potencjał trybu multiplayer. Tryb współpracy w grach VR to aktualnie bardzo szybko rosnący trend. Wsłuchaliśmy się więc w głosy graczy i spełniamy ich oczekiwania. Funkcja ta będzie najprawdopodobniej dostępna jako aktualizacja, po wydaniu pierwszej wersji – zapowiada Andrzej Wychowaniec.

Głównym filarem działalności Incuvo jest przenoszenie gier studiów zewnętrznych na urządzenia VR na własny koszt w zamian za istotny udział w zysku ze sprzedaży. W tym właśnie modelu jako producent i wydawca  spółka realizuje Green Hell VR.  Wcześniej spółka realizowała prace w zamian za ustalone wynagrodzenie i niewielki udział w zyskach ze sprzedaży. W przyszłości Incuvo ma zamiar wzmocnić swoją pozycję trzecim filarem działalności, czyli produkcją własnych gier VR. Autorskie gry mają się opierać na licencji znanych uniwersów.

O Spółce:

Incuvo SA, z siedzibą w Katowicach, to studio z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu gier. Spółka powstała w 2012 roku. Większościowym akcjonariuszem studia jest estoński fundusz Blite Fund.

Reklama

Aktualny model biznesowy spółki zakłada portowanie i produkcję gier na urządzenia dedykowane wirtualnej rzeczywistości. Portowanie odbywa się w modelu work for hire lub na własny koszt studia, w zamian za część przyszłych przychodów ze sprzedaży. Incuvo zamierza także produkować własne tytułu VR w oparciu o znane IP. Obecnie studio tworzy VR-ową wersję gry Green Hell.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Gaming. Wiadomości prasowe null

Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych


Reklama
Reklama