Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
profile icon
Reklama
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Spis treści

  1. Czytaj także: Były prezes KNF zatrzymany przez CBA. Marek Chrzanowski usłyszał zarzuty korupcyjne

    Jak donosi Gazeta Wyborcza, prezes NBP Adam Glapiński zainicjował słynne spotkanie byłego prezesa KNF

    Chrzanowskiego z Leszkiem Czarneckim. Właśnie taka miała być treść zeznań wciąż znajdującego się w areszcie Marka Chrzanowskiego. Od opublikowania nagrań rozmów Chrzanowskiego i Czarneckiego, na których ze strony byłego prezesa mogła paść propozycja korupcyjna rozpoczęła się tzw. „afera KNF”, która teraz zatacza coraz szerze kręgi. Informacja wciąż nie jest oficjalna, zaś prezes NBP nie udzielił komentarza w tej sprawie.

     

    Czarne chmury gromadzą się nad Adamem Glapińskim, który dopiero co w dość osobliwy sposób odpierał zarzuty związane z brakiem jawności zarobków kadry NBP, teraz zaś będzie musiał tłumaczyć się z rzekomych, obciążających go zeznań Marka Czarneckiego, którego tuż po wybuchu tzw. „afery KNF” nazywał „niezwykle uczciwym, szlachetnym, honorowym i wybitnym”. Wg Gazety Wyborczej, Chrzanowski oskarżył prezesa NBP o zainicjowanie spotkania z Czarneckim. Czas pokaże, czy prezes NBP utrzyma swoja pozytywną opinię o byłym prezesie KNF, jeśli doniesienia o zeznaniach Chrzanowskiego się potwierdzą. 

     

    Sprawa dotyczy rozmowy bankiera Leszka Czarneckiego z ówczesnym szefem KNF, Markiem Chrzanowskim, która odbyła się 28 marca 2018 r. Podczas jej trwania

     

    Reklama

    Marek Chrzanowski, znajdujący się w areszcie od 27 listopada zeszłego roku, najprawdopodobniej wyjdzie na wolność w sobotę 26 stycznia, co nie oznacza jednak zakończenia postępowania w jego sprawie. Chrzanowski miał zaoferować przychylność Komisji w zamian za zatrudnienie rekomendowanego przez niego prawnika, Grzegorza Kowalczyka. Zatrudniony prawnik, wg oskarżeń Leszka Czarneckiego, miałby otrzymać niezwykle wysokie wynagrodzenie, wynoszące 1% kapitalizacji rynkowej spółki Getin Noble, co przekłada się na kwotę ok. 40 mln złotych. Sama propozycja wynagrodzenia nie została zarejestrowana na nagraniu, gdyż Chrzanowski rzekomo zapisał ją na kartce, której Leszek Czarnecki obecnie już nie posiada. 

     

    Czytaj także: Były prezes KNF zatrzymany przez CBA. Marek Chrzanowski usłyszał zarzuty korupcyjne

    Marek Chrzanowski, były prezes Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) we wtorek 27 listopada. Zatrzymanie związane jest ze sprawą nagrania opublikowanego przez Leszka Czarneckiego, właściciela Noble i Idea Banku, na którym były szef KNF.. Czytaj
    Były prezes KNF zatrzymany przez CBA. Marek Chrzanowski usłyszał zarzuty korupcyjne

     

    Warto przypomnieć, że NBP po opublikowaniu nagrań Leszka Czarneckiego groziło mediom sugerującym powiązania Glapińskiego z Chrzanowskim pozwami sądowymi, co można uznać za próbę ograniczania wolności prasy. 

     

     

    Reklama

    Darek Dziduch

    Darek Dziduch

    Redaktor portalu FXMAG i wydawca magazynu Inwestor. Nagrywa na YouTube materiały edukacyjne, poruszając tematy związane przede wszystkim z inwestycjami, finansami osobistymi i gospodarką.

    Obserwuj autoraTwitter


    komentarze

    Komentarze

    Sortuj według:  Najistotniejsze

    • Najnowsze
    • Najstarsze

    Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy i rozpocznij dyskusję

    Reklama
    Reklama

    Najnowsze

    Polecane