Absolwent Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej. Od 1999 roku związany z rynkiem finansowym. Karierę rozpoczynał w renomowanych towarzystwach ubezpieczeniowych, powszechnym towarzystwie emerytalnym oraz departamentach Private Banking i Wealth Management międzynarodowych banków komercyjnych. Bogate doświadczenie biznesowe zdobył pełniąc m. in. funkcję dyrektora Regionalnego w AXA TFI S.A., a także dyrektora Sprzedaży i Rozwoju Sieci, a następnie dyrektora ds. Komunikacji Inwestycyjnej w AgioFunds TFI S.A. Obecnie prezes zarządu w Q Value sp. z o.o. Uznany trener i wykładowca, specjalizujący się w tematyce finansowej. Autor wielu publikacji w prasie branżowej.
Wiele wskazuje na to, że impulsem do korekty na giełdach nie stanie się pogarszająca się sytuacja pandemiczna, lecz zachowanie się rynku długu. Od kilkunastu dni głównym tematem rozważań inwestorów jest spadek cen obligacji skarbowych, czyli wzrost ich rentowności. Zasadnicza obawa pol ..
Dynamika wzrostów na większości światowych rynków akcji słabnie. Można też dopatrzeć się pierwszych sygnałów korekty, choć wyraźnych impulsów nie ma. W przypadku amerykańskiego S&P500 może nim być bliskość psychologicznego poziomu 4000 punktów, ale czynniki fun ..
O wpływie notowań dolara na wiele segmentów rynku finansowego nie trzeba nikogo przekonywać, choć nie zawsze zależności są tak jasne i oczywiste, jakby się mogło wydawać. Trwające od pierwszych dni stycznia umacnianie się amerykańskiej waluty na razie nie przenosi się na inne segmenty rynku. ..
Mimo bardzo dobrego początku roku, cały styczeń przyniósł niemal 2 proc. spadek indeksu naszych największych spółek i to zarówno w rodzimej walucie, jak i w wymiarze dolarowym. Od początku roku WIG20 jest 1,5 proc. pod kreską. W tym samym czasie indeks rynków ws ..
Nie pierwszy to raz, gdy inwestorzy, a przynajmniej ich część, z utęsknieniem wyczekują spadkowej korekty, a ta nie nadchodzi. Zjawisko to dotyczy przede wszystkim rynku amerykańskiego. Od czasu ubiegłorocznego marcowego tąpnięcia, jedynie trzykrotnie można było obserwować niewielkie i krótko ..
Choć do końca pierwszego miesiąca roku zostało jeszcze kilka sesji, wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia z efektem stycznia w jego klasycznej formie, czyli z przewagą małych i średnich spółek nad dużymi. Jest to szczególnie widoczne na warszawskim parkiecie. Od początku roku W ..
Teza o spokojnym początku roku na rynku akcji wciąż pozostaje aktualna, jednak nie sposób zauważyć nawet niezbyt wielkich zmian. Po ustanowieniu w pierwszym tygodniu rekordowych wartości przez indeksy na głównych światowych giełdach, nastała kilkudniowa stabilizacja, następnie łagodna ..
Często bywa tak, że pierwsze sesje nowego roku przynoszą przetasowania na rynkach finansowych, skutkując podwyższoną zmiennością notowań. W tym roku jednak emocji na razie jest bardzo niewiele, mimo że impulsy do większych ruchów z pewnością by się znalazły. Indeksy na głównych światow ..
Początek roku przynosi w większości segmentów rynku finansowego kontynuację dotychczasowych tendencji. Na większości giełd trwa hossa. Nie były w stanie jej przerwać ani niepomyślne wieści o rozprzestrzenianiu się pandemii i wprowadzaniu związanych z tym drastycznych ograniczeń działalności w ..
Środowy handel na Wall Street toczył się w zmiennych nastrojach. W pierwszej jego części indeksy biły kolejne historyczne rekordy, w drugiej zaś dominowała podaż. Niepokój inwestorów wzbudziły zaskakujące wydarzenia w amerykańskim Kongresie, który miał ogłosić oficjalne wyniki w ..
Mijający rok obfitował w dramatyczne wydarzenia, ale i niespodziewane zwroty akcji. Jedno z największych w historii tąpnięć, z jakimi mieliśmy do czynienia w lutym i w marcu, sprawiało przygnębiające wrażenie. Mimo obaw o zdrowie i życie oraz świadomości nadchodzącej zapaści gospodarczej, indeksy sz ..
Niepokojące informacje o pojawieniu się w Wielkiej Brytanii mutacji koronawirusa, który rozprzestrzenia się znacznie bardziej agresywnie niż jego pierwotna wersja, spowodowała zdecydowane pogorszenie się nastrojów na rynkach finansowych, a miejscami doprowadziła wręcz do sytuacji zbliż ..
Nie słabnie rajd na rynku naszych największych spółek. Po jednym z najlepszych w historii listopadzie, WIG20 nadal idzie dynamicznie w górę, zwyżkując w minionym tygodniu ponad 5 proc. i pokonując poziom 1950 punktów, a więc docierając do poziomu najwyższego do końca lutego. W p ..
Po dynamicznym listopadowym rajdzie i niepokojąco słabej ostatniej sesji minionego miesiąca, mogły zrodzić się obawy przed spadkową korektą. Tymczasem grudzień rozpoczął się na giełdach optymistycznie, by nie powiedzieć że obiecująco. Z korektą wciąż należy się liczyć, ale prawdopodobnie będzie ona ..
Mimo licznych przeszkód, a nawet dramatycznych wydarzeń i idących w ślad za nimi załamań, po jedenastu miesiącach S&P500 zwyżkuje o ponad 12 proc., a Nasdaq Composite zwyżkuje aż o 34 proc. Dow Jones co prawda rośnie jedynie o 5 proc., ale znajduje się na rekordowo wysokim poziomie i w os ..