• Odbierz prezent
ZZB jako jeden z kluczowych układów w strategiach inwestycyjnych

Prezentowany układ rynkowy to klasyka w użytecznym wydaniu. Stanowić może bazę pod dowolną strategię handlu, znacząco wpływając na zwiększenie jej skuteczności. Przyjrzyjmy się więc Zasadzie Zmiany Biegunów w praktyce.


Chciałbyś zacząć swoją przygodę na rynku forex i cfd? Polecamy kompletny pakiet edukacyjny, dzięki któremu nauczysz się na co szczególnie zwracać uwagę na rynku i jak szukać okazji inwestycyjnych. Pakiet obejmuje 100 godzin kursów online z ekspertami rynków finansowych z Polski i z zagranicy. To jedyny na rynku tak obszerny poradnik.

Pobierz bezpłatny pakiet edukacyjny!

Nie masz jeszcze konta handlowego? Założysz je w kilku krokach tutaj.


 

 

Załóżmy, że rynek znajduje się w trendzie spadkowym. Jeżeli kurs porusza się w znanym nam schemacie (impuls – korekta), wówczas prowadzi on do wyrysowania tzw. schodów cenowych, czyli sekwencji coraz niższych szczytów i dołków. Kiedy kolejny (niższy) szczyt korekty wyhamowuje w strefie wcześniejszego dołka, mamy do czynienia z motywem Zasady Zmiany Biegunów. Dotychczasowe wsparcie po wybiciu staje się dla rynku oporem. [...]

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


Łukasz Stefanik

Analityk Rynków Finansowych XTB. Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk