• Odbierz prezent
Żywiec sprzeda znany browar

30 listopada Grupa Żywiec poinformowała o podpisaniu listu intencyjnego dotyczącego sprzedaży Browaru Zamkowego Cieszyn na rzecz Felix Investments Sp. z o.o. Transakcja jest planowana jeszcze w tym roku.

 

30 listopada w swym komunikacie prasowym Grupa Żywiec poinformowała, że podpisała list intencyjny w sprawie zamiaru sprzedaży 100% udziałów w spółce Browar Zamkowy Cieszyn na rzecz Felix Investments Sp. z o.o.

Felix Investments sp. z o.o. to jedna ze spółek wchodzących w skład firm rodzinnych należących do rodziny Leda - grupy lokalnych przedsiębiorców prowadzących swą działalność m. in. na terenie Powiatu Cieszyńskiego. Prowadzą trzy znane restauracje w Ustroniu: Angel’s Steak & Pub, Sisi – Pizzerię e Ristorante oraz Miamo - restaurację japońską, a od zeszłego roku także zakłady mięsne w Bielsko-Białej. Wśród przedsięwzięć rodziny Leda jest także zabytkowy pałac z XVIII wieku w Jedlinie-Zdrój, w którym obecnie znajduje się muzeum, hotel, hostel, sale balowe, a od 2014 roku także browar. Piwo z Browaru Jedlinka jest doceniane wśród konsumentów i zdobywa liczne nagrody.

Niewątpliwie Browar Zamkowy stanie się również istotnym elementem działalności rodziny Leda, która skupia się na gastronomii, hotelarstwie oraz piwowarstwie, opartym na tradycji i naturalnych metodach produkcji. Tradycja Browaru Zamkowego Cieszyn sięga 1846 roku.

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk