• Odbierz prezent
Zysk netto banku PEKAO ponad 20% niższy rok do roku!

Początek tygodnia przyniósł niewielkie osłabienie notowań na krajowym rynku, ale z szerszej perspektywy nastroje pozostają wciąż neutralne. Na wykresie dziennym kurs FW20 pozostaje od początku kwietnia w fazie wąskiej konsolidacji cenowej.

Dotychczasowe próby wybicia poza ten zakres raczej kończyły się niepowodzeniem. Co jednak zwraca uwagę, kurs częściej pozostaje bliżej dolnej granicy tej konsolidacji, niż górnej bariery. Z góry strefę oporu umacnia zniesienie 50% ostatniej fali spadkowej i nieco wyżej okno cenowe początku marca. Niewysokie, jak na ostatnie 2,5 miesiąca, obroty również wykazują obniżoną aktywność inwestorów. Na MACD został naruszony przebieg linii sygnalnej. Na diagramie 60-min, zgodnie z tym co widać na wykresie dziennym, kurs porusza się wewnątrz kanału bocznego. Bieżące notowania są bliżej dolnego ograniczenia, które na podstawie wcześniejszych dołków jest szacowanie przy wartości 1564 pkt.

Wczorajsza sesja dla głównych rynków zachodnich nie była jednorodna, traciły giełdy europejskie, lekko zyskiwały indeksy amerykańskie. Ale w tym drugim przypadku to wpływ największych spółek technologicznych, które zdobyły dominująca pozycję w indeksie S&P500. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy od wczorajszego popołudnia implikuje neutralny początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty o produkcji przemysłowej w strefie euro oraz planowane wystąpienie szefa FED. Rano raport finansowy opublikował bank PEKAO, zysk netto był ponad 20% niższy r/r (wpływ zwiększonych rezerw), ale istotnie wyższy od prognoz rynkowych, co powinno sprzyjać dzisiejszym notowaniom./Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

Zysk netto banku PEKAO ponad 20% niższy rok do roku! - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk