• Odbierz prezent
Zwyżkujące akcje CDPROJEKT i LPP mocnym wsparciem największego indeksu giełdowego WIG20 - analiza techniczna FW20
fot. freepik.com

Wbrew zniżkom na głównych rynkach akcji, krajowy rynek w ostatnią wrześniową sesję odnotował niewielką zwyżkę. Porównując główne giełdowe indeksy ogólnie region Europy środkowowschodniej wykazywał przewagę na pozostałymi czołowymi giełdami lub regionami. W grupie krajowych największych spółek, które wzmocniły WIG20 były głównie spółki paliwowe (w tym PGNIG) oraz wydobywcze. Dodatkowym wsparciem były zwyżkujące akcje CDPROJEKT i LPP (LPP po wcześniejszych zwyżkach przesunął się wyraźnie w górę w portfelu indeksowym).

 

Na wykresie dziennym FW20 jest kontynuowane wzrostowe odbicie od strefy wsparcia 2272 pkt.,

określone linią czerwcowo – sierpniowych szczytów. Jednakże kształt wczorajszej świecy będący szpulką, prawie doji, może budzić wątpliwość w zakresie presji wzrostowej. Na wskaźnikach AT sytuacja jest mieszana. Z jednej strony kurs utrzymuje się poniżej średniej 15-sesyjnej, a na MACD jest podtrzymany sygnał sprzedaży. Z drugiej strony na RSI są aktywne pozytywne dywergencje i na DMI są raczej wskazania trendu bocznego.

 

Zwyżkujące akcje CDPROJEKT i LPP mocnym wsparciem największego indeksu giełdowego WIG20 - 2

 

Na wykresie 60-min notowania osiągnęły barierę zniesienie 50% z wcześniejszej fali spadkowej

Mimo sygnałów kupna na wskaźnikach MACD i DMI, kształt wczorajszych świec z przeważającą ilością szpulek i doji sugeruje, że impet ruchu może szybko wygasnąć. Poranne notowania kontraktów terminowych na główne indeksy wykazują kontynuację wczorajszych spadków pogarszając nastroje przed otwarciem sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty wskaźników PMI, w tym dla Polski.

 

Zwyżkujące akcje CDPROJEKT i LPP mocnym wsparciem największego indeksu giełdowego WIG20 - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk