• Odbierz prezent
Zwyżki na notowaniach kontraktów terminowych – FW20 w formacji gwiazdy wieczornej?

Ostatnia sesja 2020r. przeważała w spadki ma krajowym rynku. W grupie spółek indeksu bazowego najmocniejsze osłabienie, a jednocześnie o największym negatywnym wpływie na indeks, notował sektor bankowy. Niewielkie spadki dotknęły również sektor górniczy, paliwowy oraz nowoczesne technologie wskazując tutaj na CDPROJEKT i ALLEGRO. Niewielkie wzrosty odnotowały spółki energetyczne, odzieżowe oraz w pojedynkę ORANGEPL i ASSECOPL, aczkolwiek ich ogólny wpływ na zmianę indeksu nie jest duży.

Na wykresie dziennym FW20 pojawiła się wydłużona ciemna świeca marobuzu, układ ostatnich świec przypomina formację gwiazdy wieczornej. Wolumen obrotu pozostał na poziomie średniej ostatnich kilku dni. Na wskaźnikach AT pojawiły się negatywne dywergencje stanowiące ostrzeżenie przed pogłębieniem zniżki. Funkcję pierwszego wsparcia pełni obszar ostatniej luki cenowej utworzonej po poniedziałkowej sesji – 1958 pkt.

Na diagramie 60-min kurs po zejściu poniżej kilkudniowej, wzrostowej linii wsparcia poddaje się dalszemu osłabieniu. Wskaźniki AT podążają za zmianą kursu nie wykazując odrębnego zachowania. Wsparcie wspomnianej luki cenowej w tym interwale umacnia przebiegający w pobliżu obszar zniesienia 38,2% (1965 pkt.) z całej poprzedzającej fali wzrostowej. Na giełdach zagranicznych początek dnia wykazywany w notowaniach kontraktów terminowych na główne indeksy przynosi niewielkie zwyżki. Dzisiejsze kalendarium wypełniają głównie odczyty wskaźników PMI.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk