• Odbierz prezent
Zwyżka notowań kontraktów terminowych na WIG20 (FW20). Widoczne wzrosty na rynkach amerykańskich
fot. freepik.com

Początek tygodnia przyniósł niewielką zwyżkę notowań. Dla FW20 nie zmienia to jednak zasadniczo głównych obserwacji na wykresie. Na diagramie dziennymi obowiązującym nieustannie od ponad 2 miesięcy jest trend boczny. Jego granice przy wartościach 1887 i 2030 pkt. odpowiednio stanowią wsparcie i opór, a jednocześnie poziomy alertów dla ewentualnego wybicia.

Totalny brak tendencji wertykalnej podkreślają niskie wartości wskaźnika ADX

oraz oscylujący wokół poziomu równowagi wskaźnik RSI. Na wykresie 60-min notowania po spadku sprzed tygodnia również przechodzą w fazę tendencji horyzontalnej. Tutaj pierwszym wsparciem jest środowe minimum 1913 pkt. Natomiast zaakcentowany dzień później szczyt umacnia opór 1971 pkt. przy strefie zniesienia 50% poprzedzającego spadku.

Na głównych rynkach zachodnich wczorajsze nastroje były lekko rozbieżne

Na parkietach zachodnioeuropejskich notowania oscylowały blisko piątkowego zamknięcia. Tymczasem na rynkach amerykańskich notowane były niewielkie wzrosty odreagowujące ubiegłotygodniową zniżkę. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy implikuje neutralny początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty z krajowego rynku pracy w pełniejszym comiesięcznym podsumowaniu o sytuacji gospodarczej.


Alior Bank

Alior Bank SA – bank uniwersalny w Polsce, który rozpoczął działalność operacyjną 17 listopada 2008. Bank kieruje swoją ofertę zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Alior Bank stworzył w pełni internetowy bank i bankowy internetowy kantor walutowy.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk