• Odbierz prezent
Zwrot w segmencie największych spółek oraz kontraktów terminowych na WIG20. Analiza: pojawiły się sygnały kupna!

Wczorajsza sesja w segmencie największych spółek oraz kontraktów terminowych na WIG20 przyniosła zwrot po mającym miejsce dzień wcześniej osłabieniu. Kurs powrócił w pobliże średniej z ostatnich dni. Na wykresie 60-min notowania FW20 wyłamały się górą z krótkoterminowego kanału spadkowego, ale tuż po wybiciu impet wzrostowy wygasł. Na MACD oraz DMI pojawiły się sygnały kupna.

Na wykresie dziennym notowania pozostają w fazie trendu bocznego,

który lepiej opisują lekko zawężające się linie trójkąta. Brak wyraźnego trendu wertykalnego potwierdzają niskie wartości ADX oraz oscylujący wokół poziomu równowagi RSI. Wskazaniem do silniejszego ruchu będzie dopiero wybicie z formacji trójkąta.

Zwrot w segmencie największych spółek oraz kontraktów terminowych na WIG20. Analiza: pojawiły się sygnały kupna! - 1

W gronie spółek indeksu bazowego z najmocniejszym dodatnim wpływem po wczorajszej sesji był sektor bankowy oraz paliwowy

Dla banków na poprawę nastrojów wpłynęła publikacja dobrych wyników finansowych przez bank Santander Polska. W przypadku spółek paliwowych to raczej uprzedzenie opublikowanego dziś rano raportu z wynikami finansowych dla PKN Orlen, gdzie faktycznie główne pozycje były wyższe od prognoz rynkowych.

Na giełdach zagranicznych nastroje były umiarkowane z lekką przewagą giełd zachodnioeuropejskich

Poranne notowania kontraktów terminowych na główne indeksy również nie wykazują silniejszych odchyleń. W dzisiejszym kalendarium zwracamy głównie uwagę na odczyt PKB w Stanach Zjednoczonych za II kw.

Zwrot w segmencie największych spółek oraz kontraktów terminowych na WIG20. Analiza: pojawiły się sygnały kupna! - 2


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk