• Odbierz prezent
zzp zus na liście ostrzeżeń knf
Z artykułu dowiesz się:

- Dlaczego ZZP ZUS znalazł się na liście ostrzeżeń KNF

Dziś Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poinformował o kolejnym podmiocie wpisanym na listę ostrzeżeń KNF. Jest to... Związek Zawodowy Pracowników ZUS.

 

W związku z zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 430 ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (przed 1 stycznia 2016 r. - art. 225 ustawy o działalności ubezpieczeniowej) (wykonywanie czynności ubezpieczeniowych lub działalności reasekuracyjnej bez zezwolenia) na listę ostrzeżeń publicznych trafił Związek Zawodowy Pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z siedzibą w Warszawie.

Na liście dotyczącej działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej znajdowały się do tej pory tylko trzy podmioty:

  • "OMAR" Marek Orzechowski z siedzibą w Białymstoku
  • Centrum Turystyczne Cadet s.c. z siedzibą w Gorzowie Wielkopolskim
  • mySafety sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie

 

ZZP ZUS to podmiot działający jako związek zawodowy i według statutu „realizuje zadania w zakresie ochrony interesów pracowniczych poprzez: przestrzeganie prawa pracy, w miarę możliwości zaspakajania potrzeb materialnych, socjalnych, kulturalnych i społecznych pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (...)”. Na ten moment szczegóły dotyczące wpisu na listę ostrzeżeń KNF nie są znane.

 

Związek Zawodowy Pracowników ZUS to drugi podmiot, który w tym tygodniu trafił na listę ostrzeżeń KNF. Wczoraj UKNF dodał do listy Eubi Investments, w związku z zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności maklerskiej bez zezwolenia KNF).

Pełna lista ostrzeżeń KNF jest dostępna TUTAJ

Dzięki nowej aplikacji - KNF Alert - możesz być na bieżąco informowany o ostrzeżeniach publicznych KNF. Aplikacja jest dostepna do pobrania w Google Play.

 

 


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk