• Sklep
  • Odbierz prezent
Złoto - czekamy na kolejny impuls wzrostowy
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja na rynkach złota i srebra

Bieżący tydzień to korekta spadkowa na rynkach metali szlachetnych. Czy w tym tygodniu złoto i srebro powrócą do trendów wzrostowych? Jest na to szansa, ponieważ oba rynki zareagowały pozytywnie na kluczowe strefy wsparcia.

 

W przypadku rynku złota wczoraj testowany był poziom 1274,0. Notowania odbiły się od niego, co może stanowić początek nowego impulsu wzrostowego. Wsparcie przy poziomie 1274,0 wyznacza układ overbalance, wzmocniony zniesieniem 38,2% ostatniego impulsu wzrostowego. Jego przebicie uznalibyśmy za sygnał przedłużenia korekty spadkowej z możliwością testu poziomu 1261,0. W pierwszej kolejności czekamy jednak na atak na lokalne szczyty (1295,0) i test oporu w strefie 1305,0-1310,0.

 

Złoto - H4

złoto

 

Siłę popytu w obecnej sytuacji potwierdza rynek srebra. Tutaj notowania odbiły się od wsparcia przy poziomie 18,08, wyznaczonego przez zniesienie 61,8% ostatniego impulsu wzrostowego. W przypadku tego rynku atak na lokalne szczyty byłby niezwykle ważnym wydarzeniem technicznym. Strefa oporu przy poziomie 18,6 ma dużą istotność już od 3,5 roku. Z tego względu przebicie takiego poziomu byłoby wyraźnym sygnałem do przedłużenia hossy na rynkach metali szlachetnych.

 

Srebro - H4

srebro


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk