• Odbierz prezent
Zortrax: krok przed wejściem na NewConnect. Akcjonariusze Corelens zdecydują o połączeniu z liderem polskiego druku 3D
fot. freepik.com

Zortrax, spółka dostarczająca kompleksowe rozwiązania w zakresie druku trójwymiarowego jest coraz bliżej wejścia na NewConnect. 31 kwietnia akcjonariusze Corelens, notowanej na NewConnect spółki zdecydują o uchwaleniu emisji połączeniowej, określonej w planie połączenia spółek z 30 września 2020 roku. Połączenie z Corelens pomoże rozwinąć liderowi polskiego runku druku 3D kompetencje w sektorze zdrowotnym (szczególnie dentystycznym i okulistycznym).

30 września 2020 roku Zortrax podpisał plan połączenia z notowaną na NewConnect spółką Corelens, który stanowił kamień milowy pozwalający zbliżający Zortrax do uzyskania status spółki publicznej.
W ramach emisji połączeniowej, Corelens wyemituje dla akcjonariuszy Zortrax co najmniej 111.937.500 akcji, po cenie jednostkowej 1,34 zł. Emisja zostanie dokonana z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy Corelens. Po połączeniu, dotychczasowi akcjonariusze Zortrax będą kontrolować ok. 97 proc. akcji Corelens, która zmieni nazwę na Zortrax. W zamian za 1 (jedną) akcję Zortrax wydanych zostanie 15 (piętnaście) akcji nowej emisji Corelens. Efektem połączenia byłoby uzyskanie przez Zortrax statusu spółki publicznej.

- Decyzja akcjonariuszy Corelens będzie stanowić kluczowy krok poprzedzający wejście naszej spółki na rynek NewConnect. Obecność na rynku publicznym wzmocni naszą wiarygodność, transparentność i pozycję na wysoce innowacyjnym technologicznym rynku druku 3D. Jesteśmy świadomi własnych możliwości, zasobów i know-how. Przemawiają za nami konkretne atuty: wysoka jakość produktów, rozpoznawalna marka, doświadczony zespół badawczo-rozwojowy i rosnąca sieć dystrybucji. Nasz cel pozostaje niezmienny - chcemy być liderem światowego rynku drukarek desktopowych - podkreśla wiceprezes Mariusz Babula, Wiceprezes Zarządu Zortrax S.A.

Podczas Walnego Zgromadzenia, Akcjonariusze Corelens zdecydują także o zmianach w składzie Rady Nadzorczej, zmianie siedziby oraz zmiany nazwy Corelens na Zortrax.

Projekcje dotyczące wolumenu sprzedaży urządzeń desktopowych oznaczają dla spółki dobre perspektywy. Jak prognozuje CONTEXT World, liczba sprzedanych drukarek z tego segmentu wzrośnie z 0,5 mln w 2017 r., do 1,8 mln w 2021 r. Obecny udział Zortrax w światowym rynku desktopowych drukarek 3D wynosi ok. 3 proc.

- Rozwijamy działalność w obszarze druku 3D w kolejnych perspektywicznych branżach. W ubiegłym miesiącu zawiązaliśmy spółkę zależną Zortrax Dental. Będzie ona zajmować się rozwojem oferty dedykowanej klientom z branży stomatologicznej, protetycznej i ortodontycznej, rozbudową sieci dystrybucji, działalnością B+R w obszarze oprogramowania i urządzeń dedykowanych branży stomatologicznej. Wiążemy z nią duże nadzieje, prowadzące do budowy wartości Zortrax S.A. - uzupełnia Mariusz Babula.

W ostatnim czasie firma podpisała też list intencyjny z docenianym za innowacje w zakresie edukacji Skriware. Począwszy od III kwartału 2021 r. drukarka 3D Zortrax M200 Plus będzie elementem rozwiązań dostarczanych przez Skriware do szkół w Polsce i za granicą. Pierwszym wspólnie realizowanym projektem będzie złożenie oferty wyposażenia ponad 4,5 tys. polskich szkół w nowoczesne laboratoria SkriLab w ramach programu „Aktywna Tablica”. W grudniu 2020 roku firma otrzymała wyróżnienie w IX edycji konkursu Polska Firma Międzynarodowy Czempion 2020 w kategorii Eksporter.

***

O firmie:

Zortrax jest polską firmą, która dostarcza kompleksowe rozwiązania w zakresie druku trójwymiarowego. Zbudowała silną pozycję na rynku desktopowych urządzeń 3D, oferując swoim klientom również materiały do druku, oprogramowanie Z-SUITE i inne produkty zwiększające wydajność procesu prototypowania.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk