• Odbierz prezent
Zobacz listę najpopularniejszych globalnych kryptowalut (m.in. Bitcoin, Ethereum oraz XRP)
fot. freepik.com
  • W styczniu znacząco wzrosła liczba kobiet, które zdecydowały się zainwestować w kryptowaluty – w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.
  • Ethereum i Dash odnotowują największy wzrost z miesiąca na miesiąc w globalnej aktywności handlowej.

Nowa fala kobiet, które decydują się inwestować, pomaga napędzać wzrost popytu na kryptowaluty, takie jak bitcoin i ethereum – wskazują najnowsze dane zaprezentowane przez eToro.

Odsetek kobiet inwestujących w bitcoin i ethereum wzrósł odpowiednio do 15% i 12% w ciągu ostatniego roku, w porównaniu z 10% i 11% na początku 2020 roku.

Tymczasem dane pokazują również, że średni wiek inwestorów kupujących dwie główne kryptowaluty w ostatnich latach globalnie spadł. Przeciętny inwestor bitcoina miał 37 lat w 2017 roku w porównaniu do 35 lat obecnie, podczas gdy średni wiek inwestorów ethereum spadł z 35 do 32 lat w tym samym okresie.

Zmiany demograficzne nastąpiły wraz ze wzrostem ceny bitcoinów; wartość tej kryptowaluty wzrosła z około 8 000 dolarów do blisko 30 000 dolarów na koniec 2020 roku. Trend ten utrzymał się w 2021 r., kiedy bitcoin osiągnął najwyższy w historii poziom 41 826 dolarów na początku stycznia, tuż przed okresem spadku i obecnie jest wart około 37 000 dolarów.

Dane platformy eToro pokazują, że więcej inwestorów niż kiedykolwiek skorzystało z tego wzrostu, a liczba inwestujących w dwie główne kryptowaluty dynamicznie wzrosła w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

W sumie liczba osób posiadających bitcoiny na platformie pod koniec stycznia 2021 r. wzrosła ponad dwukrotnie w porównaniu z tym samym okresem rok temu, odnotowując 106% wzrost. Ethereum także podąża tą ścieżką, zaliczając wzrost o 82% rok do roku.

Ethereum również odnotował znaczny wzrost cen i osiągnął rekordowy poziom w tym tygodniu i był drugą najczęściej wymienianą kryptowalutą w styczniu. W porównaniu z poprzednim miesiącem Ethereum odnotował wzrost aktywności handlowej o 313%.

W międzyczasie Dash,

cyfrowa waluta pozycjonowana jako bezpośredni rywal bitcoina, odnotowała w zeszłym miesiącu największy wzrost obrotów z miesiąca na miesiąc sięgający 348%, co pozwoliło jej ponownie znaleźć się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych kryptowalut.

XRP był jedyną kryptowalutą,

która odnotował mniejszą aktywność handlową w styczniu niż miesiąc wcześniej. Token, który jest podstawową walutą systemu rozliczeń brutto w czasie rzeczywistym dla Ripple, został w ostatnich tygodniach ograniczony w handlu dla klientów eToro w USA po tym, jak amerykańskie organy regulacyjne złożyły pozew przeciwko Ripple.

Simon Peters, analityk rynkowy i ekspert ds. Kryptowalut w eToro, powiedział:

„Duża atrakcyjność sektora kryptowalut w coraz większym stopniu znajduje odzwierciedlenie w dywersyfikacji bazy inwestorów”.

„Analizując liczby, nie jest zaskakującym, że zarówno bitcoin, jak i ethereum po zaliczeniu bardzo dobrego roku, dominują w styczniowej aktywności handlowej. Jest to jednak rynek, który cały czas rośnie i istnieją możliwości inwestowania w wiele kryptowalut, jak pokazuje zwiększony popyt na alternatywne aktywa, takie jak Cardano i Dash”.

„Niemniej jednak aktywa te są zmiennei powinny być wykorzystywane jedynie jako niewielka część zdywersyfikowanego portfela”.

 

Najpopularniejsze globalnie kryptowaluty pośród klientów eToro - styczeń 2021 r.

Pozycja w styczniu

Kryptowaluta

Procentowa zmiana aktywności handlowej m/m

Pozycja w grudniu

1

Bitcoin

167%

2

2

Ethereum

313%

3

3

Cardano

252%

4

4

XRP

-53%

1

5

Stellar

184%

5

6

Litecoin

136%

6

7

Bitcoin Cash

182%

8

8

Dash

348%

12

9

MIOTA

175%

9

10

Tron

85%

7

 


eToro

eToro zostało założone w 2007 roku w celu globalnego otwarcia rynków inwestycyjnych, aby każdy mógł handlować i inwestować w prosty oraz przejrzysty sposób. Platforma eToro umożliwia ludziom inwestowanie w wybrane przez nich aktywa, od akcji i towarów po kryptowaluty. Jesteśmy globalną społecznością ponad 20 milionów zarejestrowanych użytkowników, którzy dzielą się swoimi strategiami inwestycyjnymi, ponieważ platforma daje możliwość kopiowania działań tych użytkowników, którzy odnieśli największy sukces. Dzięki prostej i intuicyjnej obsłudze użytkownicy mogą z łatwością kupować, przechowywać i sprzedawać aktywa, monitorować swój portfel w czasie rzeczywistym oraz dokonywać transakcji w dowolnym momencie. Autora możesz obserwować na LINKEDIN | FACEBOOK TWITTER

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk