• Odbierz prezent
Zniżki odnotowały banki oraz spółki energetyczne

Wtorkowa sesja schłodziła nieznacznie poniedziałkowy optymizm. Wśród spółek indeksu bazowego duża grupa zniżkowała, ze wskazaniem na banki oraz dobrze zachowujące się dzień wcześniej spółki energetyczne oraz KGHM.

Natomiast mocne odreagowanie zaliczył LOTOS. Spółka JSW poinformowała o dokonania odpisu na kwotę 430 mln zł, który obciąży wynik za I półrocze. Na wykresie dziennym kurs FW20 pozostaje w krótkoterminowym kanale bocznym. Obecnie jest bliżej jego górnego ograniczenia tj. 1855 pkt. Granice wcześniejszego kanału wzrostowego coraz wyraźniej tracą na znaczeniu. Sytuację najlepiej diagnozują niskie wartości ADX wskazujące na brak obecności trendu wertykalnego (niezależnie od kierunku). Na wykresie 60-min w godzinach popołudniowych miała miejsce mocna wolta w postaci szybkiego obniżenia i następnie powrotu do wcześniejszych poziomów.

Na giełdach zagranicznych były obserwowane słabsze nastroje. Dziś kończy się posiedzenie FED, raczej będą podtrzymane dotychczasowe założenie polityki pieniężnej. Obawy mogą rosnąć przez czwartkowym raportem dot. amerykańskiego PKB za II kw., który wg. prognoz w wersji annualizowanej może spaść o blisko 35%. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy zachodnie od wczorajszego popołudnia implikuje lekko spadkowy początek sesji dla FW20.

/Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

Zniżki odnotowały banki oraz spółki energetyczne  - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk