• Odbierz prezent
Znana spółka z branży nieruchomości złożyła wniosek o upadłość

1 września spółka Emmerson poinformowała o złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości. Sytuacja gospodarcza związana z pandemią koronawirusa negatywnie wpłynęła na jej działalność.

 

1 września spółka Emmerson poinformowała w swym komunikacie, że złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości w Sądzie Rejonowym w Warszawie. Już we wcześniejszych raportach spółka informowała o negatywnym wpływie pandemii koronawirusa na wyniki finansowe. W komunikacie dodano, że powodem złożenia wniosku jest utrata przez spółkę zdolności do realizowania wymagalnych zobowiązań pieniężnych. Wspomniano również, że „decyzja zarządu o złożeniu wniosku była wynikiem szczegółowej analizy sytuacji finansowej spółki i jej perspektyw gospodarczych, które uległy istotnemu pogorszeniu ze względu na wybuch pandemii, która uniemożliwiła spółce prowadzenie działalności gospodarczej w dotychczasowej skali i tym samym podjęcie działań naprawczych, które były zaplanowane przed wybuchem pandemii.”

Działalność Grupy Emmerson i Emmerson Realty obejmuje pośrednictwo w obrocie nieruchomościami oraz doradztwo związane z rynkiem nieruchomości. Jest to jedna z większych firm w Polsce działających w tej branży. Oba podmioty poinformowały o złożeniu wniosku o upadłość. Już w czerwcu spółka przewidywała spadek przychodów ze sprzedaży w I półroczu 2020 r. o 50%.

Spółka Emmerson była notowana na rynku NewConnect od 2011 r. Od 7 sierpnia 2020 r. notowania spółki są zawieszone ze względu na brak publikacji raportu finansowego za 2019 rok.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk