• Odbierz prezent
Znamy finalistów XTB Live Trading!

Znamy już dziesiątkę traderów, którzy jutro zmierzą się w finale konkursu XTB Live Trading. Walka o miejsca w czołówce toczyła się do samego końca. Jutro traderzy będą już walczyć o główne nagrody.

 

Dziesięciu wspaniałych

Traderzy, którzy wezmą udział w finałowej rozgrywce to: Sand, acdc_tnt, fenkj, Robi26, SPECJALISTA_20K, scorpius, johnsonek, maczupipsu_TJS, JP i BJK (są to dane według rankingu konkursu dostępnego na stronie pl.xtb.com/live trading na godzinę 14:00).

Jutro powyższa dziesiątka będzie handlować na żywo podczas konferencji XTB Trading Masterclass w Warszawie. Tam każdy z nich opowie o swojej strategii i zawartych transakcjach.

 

Zobacz klasyfikację konkursową

(wyniki mogą się zmieniać, ale nie ma to wpływu na listę finalistów)

 

Dziś w klasyfikacji konkursu dochodziło do sporych przetasowań w związku z tym, że część traderów zwiększyła ryzyko, by mieć szanse na walkę o główne nagrody. Przypomnijmy, że zwycięzca drugiej edycji XTB Live Trading otrzyma 40 tys. złotych. Traderzy z drugą i trzecią najwyższą stopą zwrotu otrzymają odpowiednio 15 tys. i 5 tys. złotych.

Sama kwestia walki o nagrody pieniężne nieco zniekształca tutaj obraz samego inwestowania, gdyż traderzy nie ryzykują pieniędzy wyłącznie w oczekiwaniu zysku na rynku, ale kalkulują również szansę na dodatkowy zysk wynikający z tego jak wypadną na tle całej stawki.

 

Walka o 10. Miejsce trwała do samego końca

Ciekawie wyglądała walka o miejsce 10. Tutaj potyczka toczyła się pomiędzy traderami BJK i NaSpokojnie. Na kilka minut przed 14:00 prowadził drugi z nich. W końcowych minutach BJK przeskoczył nieznacznie przed swojego ‘przeciwnika’ i zamknął transakcję. Później odzwierciedlał zagrania NaSpokojnie, by nie dać mu szans na powrót do dziesiątki.

 

Do końca dotrwała mniej niż połowa uczestników

Spośród 70 traderów, którzy rozpoczęli zmagania konkursowe w ubiegły poniedziałek do końca dotrwało 27 – tylu znajduje się na liście klasyfikowanych uczestników, choć pozostali mogli cały czas walczyć o jak najwyższe stopy zwrotu. Większość wykluczeń związana była ze spadkiem kapitału poniżej wartości 60% stanu początkowego. Klasyfikowani traderzy wygenerowali łącznie zysk na poziomie prawie 24%. Cała stawka straciła jednak łącznie prawie 15%.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk