• Odbierz prezent
Znaczące wyhamowanie na włoskim indeksie

Indeks włoskiej giełdy znacząco wyhamował po tym, jak dotknął linii 61,8%. Oznacza to, że spadki z pierwszego kwartału zostały zdyskontowane o tę wartość.

Wiadomości rynkowe z mBank

Notowania z ostatnich tygodni oscylują wokół poziomu 20000 punktów. Koniec ubiegłego tygodnia zostawił górny cień w tej żółtej strefie. Nie potrzeba dużej wyobraźni, aby dostrzec, że podaż ma szanse na tworzenie formacji głowy z ramionami. Prawe ramię oznaczone R? nie jest jeszcze w pełni ukształtowane, wiec warto poczekać na potwierdzenie w postaci przełamania linii szyi. Ta czerwona linia skierowana jest ukośnie do góry, co daje szanse na potwierdzenie scenariusza podażowego, zanim zostanie przełamane wsparcie 18500 punktów.

Nie można jednak zapominać, że struktura wzrostowa nie została jeszcze zakończona. Powyższa formacja jest tylko sygnałem ostrzegawczym dla posiadaczy długich pozycji. Dopiero utworzenie nowego dołka, czyli przełamanie ww. wsparcia pozwoliłoby podaży na zepchnięcie tego indeksu ponownie ku ostatnim minimom.

Rosnący wskaźnik RSI zdaje się potwierdzać taką możliwość, dopóki będzie wspinał się po czerwonej linii trendu, to popyt ma szanse na kreowanie nowych szczytów.

Stochastic pozostaje neutralny pomiędzy strefami wykupieni i wyprzedania.

W przypadku trwałego przełamania żółtej strefy kolejny opór znajduje się na cenie 215000 punktów.

Znaczące wyhamowanie na włoskim indeksie - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk