• Odbierz prezent
capital.com bitcoin zmienność

Większość traderów prawdopodobnie była sfrustrowana brakiem zmienności ceny bitcoina w ostatnich miesiącach. Duże procentowo ruchy, zarówno w górę, jak i w dół, których doświadczyliśmy w drugiej połowie 2017 r. i w kilku pierwszych miesiącach 2018 r., obecnie zanikły.

 

W gruncie rzeczy w maju barometr zmienności bitcoina spadł poniżej 3%. To było najniżej od roku, demonstrując to, że nastały względnie spokojne dzienne ruchy na rynku kryptowalut.

 

Jednak to zmieniło się przez weekend – zmienność wraca! Po najnowszych wiadomościach o ataku hakerskim na giełdę w Korei Południowej, na początku tego tygodnia cena bitcoina jest o prawie 1000 USD niższa niż w piątek.

Jak dotąd widzieliśmy pewien łagodny powrót na początku handlu, ale to może być interesujące z perspektywy kilku najbliższych tygodni.

Szczyt ceny bitcoina nastąpił w grudniu zeszłego roku, kiedy cena nieśmiało sięgnęła 20.000 USD. Korespondująca z tym wyprzedaż przybrała na sile na początku lutego tego roku, skutkując spadkiem ceny do 5900 USD. Co ciekawe, od tej pory ten poziom nie został przełamany. Cena spadła w marcu, ale do poziomu 6400 USD, po czym się podniosła.

 

Najważniejszą kwestią dla bitcoina teraz – która czyni najbliższe kilka tygodni tak interesującymi – jest to, czy ten obszar między 5900 USD a 6400 USD będzie ponownie wsparciem dla tej kryptowaluty. To jest to, co można zobaczyć na wszystkich rynkach finansowych – cena uderza w poziom, w którym uczestnicy rynku widzą „wartość”. W języku dla laika, ta słabość została przesadzona, wkraczają kupujący i podnoszą cenę.

 

Bitcoin jest najbliżej tego obszaru wsparcia od dwóch miesięcy. Podczas, gdy weekendowa zmienność może się osłabić jako coś związanego z takim zdarzeniem losowym, jak atak hakerski na giełdę, jeśli historia lubi się powtarzać, wówczas to może być okazja do kupna dla tych, którzy wierzą, że ta dawna strefa wsparcia zostanie utrzymana.

 

Oczywiście potrzebujemy również scenariusza dla przełamania wsparcia. Tradycyjnie, przełamanie wsparcia jest widziane jako coś negatywnego. To jest ewidentna strefa, gdzie kupujący wkraczali w przeszłości i kupowali – jeśli rynek sprzedaje, to wygląda na to, że sentyment uległ zmianie. Obszar, gdzie dany rynek był widziany jako „okazja” zanim zacznie wspierać cenę w najbliższym czasie.

 

Tak czy inaczej, atak hakerski na giełdę zapewne uczynił bitcoina bardziej interesującym niż był od pewnego czasu – i oczy traderów zwrócą się ku temu, czy obszar między 5900 USD a 6400 USD utrzyma się czy (lub aby użyć ulubionego zwrotu posiadaczy kryptowalut, HODL) ponownie.

 

 btc/usd

 

O Capital.com:

Capital.com jest start-upem Fintech, który wykorzystuje najnowsze osiągnięcia w uczeniu maszynowym i sztuczną inteligencję, aby zapewnić najwyższą jakość transakcji. Dzięki inwestycji w wysokości 25 milionów dolarów amerykańskich i rosnącej bazie klientów, Capital.com ma obecnie 17 000 aktywnych użytkowników dziennie.

Capital.com posiada biura w Limassol na Cyprze, Londynie w UK, Gibraltarze, Mińsku na Białorusi. Firma oferuje rozwiązania technologiczne w środowisku transakcyjnym, w tym aplikację Capital.com o tej samej nazwie i dodatkową aplikację edukacyjną Investmate.

Firma jest licencjonowana przez CySEC, nr licencji 319/17. Trading jest ryzykowny i możesz stracić cały zainwestowany kapitał.

Dalsze informacje można znaleźć na:  https://capital.com/

 


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk