• Odbierz prezent
Zmiany na stanowisku wiceprezesa zarządu i dyrektora finansowego Dom Development
fot. freepik.com

Rada Nadzorcza Dom Development S.A. z dniem 15 marca 2021 roku powołała nowego wiceprezesa zarządu spółki. Stanowisko wiceprezesa oraz dyrektora finansowego Dom Development S.A. obejmie Leszek Stankiewicz, dotychczas pełniący funkcję zastępcy dyrektora finansowego, odpowiedzialny także m.in. za finanse spółki wykonawczej Dom Construction Sp. z o.o.

Leszek Stankiewicz zastąpi na stanowisku Janusza Zalewskiego, który w związku z przejściem na emeryturę po 22 latach zrezygnował z pełnienia funkcji wiceprezesa i członka zarządu Dom Development S.A. Janusz Zalewski z dniem 15 marca obejmie funkcję wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej Dom Development S.A., gdzie swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem będzie mógł wspierać dalszy rozwój Dom Development.

Leszek Stankiewicz posiada ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe na najwyższych stanowiskach managerskich, w tym blisko 10-letnie w branży budowlano-deweloperskiej. Z Grupą związany jest od lipca 2019 roku, dotychczas pełnił funkcję zastępcy dyrektora finansowego Dom Development S.A. oraz członka zarządu i dyrektora finansowego Dom Construction Sp. z o.o. Jest absolwentem Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Finanse i Bankowość. Ukończył również studia doktoranckie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Chciałbym serdecznie podziękować Januszowi Zalewskiemu za 22 lata wspólnej pracy. Dołączył do naszego zespołu w 1999 roku, na wczesnym etapie rozwoju Dom Development, kiedy nasza firma działała zaledwie 3 lata. Pozostawia spółkę w doskonałej kondycji finansowej i z rekordowymi wynikami. Z radością przyjąłem decyzję naszego głównego akcjonariusza o powołaniu Janusza Zalewskiego w skład Rady Nadzorczej, skąd będzie nas wspierał swoją wiedzą i doświadczeniem. Kierowanie finansami Dom Development przejmuje Leszek Stankiewicz, doświadczony menedżer, związany z Dom Development od 2019 roku, który dotychczas pełnił funkcję zastępcy dyrektora finansowego oraz był odpowiedzialny za finanse Dom Construction, naszej dynamicznie rozwijającej się spółki wykonawczej, realizującej inwestycje Grupy w Warszawie i we Wrocławiu. Cieszę się, że sukcesja na tak kluczowym stanowisku odbywa się w sposób płynny i kontrolowany – mówi Jarosław Szanajca, Prezes Zarządu Dom Development S.A.

Cieszę się z nominacji do zarządu Dom Development - lidera na rynku mieszkaniowym. To dla mnie zaszczyt, że mam możliwość uczestniczenia w dalszym rozwoju spółki. Miniony 2020 rok obfitował w duże wyzwania, przede wszystkim ze względu na liczne ograniczenia związane z epidemią COVID-19. Pomimo tego, Dom Development dzięki sprawnej organizacji szybko zaadaptował się do nowych warunków i zakończył ten okres z najlepszymi wynikami w historii. 2021 rok Grupa rozpoczyna z rekordowym potencjałem, związanym ze sprzedanymi i jeszcze nie przekazanymi mieszkaniami. To świetny punkt startu na ten rok, a celem moim i całej organizacji jest, by kontynuować osiąganie dobrych wyników i stale pracować nad efektywnością biznesu – mówi Leszek Stankiewicz, nowo mianowany Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Finansowy Dom Development S.A.

Dom Development S.A. Grupa Kapitałowa („Grupa Dom Development”) jest największym deweloperem
w Polsce. Realizuje inwestycje kierowane do klientów indywidualnych w Warszawie, Wrocławiu oraz Trójmieście i okolicach (poprzez Spółkę Euro Styl S.A.) Oferta Grupy obejmuje zarówno mieszkania z segmentu popularnego jak i apartamenty. Do Grupy należy firma wykonawcza Dom Construction Sp. z o.o., która pełni rolę generalnego wykonawcy części inwestycji. W ciągu 25 lat swojej działalności Grupa przekazała do użytku ponad 39 000 mieszkań. Od ponad 15 lat Dom Development S.A. jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk