• Odbierz prezent
Zmiany na kursie dolara australijskiego wobec amerykańskiego (AUD/USD). Czy poziom 0,6200 się utrzyma?

Dolar australijski po raz drugi dotarł się na poziomie 0,6200. Dla zwykłego obserwatora jest to po prostu zatrzymanie aprecjonującej waluty AUD, dla technika informacja, że podaż ma się całkiem dobrze.

Kształt wykresu jest zbieżny z formacją M, czyli podwójnego szczytu. Na chwilę obecną należy ją traktować jako potencjalną formację, gdyż potwierdzeniem tego układu będzie przełamanie dołka 0,5980.

Wróćmy na chwile do marcowego umocnienia USD. W wyniku jego gwałtowności kilka wsparć wyższego rzędu zostało pozostawionych samotnie. Jednym z nich jest cena 0,6300.

Nie można wykluczyć, że kolejne białe świece na wyższych interwałach będą kierować się właśnie w tamtą stronę. Wcześniej jednak musi zostać przełamany opór 0,6200.

Wskaźnik RSI, pomimo że kieruje się na południe po dotknięciu poziomu 70 punktów, to pozostaje w trendzie wzrostowym. Zmusza to do czujności i cierpliwego czekania na potwierdzenie, że niebieska strefa jest tylko „chwilową” przeszkodą w deprecjonującym się dolarze amerykańskim.

Ostatnie działania FED mogą sprzyjać trwałemu osłabieniu USD, a przełamanie 0.6200 będzie kolejnym elementem wspierającym taki scenariusz.

Czy 0.6200 na AUDUSD wytrzyma? - 1

Notowania: AUDUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/AUDUSD/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk