• Odbierz prezent
Zmiana trendu na srebrze. Ile dolarów trzeba teraz zapłacić za jedną uncję srebra?

Srebro po konsolidacji ograniczonej od góry cena 19 USD wystrzeliło na północ. Tym samym ta cena pozostała zostawiona samotnie jako potencjalny cel do retestu w dalszej przyszłości.

Wiadomości rynkowe z mBank

Aktualnie notowania oscylują wokół poziomu 26.50 dolarów. W latach 2011-2012 było to kluczowe wsparcie, które także teraz może być respektowane przez podmioty nastawione na dalsze wzrosty.

O ile na Złocie trend wzrostowy trwa od dłuższego czasu, to ostania seria białych świec na Silver jest pierwszym poważnym zrywem popytu po wielu latach spadków. Zmusza to do zrobienia założenia, że ruch mający swój początek na cenie 11.70 USD jest pierwszą falą w nowym trendzie skierowanym do góry. Tym samym każda przecena powinna być traktowana jako korekta.

Dodatkowym argumentem, który pozwala na takie założenie, jest przecięcie się średniej kroczącej MA50 z czerwoną MA200.

Zmiana trendu na Silver - 1Zmiana trendu na Silver - 2

Nie jestem pewien czy świecę z ubiegłego tygodnia można potraktować jako korektę na interwale tygodniowym, na pewno na dziennym. Jej minimum znajduje się blisko ceny 23$, gdzie znajdują się MA50 i dolna wstęga Bollingera.

Oznacza to, że poza poziomem 26.50 na miano wsparcia zasłużyło także 23 dolarów.

Wskaźnik RSi przełamał swoja linie trendu wzrostowego, co może być pierwszym sygnałem ostrzegawczym dla posiadaczy długich pozycji i osób nastawionych na dalsze wzrosty.

Warto przypomnieć, że niebieska strefa (19 USD) pozostała zostawiona samotnie. Jednak aby Silver dotarło w te obszary, to najpierw musi na trwałe przełamać oba ww. wsparcia.

Notowania: SREBRO

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/SILVER/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk