• Odbierz prezent
Zmiana sentymentu na kursie euro (EUR) do dolara (USD)

Niebieskie ukośne linie bardzo dobrze opisują ostatnią falę umocnienia wspólnej waluty europejskiej.

Wiadomości rynkowe z mBank

Na szczególną uwagę zasługuje poziom 1.1800 i 1.1730. Na dzień dzisiejszy oba z nich należy traktować jako wsparcia, gdyż bieżące notowania euro wobec dolara (EUR/USD) znajdują się powyżej tych cen.

Obie te wartości były wykorzystywane przez posiadaczy długich pozycji w okresie wakacyjnej konsolidacji.

Pod koniec września cena 1.1730 została przełamana i notowanie Euro skierowały się na południe. Jeżeli jest to informacja o zmianie sentymentu do tej pary walutowej, to obszar zaznaczony niebieskim kanałem może być korektą.

Wysokie wartości oscylatorów znajdujących się pod wykresem sugerują, że rynek jest wykupiony i wkrótce czarne świece mogą zagościć na tym wykresie.

Ponieważ analiza opiera się na interwale H4, to należy poczekać na trwalszy sygnał niż wysokie wartości RSI czy Stochastica. Przełamani dolnej linii kanału, na pewno wpłynie na ocenę sytuacji przez inwestorów. Jeżeli dodatkowo poziom 1.1730 zamieniłby się ze wsparcia na opór, to podaż miałaby szanse na utworzenie nowego dołka z ostatnich tygodni.

W przeciwnym wypadku wartość kursu euro do dolara (EUR/USD) może zostać ponownie zamknięta w sierpniowo-wrześniowej konsolidacji.

Zmiana sentymentu na Euro - 1

Wykres kursu euro w stosunku do dolara (EUR/USD)

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk