• Odbierz prezent
Zmiana notowań kontraktów terminowych na DAX i SP500 od wczorajszego popołudnia implikuje neutralny początek sesji

Pierwsza sesja miesiąca przyniosła zwyżkę indeksu bazowego oraz kontraktów terminowych. W gronie największych spółek nie było jednoznacznej tendencji sektorowej, natomiast uwagę zwraca zachowanie cen akcji KGHM, które weszły na nowe kilkumiesięczne maksimum.

Górne wybicie z kilkutygodniowej konsolidacji najpewniej ma swoje uzasadnienie w zwyżkujących cenach miedzi. Otocznie rynkowe jest za to mniej sprzyjające dla spółek paliwowych. Wzajemne relacje cen ropy i paliw na głównych rynkach stanowią mocną presję na modelowe marże.

Na wykresie dziennym FW20 wczorajsza zwyżka nie zmienia diametralnie obrazu rynku. Kurs nadal pozostaje w granicach kilkutygodniowej konsolidacji, gdzie ostatnie ekstrema cenowe określają poziomy dolnego i górnego wybicia odpowiednio przy wartościach 1735 pkt oraz 1855 pkt. Wczorajsze minimum przetestowało dolną granicę. Kurs nadal pozostaje poniżej średniej 15-sesyjnej, której przebieg również opada. Na diagramie 60-min widać, że całość wczorajszej, wzrostowej pracy została wykonana w ostatniej godzinie notowań prawdopodobnie pod pozytywnym wpływem rynków zagranicznych, głównie amerykańskich. Pozytywne dywergencje obserwowane po piątkowej sesji zostały rozbudowane wczoraj o kolejnych dołek (RSI, MACD). Wybicie kurs FW20 ponad wtorkowe maksimum jest pozytywnym sygnałem.

Zmiana notowań kontraktów terminowych na DAX i SP500 od wczorajszego popołudnia implikuje neutralny początek sesji dla FW20. Dziś pojawi się duża porcja ważnych odczytów z USA, przede wszystkim oficjalne dane z rynku pracy, ale również o zamówieniach w przemyśle oraz na dobra trwałego użytku, a także cotygodniowy raport o nowych zasiłkach dla bezrobotnych. /Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

Zmiana notowań kontraktów terminowych na DAX i SP500 od wczorajszego popołudnia implikuje neutralny początek sesji - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk