• Odbierz prezent
ZM Kania i Polski Fundusz Rozwoju - spółka szuka funduszy w państwowej kasie?

Wedle nieoficjalnych informacji spółka Zakłady Mięsne Henryk Kania, znajdująca się w poważnych tarapatach finansowych, zwróciła się o pomoc finansową do Polskiego Funduszu Rozwoju. Objęte planem restrukturyzacyjnym ZM Kania pilnie potrzebują finansowania na poziomie przynajmniej 25 mln złotych do odtworzenia zredukowanego poziomu produkcji.

 

ZM Henryk Kania mają poważne problemy z płynnością finansową, które doprowadziły do ograniczenia działalności produkcyjnej. Na początku czerwca ZM Henryk Kania opublikowały plan restrukturyzacyjny. Kłopoty spółki wynikają m.in. z ponad 330 mln długu, jaki ma wobec niej jeden z jej kontrahentów, spółka Rubin Energy. ZM Kania musi jak najszybciej pozyskać inwestora.

Czytaj także: Zakłady Mięsne Henryk Kania z planem restrukturyzacyjnym. Światełko w tunelu dla spółki?

Początek czerwca obfitował w szereg negatywnych wydarzeń dla spółki Zakłady Mięsne Henryk Kania. W ostatnim czasie spółka przedstawiła plan restrukturyzacji. Jak wyglądają szczegóły?   W ostatnim czasie napływało coraz więcej złych wieści ze spółki Zakłady Mięsne Henryk Kania. 7 czerwca spółka poi.. Czytaj
Zakłady Mięsne Henryk Kania z planem restrukturyzacyjnym. Światełko w tunelu dla spółki?

 

Teraz spółka rzekomo szuka finansowania w państwowym PFR, składając wniosek w poniedziałek 1 lipca. Polski Fundusz Rozwoju nie potwierdził jednak informacji na temat otrzymania jakiegokolwiek wniosku o udzielenie finansowanie od ZM Henryk Kania.

Polski Fundusz Rozwoju to istniejąca od kwietnia 2016 r. spółka akcyjna w pełni należąca do Skarbu Państwa. Jej celem jest dokonywanie długoterminowych inwestycji w innowacyjne branże, wspieranie przedsiębiorczości, czy skuteczne wypełnianie luk rynkowych. PFR oferuje dotacje, dofinansowania, programy szkoleniowe oraz wsparcie merytoryczne. Jednym z czołowych programów PFR jest Mieszkanie Plus. W statutowych celach PFR nie znajduje się jednak ratowanie źle zarządzanych spółek, borykających się z problemami finansowymi.

 

ZM Kania straciły w ciągu ostatnich trzech miesięcy ponad 73% - na środowej sesji kurs wynosi 0,2970, co jest wzrostem o niecały 1% w stosunku do kursu zamknięcia poprzedniej sesji.


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk